CORN FED (Nam-ı değer bisikletli kuryeler)

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
Benim çok hoşuma giden ve fixie - single speed aşkımı alevlendiren bisikletli kurye grubunun videolarını forumda göremeyince (en azından başlığını) bilenler için hatırlatma, bilmeyenler içinse bilgi amaçlı açmak istedim.
Buyrun iyi seyirler

Scudo

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
:) tüm videolarını izledim bu grubun bi videosunda kavga ediyorlar zaten bir arabanın şöförüyle

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
birsey sormak istiyorum fix gearda fren olmadigi icin surekli olarak pedali ters istikamete cevirdigimizde daha tehlikeli degilmi acaba? fren yavas ve kontrollu frenleme icin surtunme olusturuyor sonucta bunda sak diye tekeri geriye kitliyorlar bir nevi?

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
@cagkan dur

evet aslında biraz daha tehlikeli. ama hergün kullanımdan kaynaklı olarak kas hafızası oluşuyor artık

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@cagkan dur

Çağkan pedalı aslında fixed gear bisikletlerde şak diye geriye kilitleme ya da çevirme imkanı yoktur, ani saniyenin binde birlik zamanında bile duraksama sizi ya bisikletin üzerinden atacaktır ya da daha kötüsü pedal baldırınıza, ayak bileğinize ani bir biçimde çarpacak hatta ve hatta kıracaktır. O sebeple sade, estetik ve narin oldukları kadar da sert ve zorlu bir tutkudur Fixie.

*kilit konusu sadece kontra göbeklerde olan bir sistem olup kesinlikle de fixed gearlar ile karıştırılmamalıdır.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
bacaklar vitestir™(my legs, my gear) kaydırırsın gider, fren yok vites yok sorun yok yada no gear no brakes no fear birde moda tarafı var işin ap ayrı bir olay fixed gear eskilere dayanan geleceğe uzanan bisiklet içindeki yaşam biçimi, yaşam biçimi içindeki yaşam biçimi

• Beğen
Tepkiler: Mansur KHASSANOV
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Küçükken pinokyo bisikletim vardı benim. o zamanlar adı kontra pedaldı bunların ve pinokyoyla sorun yaşamamıştım ben hiç. Tabi bisikletin pinokyo olduğunu özellikle belirtiyorum ne kadar sürat yapılabilir tahmin edebilirsiniz :)

Onurcan Ökse

Daimi Üye
Tepki
30
İsim
Onur Can Ökse
Bisiklet
Claud Butler
bende bunlar gibi kullanıyorum ama ışıklarda yol ayrımlarında filan daha arabanın önüne 1 sefer atladım :D ondada kazasız belasız geçtim bu şekil bisiklet sürmek çok tehlikeli şahsen arkadaşlarım filan artık benimle bisiklet sürmekten korkuyor :D dikkat çok önemli en ufak dikkat bozukluğunda ölüme kadar yolu var :D mesela bi sefer ışıklarda karşıdan karşıya geçicektim kırmızı yanmasına rağmen araba geçti farketmeseydim çarpıyodu ön arka karışık bi fren sıktım takla atıyodum :D herkes bana bakıyodu tabi o an

Tepki
37
Bisiklet
Trek
Daha dün geldi başıma:
Işıklarda duran arabaların sağından yavaşça geçiyordum. Tam o esnada benim sağımda kaldırımın kenarına park etmiş arabaların birinin kapısı açıldı.
Nasıl mı, sağımdaki arabanın arka kapısının hiza olarak yanında iken adam şoför mahallinden kapısını açtı, hızlı bir şekilde açtığı kapının iç kısmı ile benim ön tekerimin arasında 25 cm var yoktu ve iki frene asılan ben arka tekerin havaya kalkmasıyla kapının camının üstünden biraz da isteyerek ve mecburiyetten, zıplayarak yola atladım.
Allaha şükür bir şey olmadı, bisiklet dağ bisikleti, hidrolik frenleri var, bu yüzden adamın açtığı kapının dibinde yola çakılı kaldı, araba kapısına da bana da bir şey olmadı, bisikletin barendler çizildi, ön teker hafif akord istiyor.
Asıl bomba şu adam bana bakıp arabasının bagajına gidip kendi işlerini halletmeye devam etti, oralı bile olmadı, ben bir iki şey söyleyince, sen de çok hızlı geliyordun ama demez mi? 'premium rush' filminde taksinin aynayı kopartan zincir keşke yanımda olsaydı dedim o an içimden.
Eğer hızlı gelseydim, freni aynı sertlikte basmam sonucu bisikletle duramaz kapıya içten geçirir, ben de kapıya takılaraktan yola uçar idim. Bu arada led ışıklarım da yanmaktaydı.
Sonradan çok pişman oldum, iki tekerin akord parasını istemediğime. Adam pervasızlığı karşısında kelimeler çıkamadı ağzımdan, boşa konuşacaktım çünkü.
Herkes hata yapar, bir anlık dalgınlıktır, olur, fakat düşen kişiyi kolundan tutar kaldırırdı bu millet?

yani özetle bizim buralarda bir hafta dayanmazsın böyle sürerek,
ben eczacıyım, bulunduğum hastanede eczanenin yanında anestezi yoğun bakım ünitesi var, içeride yatan hastaların onda dokuzu motor kazası vakası, hemen hemen hepsine operasyon sonrası platin takılıyor, o da yaşarsa.
çok arkadaşım var, kaza sonrası bir taraflarına platin takılmış. Bisiklet kazası sonucu motor kazası gibi platin taktırmak istemiyorsan bir taraflarına, bu ülkede ahlak dersi almamış, bisikleti sinekle eşdeğer gören zihniyetin sokaklarda altında araba ile sana çarpmasından korkman gerekir diye düşünüyorum.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
çok güzelde arabalar neden o kadar yavaş gidiyo anlamadım.adamlar paso araba solluyolar.günde bu şekilde 10 teslimat yapsa akşam nerde uyucanı bilemez:)

• Beğen
Tepkiler: Umut Y.

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
@Soner Sarihan

Şu aralar bi tane edinmek için parça arayışındayım, kadro bulma derdi vs. Daha bi körüklendi bu ateş içimde. :)

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan