Corratec Fat man 2.3" 60tpi hakkında Yorumlarınız lütfen...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Corratec fatman 2.3" 60tpi lastik hakkında olumlu olumsuz yorumlarınızı almak istiyorum...
Ben bildiklerimi yazayım sizler yorumlarınızı ve eklemek istediklerinizi yazın lütfen....

Bu lastikler hakkında bildiklerim;Michelin tarafından üretildiği ve tanesinin 650gr olduğu...

Toprak yolda yumuşak hamurlu olması sayesinde iyi yol tutuşu olması ama ömrünün kısa olması...
Asfaltta dişli yapısı yüzünden yorduğu..

Şimdiden teşekkürler herkese..

Scudo

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
hemen hemen herşeyi biliyosun ozaman zaten yoruma ihtiyacın yok ;) ben gene de söyliyim sadece asfaltta düşünüyosan cidden uzak dur :) çok yavaş giderken tırrr diye sesi rahatça duyabiliyosun; lastiğin asfaltla teması sonucu çıkan sesi, artık ne kadar yoracağını sen tahmin et...
Ancak ıslak kuru hertürlü arazide( çamur yaprak her koşulda) yol tutuşu ciddi şekilde iyi ,fren mesefesi her koşulda kısa bi lastik.Arazide kendini güvende hissettirceği kesin... ve de bu kadar kalın bir lastik olmasına rağmen çamuruda fazla tutmayan bir yapısı var dişli yapısını her koşulda koruyor.. Bu koşullarda kullancaksan memnun kalıcağına eminim

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Ozan teşekkür ederim yorumun için..
Ben genelde arazide kullanmayı planlıyorum o "tırr" sesi zaten en sevdiğim seslerden birisi:D

Şu an kullandığım lastik inanılmaz kötü zaten 2.35" kısa ve sık dişli dolayısıyla o sesi fazlasıyla duyuyorum;)
Lastiğin tutuşunun iyi olması çok büyük bir avantaj benim için ki zaten bu lastiği tercih etmemin asli sebebide buydu..

Çok teşekkürler tekrardan...

• Beğen
Tepkiler: Ozan Güven

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
ozaman işini baya görecektir ;) bana göre güzel bir seçim olacaktır ama benden daha profesyonel yorumu olacaklar tabii ki vardır..bol pedallı günler:)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
berkay su an bende fat-man kulanıyorum fakat degistirmek zorunda kadım gibi bir sey omuru gercekten cok kısa :)

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Hadi ya o kadar kısa mı gerçekten?
Daha yeni almıştın galiba sen bisikletini?

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@d.berkay

SENİN 2.35 TEKİ sorun neydi ki

bildiğim kadarıyla cst idi guzel değil mi??

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@mecaoz1

evet 2.35" CST markaydı...
Gayet güzel bir lastik tutuşu falan çok güzel ama tek ktü yanı aşırı ağır olması..

Bu lastiklerin tanesi 1350gr:eek: :eek:
Fatmanlerin tanesi 650gr yani kısa bir hesapla sadece dış lastiklerimi değiştirerek 1400gr hafifliyor bisikletim

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
berkay sana daha önce bahsettiğim gibi fat man 'lar yumuşak hamurlu lastikler ve sadece arazide kullanman daha doğru olur çünkü arazi lastiklerinin en büyük düşmanı asfalt..avni zaten en çok asfaltta kullanmış ondan onun lastikler çabuk bitti.ayrıca lastik ömrü kullanım tekniğiyle fazlasıyla bağlantılı bilgine...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@d.berkay

Gözlerim fal taşı gibi açıldı 1350 yi duyunca kadro ağırlığı o kadar olanlar var

benim eski lastiklerim cst iyiki değiştirmişim

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@elman_temel

Valla o zaman sürekli lastik değiştirmekle uğraşıcam galiba...:eek:
Yol için daha önce almıştım lastikler artık değişmeli olarak kullanırım...:rolleyes:
Çok teşekkür ederim tekrar

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Ontario

Valla öle ikisi 2700gr işte hesabı sen yap:)

Ama sendeki cstler benimki akdar ağır olmayabilir bendekiler çok kalın ve dişli;)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@elman_temel

ewt ben genelde asvaltta kulandım kulanım teknigine gelince ondada haklısın frenlere alısana kadar arka lastik baya bir eridi :) fakat anlamadıgım sey ön lastiginde cok erimesi idi
hafifilik ve camur tutmama konusunda gercekten iyiler amma bu garanti edebilirim sana berkaycım ve ayrıca asvaltta kulanımda da o bahsettiginiz sesi pek duymadım hatta hic duymadım desem yeridir belki kulagımda olan mp3 ten dolayıdır :)

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@kcuk_

bende yeni lastik almayı dusunuyorum malum benimkiler eridi :) alacagım lastik elman abinin muhtesem gorunuslu lastiklerinden olacak herhalde :) modelini ve markasını bilmiyorum amma jantıyla lastigin uyumu gercekten superdi (dıs gorunus olarak ) ...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Anladım çok teşekkür ederim Avni...;)

Bende bakayım eriyene kadar kullanayım bi 6 ay falan sonra değiştirirm belki:)

NovembrE

Üye
Tepki
31
Selam berkay arkadasım bende fatman kullanıyordum ama gercekten cok yumusak oldugu icin 2 aylık bi süre içinde eridi diyebilirim(kısın kullandım). coğunlukla asfaltta kullanıcaksan bence gerek yok o kadar para wermenede we yaklasık olarak hep aynı yokusta denedim cst 1.95 lastiğe göre fatman 2,30 luk lastik 50 km bi hıza göre 9 km daha yawas gitmeni sağlıyor. yormasıda cabası. ayrıca kuru asfaltta imkansız derecede tutus saglıyor yalnız ıslak asfalt ta kullanma derim felaket kayıyor..

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
bu konuyu hortlatmak gibi olucak ama bu lastigin modelindeki ( Corratec Fat man 2.3" 60tpi) o 60tpi yazısı neyi ifade ediyor?

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
TPI= Threads per inch (1 inç boyuna ipliğin örülme sıklığı) dır
Lastiğin kalitesini ve dayanıklılığını ifade eder.

33-66-120-127 tpi (Mtb ler için)
33-66-120-180 tpi (Yol bisikletleri için)

Bu arada Fat Man kullanmadım fakat elimle dokunduğumda çok yumuşak bir lastik olduğunu ben de hissetmiştim, bu yüzden kolay eriyeceği (kullanım ve ortama bağlı) ve ıslak zeminde kayacağı bellidir.