Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

corratec imi geliştirmek istiyorum

Konu, 'Corratec' kısmında dohansen tarafından paylaşıldı.

1. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar,

4 ay kadar önce corratec x-vert taal aldım. bisikletimden memnunum ancak bisiklet fotografları bölümünde ve diğer bilgili ve tecrübeli arkadaşların bisikletlerin modifiye edilmesi hususundaki yazıları okudukça bisikletimde bazı değişlikler yapmak istediğimi anladım. bu bisikletin donanımını bilen arkadaşlar eminim vardır. sorum şu; nerden başlayabilirim ve bisikletimi daha kaliteli ve hafif bir hale getirmek için hangi parçalardan başlamam lazım.

konu ile alakalı bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

şimdiden çok teşekkürler,

dogan

2. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

Doğan Abicim öncelikle iyi forumlar...

Sana ilk önerim amortisördür...

Daha sonra vites donanımını 27 vitese geçirmen...Tabi bu biraz maliyetli olacak ortalama 200-250 euro civarında tutar...

Ondan sonra yapacak pek bir şey kalmıyor...

Başka bir önerim ise bisikleti sevdiysen ki daha önce de belirtmiştim yeni bir corratec modeli alman...

Sonuç olarka bu alternatiflerin neredeyse tamamı bir maliyettir.. Bu maliyeti yaptığın zaman binme faydanı dengeleyecek kişi yine sensin.. Marjinal faydayı yakalama oranını iyi düşünmen gerekiyor...

saygılar

dohansen bunu beğendi.
  3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Bir kadro üzerinde donanım yükseltmeye ilk önce tekerlek setleri ile başlanır. İyi bir tekerlek setiniz olmadan ne yaparsanız yapın boşuna çırpınmış olursunuz. Fizik kurallarından ötürü hareketli parçaların hafifliği durağan olanlardan her zaman daha önemlidir. Özellikle merkezkaç kuvveti ve bu kuvvetin jantlar ve lastiklerin üzerine hılandıkça uyguladığı yük, tekerleklerin ağırlığı ile doğru orantılı olarak artar. Yani tekerin ağırlığı performansınıza direk etki eder. Daha sonra kilitlenebilir iyi bir amörtisör ve sonra vites ve fren takımını değiştirebilir en son olarakta diğer sele borusu gidon vs. vs. gibi sabit parçaları hafifletmeye gidebilirsin.

dohansen bunu beğendi.
  4. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    merhaba,

yardımlar için çok teşekkürler.
    ulaşcım, yeni bisiklet için henüz erken. senden mayıs da aldım ve daha ancak 1000 km yi yeni devirdim. biraz daha bineyim sonra bakarız. aytaç, önerilerin için çok teşekkürler.

kolay gelsin,

dogan

ulas bunu beğendi.