Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

corratec(motion), amoeba(scud), sedona(761)...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yoldas7 tarafından paylaşıldı.

?

corratec x vert motion, ameoba scud, sedona 761 ?

Anketin kapanma tarihi 1 Ekim 2008.
  1. ameoba scud

oy sayısı 20
    32,3%
  2. corratec x vert motion

oy sayısı 25
    40,3%
  3. sedona 761

oy sayısı 17
    27,4%
  1. yoldas7

yoldas7 Forum Demirbaşı

Seviye:
    kararsızlık çok kötü gerçekten. corratec x vert motion, amoeba scud ve sedona 761 arasında kararsızım fiyatları sırasıyla 868, 755 ve 893 ytl.
    benim en yakın olduğum amoeba scud fakat ondada alivo componentler. değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

2. BEfe

BEfe Yeni Üye

Seviye:
    Scud kadro olarak benim çok hoşuma gidiyor. Corrateclere birtürlü ısınamadım ancak motion üzerinde deore bileşenler olması lazım. Sedona 761 de renkleri ile güzel bir kadro ve onunda bileşenleri deore . Ben olsam ileride uzun süre değiştirmeyeceğim kadroya göre kıyaslar, beğendiğimi alırım. Seçim sırası olarak da

1. Scud
    2.Sedona

Evet Scud üzerinde alivio set var ancak ileride değiştirilebilir ve maşasıda gidondan kilitlemeli olarak bir artı önde. :in:

msavsa bunu beğendi.
  3. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona 761 ve Corratec Motion modellerinde deore kullanılmış ancak kadro olarak Amoeba Scud diğer ikisinden üstün. Burda benim tercihim Amoeba'dan yana olurdu. Komponent olarak alivio yeterli gelmezse ilerde 9lu sisteme geçersin :)

4. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    sedona 761.

5. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    761 veya scud derim,fakat ben olsam 761i seçerdim;)
    Bu arada forumdaki 1000. mesajım:)

encralis bunu beğendi.
  6. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben olsam da corratec derdim bende bir türlü ameobalara ısınamadım :D hayatımda gördüğüm abeoba ürünelerinin yarısı kırıktı :D:D

7. brksyhn

brksyhn Aktif Üye

Seviye:
    scud al kadrosu hem sağlam hemde nerdeyse karbon kadro ağırlığında. alivio set 200 milyon deore set 400 milyon. sedona 781 kadro 200 milyon dikkat 781 hemde ama scud kadro 350 milyon aşşa yukarı aynı şeye denk geliyo yani

8. yoldas7

yoldas7 Forum Demirbaşı

Seviye:
    "761 veya scud derim,fakat ben olsam 761i seçerdim
    Bu arada forumdaki 1000. mesajım"

1000. mesajı bu konuda kullanman ne güzel :) tsk...

bu konu baya bilgilendirici oldu. scud önde...

9. yoldas7

yoldas7 Forum Demirbaşı

Seviye:
    guncelllll.....

10. Ziya Yurdakul

Ziya Yurdakul Kıdemli Üye

Seviye:
    amoebaların kadrsu cabuk kırılıyor sanırım eskişehir yarısında ortadan ikiye ayrılmış bi tanesi bende corratec daha sağlam deore ileşenlerde gayet iyi duruş olarakda kaslı duruo zaten .bence corratec

11. melih3576

melih3576 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben Scud diyorum çünkü hem hafif hem hesaplı hemde malzemeler daha fazla yakışıyor gibi.Sağlam olmadığıyla ilgili şüphelerin varsa onu bilemem ancak eğer yarışlara girmeyeceksen zaten bunu takmana gerek yok.Unutmaki bu kadro ile çok hafif bir bisiklet yapma şansın var...

12. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    üzerindeki parçalara bakmayın bence kendiniz dizin parçaları bence amoeba scud diğer ikisinden daha iyi

13. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Utanmadan, daha önce sizin açtığınız başka bir başlıktaki cevabımı kopyalayıp yapıştırsam ayıp olur mu? :) Fikirlerim değişmedi de o zamandan bu zamana :)

.........
    Üstünde kullanılan malzeme bence kadro kadar önemli. Arkadaşların dediği "nası olsa parçayı değiştirirsin" mantığına katılmıyorum ben. Çünkü bisikleti hergün kullansan bile 1,5-2 seneden önce değiştirmeyeceksindir o parçaları. Eskimeyecektir çünkü ve değiştirmek sana israf gibi gelecektir. Ayrıca kullanılan malzemeler konfor için çok önemli. Jant takımı, lastikler, MAŞA.. Bunlarsız bisiklet gider mi? Ya da şöyle sorayım; bu malzemelerin kalitesizken, kadron 3000€'luk Cannondale olsa kaç yazar? "Bunları değiştirebilir..." diyen arkadaşlar çıkacaktır forumda, zaten bu parçaları kaliteli alternatifleri ile değiştirdiğinde fiyat Motion'ın fiyatını da geçecektir. Son olarak; bisikletteki vites kollarının kaliteli olmasının bile insana ne gibi rahatlık sağladığını bugün tecrübe ettim. Deore vites kollarından sonra Acera adeta attan inip eşeğe binmek oldu. Ergonomisi, malzeme kalitesi ve düzgün erişilebilirliği ile deore vites kolları aceraya fark atıyor.
    Bence bütün bunları düşün bisikletteki parçaları uzun süre değiştirmek istemiyorsan.
    .........

kolay gelsin..