corratec imi geliştirmek istiyorum

dohansen

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Corratec
merhaba arkadaşlar,

4 ay kadar önce corratec x-vert taal aldım. bisikletimden memnunum ancak bisiklet fotografları bölümünde ve diğer bilgili ve tecrübeli arkadaşların bisikletlerin modifiye edilmesi hususundaki yazıları okudukça bisikletimde bazı değişlikler yapmak istediğimi anladım. bu bisikletin donanımını bilen arkadaşlar eminim vardır. sorum şu; nerden başlayabilirim ve bisikletimi daha kaliteli ve hafif bir hale getirmek için hangi parçalardan başlamam lazım.

konu ile alakalı bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

şimdiden çok teşekkürler,

dogan

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@dohansen2002

Doğan Abicim öncelikle iyi forumlar...

Sana ilk önerim amortisördür...

Daha sonra vites donanımını 27 vitese geçirmen...Tabi bu biraz maliyetli olacak ortalama 200-250 euro civarında tutar...

Ondan sonra yapacak pek bir şey kalmıyor...

Başka bir önerim ise bisikleti sevdiysen ki daha önce de belirtmiştim yeni bir corratec modeli alman...

Sonuç olarka bu alternatiflerin neredeyse tamamı bir maliyettir.. Bu maliyeti yaptığın zaman binme faydanı dengeleyecek kişi yine sensin.. Marjinal faydayı yakalama oranını iyi düşünmen gerekiyor...

saygılar

• Beğen
Tepkiler: dohansen

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bir kadro üzerinde donanım yükseltmeye ilk önce tekerlek setleri ile başlanır. İyi bir tekerlek setiniz olmadan ne yaparsanız yapın boşuna çırpınmış olursunuz. Fizik kurallarından ötürü hareketli parçaların hafifliği durağan olanlardan her zaman daha önemlidir. Özellikle merkezkaç kuvveti ve bu kuvvetin jantlar ve lastiklerin üzerine hılandıkça uyguladığı yük, tekerleklerin ağırlığı ile doğru orantılı olarak artar. Yani tekerin ağırlığı performansınıza direk etki eder. Daha sonra kilitlenebilir iyi bir amörtisör ve sonra vites ve fren takımını değiştirebilir en son olarakta diğer sele borusu gidon vs. vs. gibi sabit parçaları hafifletmeye gidebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: dohansen

dohansen

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Corratec
merhaba,

yardımlar için çok teşekkürler.
ulaşcım, yeni bisiklet için henüz erken. senden mayıs da aldım ve daha ancak 1000 km yi yeni devirdim. biraz daha bineyim sonra bakarız. aytaç, önerilerin için çok teşekkürler.

kolay gelsin,

dogan

• Beğen
Tepkiler: ulas