Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec Expert'imin bazı parça ağırlıkları

Konu, 'Corratec' kısmında Yunus Emre POLAT tarafından paylaşıldı.

1. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Expert'imin bazı parçalarının ağırlıklarını gösteriyorum. Bisikletimi nasıl hafifletebilirim diye araştırırken, önce kendi bisikletimin parça ağırlıklarını öğrenmek istedim ama sağlıklı bilegiler bulamayınca, merak ettiklerimi çıkartıp tarttım. Sonuçta 1 kg başına 1000 TL gibi bir maliyetin çıktığını gördüm. Buradaki toplam ürünleri, en hafif olanları ile değiştirdiğimde 2,5 kg lik bir tasarruf oluyor, ama 2500 TL tutuyor hepsi.
    Açıkçası bu karşılaştırma sonrası vazgeçtim hafifletmekten. :D

Maxis Tomahawk modelidir.

Ön jant seti

Arka jant seti (dişliler dahil ağırlık)

2. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    bende motion model bisikletimi hafifletiyim diyordum ama dediğin gibi gördüm ki çok ufak gramlar için çok ciddi meblalar elden çıkarmak gerekiyo bende vazgeçtim(= onun yerine 1 yıl kullanıp model değiştirmek,mevcut bisiklet+hafifletme bedeli ne oranla daha iyi olucak.ancak ön maşamı (xcm) değiştirmeyi düşünmüyor değilim.bukadar ağır bi maşadan sonra ne alırsam ciddi bir hafifleme olur ancak bi yandanda düşünüyorum 2 kilo altında bir maşa alırsam dayanırmı diye(bisikleti kullanım amacına göre kullanmıyorum pek.biraz zıplatıp hoplatıyorum)

Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  3. Şeref ARSLAN

Şeref ARSLAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletde revizyona gidiyordun onun için mi parçalara ayırdın yoksa sırf ağırlık olayına kafayı taktığın için mi ?
    Sadece ağırlık içinse ilginç!
    Senin için yorucu, bizim için faydalı oldu :)

4. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aslında revizyon yapacaktım ama karşılaştırma yapmak için zzyzx marka ürünlerin ağırlıklarını bulamadım.Bunun için benim parçaları sökerek ağırlıklarını öğrendim.

Aşağıdaki ürünleri almak istiyordum;
    Model.......................................fiyat............. ağırlık.........benimkiler
    Sele İtalia SLR ...........................300 TL...........135 gr.............373 gr
    Ritchey WCS Carbon Flat Bar........300 TL............138 gr ............315 gr
    Ritchey WCS boyun 110m beyaz....195 TL ...........122 gr.............272 gr
    Ritchey PRO Carbon sele borusu.....200 TL............180 gr............343 gr
    Amortisör R7 Süper .....................790 TL...........1360 gr..........2450 gr
    Maxxis Maxlite 310 .....................105 TL............620 gr............1060 gr
    .................................Toplam: 1890 TL.........2555 gr...........4768 gr

Kısacası 1900 TL vererek 4768 gr - 2555 gr= 2213 gr düşürebiliyorum.
    Expert fabrika verilerine göre 12.7 kg ama benim bisiklet nedendir bilmem şu an 13.7 kg. Bu parayı verirsem 11.5 kg olucak ki buna değer mi değmez mi bilemiyorum. 500 TL daha vererek Giant CRS Alliance modelini almayı düşünüyorum.

Volkan Bilirli bunu beğendi.
  5. serkan boyracı

serkan boyracı Üye

Seviye:
    sizi biraz uğrastırmıs ama bende de expert var ben de bısıkletımı 12.5 kılo dıye bılıyordum.. ellerınıze saglık gercekten bısıkletımın su andakac kılo oldugunu ve nasıl hafıfletecegımı ogrendım ama artık aldıktan sonra yakın bır gelecek ıcınde degıstırmeyı dusunmuyorum..

6. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    ben şu etapta önce selemi sonra maşayı ve son olarak teker grubunu değiştirmeyi düşünüyorum ancak daha fazlası anlamsız olur.zira model aralarında çok fiyat uçurumu yok bu yüzden biraz hırpalayıp model ykseltmek daha iyi bi tercih bana göre.Serkan bugün gelicenmi akşam turuna?