Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Corratec c-cross 105 cyclocross yol bİsİkletİ 2013

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  2. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    ben bekleyemedim ama giant anyroad2 yi getirecek yeni distribütörü; yurtdışı ile hemen hemen aynı fiyat olacağını da yazmıştı benim açtığım başlığa.....
    (son sayfalarda bilgiler mevcut)

o model yurtdışında 1025 dolar. her halükarda buna eşdeğer bir makine. (üst boru hariç)

3. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Keske sadece giant markasinda değil de her markada bunu yapsalar. Aslında mağdur olan o kadat insan var ki. Biz de büyük hayalllerle yola cikip pahalı nın ucuzunu bulmaya çalışıyoruz. Ben en azindan üzerine yine yuzde 20 + kar koyacaklarini düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur.

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aytuğ bey
    kar koyacaklar illaki 2530 yuroya scot karbonu sacle 30 idi model 2008 mart ayının sonunda aldım ,
    evet yurt dışında daha ucuz tabi, ama burada sponsör firma marintek getiriyor idi bu scottları ama firmadan gümrük parası fazla alınırsa şirkette koyar zamı devletin alacağı vergi cüzzi olursa gümrükte tabi o vakit karbonlarda ucuzlar burada ,ama kazın ayağı öyle değil tabi,,

BFOkuru bunu beğendi.
  5. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Haklisiniz kudret abi. Ben hiçbir firmanin yurtdisi fiyatlarına yaklasacagini düşünmüyorum . Turkiyede uretilen bir firma cikana kadar da ne gümrük vergisi ne de comp fiyatları degismeyecek.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Orta seviye, 105 donanımlı cyclocross bisikleti. Bu tip bisiklet Türkiye'de çok az satıldığı için karşılaştırma yapmak zor, oysa hemen hemen her markanın buna muadil olabilecek bir modeli var.

Giant Anyroad 2 ise cyclocross değil, gravel (toprak yol) bisikleti. Donanımı Sora olduğu için bu Corratec'e eşdeğer değil bence, ancak disk frenli olmak gibi bir artısı var.

7. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu modelin disk freni versiyonu da var

8. ÖzcanCak

ÖzcanCak Yeni Üye

Adı:
    Özcan
    Herkese selamlar,

Ben Özcan, İstanbu da yaşıyorum. Bir süredir bisiklet alma niyetindeyim. İlk başlarda MTB ile başlamayı düşündüm, daha sonra gönlüm yol bisikletine kaydı. Hem yol hem de belgrad ormanı vs gibi yerlerde sürmeyi planladığım için cyclocross bisikletlerin bana daha uygun olacağını düşündüm. Daha sonra bu forumda ki bir çok cyclocross yazıları ve önerileri okudum. Tüm markaları da kim satıyor kaça satıyor diye araştırmaya başladığımda gördüm ki hemen hemen hiç bir satıcıda cyclocross bisikletler stoklarda yok. Yada olanların ölçüleri bana uygun değil. Ulaşabildiğim yerlerin çoğu ise bisikletlerin ne zaman geleceğine dair tarih bile vermedi. Boyun 1,83 ve 90 kiloyum. 4000-5000 TL civarına kadar çıkabilirim. shimano 105 set olan, stoklarda bulunabilen uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğim bir bisiklet istiyorum.

Hazırda bulabildiklerim;
    corratec c-cross 105 Ölçü olarak 52,55,59 var
    cannondale caadx tiagra Ölçü olarak 54,56 var
    Mohgoose Selous comp 700M Ölçü olarak 55,57 var
    cannondale caadx 105 Ölçü olarak 54 var
    Merida cyclocross 300 Ölçü olarak 54 var
    Giant 2015 AnyRoad 1 Disc Ölçü olarak M var ( kaça denk geliyor bilmiyorum) ( bazı arkadaşlar buna cyclocross değildir demiş ama Erdoğan bisiklette cyclocross diye satılıyor)

Focus ve Trek markalarını kim satıyor kaç liradan satıyor stoklarında var mı hiç bir bilgi bulamadım.

Evet arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ? hangisini almalıyım ?

Yorum yapan ve fikirlerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

9. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @ÖzcanCak
    Cyclocross bisiklet TR genelinde son zamanlarda rağbet gören bisiklet çeşidi olduğundan dolayı stoklarda pek bulunmuyor. Hatta modeller daha gelmeden satışına başlıyorlar.

Focus'un Türkiye Distribütörü Göztepe'deki Bisiklet Cumhuriyeti'dir. TR'nin her tarafına kendileri göndermektedir.
    Bisiklet Cumhuriyeti, Cervelo, Focus, MBM bisiklet Türkiye

10. ÖzcanCak

ÖzcanCak Yeni Üye

Adı:
    Özcan
    Pekii

corratec c-cross 105 modeli tavsiye eder misiniz ? nasıl bir markadır sıkıntı yaşanır mı fiyat 4000 civarı, buna değer mi ? Bana uyan ebat stoklarda var görünüyor ?

Siz ne dersiniz ?

11. ÖzcanCak

ÖzcanCak Yeni Üye

Adı:
    Özcan
    Benim mesajlara çok cevap veren olmadı :) ama bisikleti aldım.
    Merida cyclocross 300 aldım. Daha kullanma fırsatım olmadı. Ama sanırım benim beklentilerimi karşılayacak gibi.