Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çorlu'dan Selamlar...

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında Can Tümay Köksal tarafından paylaşıldı.

1. Can Tümay Köksal

Can Tümay Köksal Yeni Üye

Seneler önce başlayan bisiklet tutkum zamanla yerini motorsiklete bırakmıştı, şimdi birazda alınan kiloların etkisiyle ve zamanımın uygun olması nedeniyle bisiklete binmeye başladım. Şimdilik arkadaşımın bana verdiği bisikletle idare ediyorum ama salcona hector tarzı amortisörlü bir başlangıç bisikleti almak istiyorum.
    Ülkemizde motorsikletlere bile saygı duymayan şöförlerin biz bisiklet kullananları hiç önemsemediklerini hesaba katarak herkese güvenli ve keyifli şürüşler...

gokhan erdogan ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  2. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklete trafikte saygı duyulmadığı bazı yerlerde zaman zaman oluyor , daha çok kalabalık gruplar halinde dolaşmak hem daha zevkli hemde daha güvenli oluyor. Çorluda geziler düzenleyen bir bisiklet grubu var, arkadaşlarla tanışıp birlikte pedallayabilirsiniz aslında. Salcano Hector almanızı önermem. Hem çift süspansiyon hemde 24 jant oluşu sizi fazlasıyla yoracaktır. Onun yerine Salcano Ng 650 yada diğer markaların başlangıç bisikletlerine bakmanızda yarar olacaktır düşüncesindeyim...

gokhan erdogan bunu beğendi.
  3. Can Tümay Köksal

Bende fikirlerinize katılıyorum her zaman için kalabalık gezmek çok daha güvenli ve rahat zaten bu forumda bulunma nedenimde bu diyebiliriz :)
    Salcano Hector 26 jant modelleride mevcut bunu almayı düşünüyorum ama süspansiyonun yorgunluğa etkisini bağdaştıramadım.
    Aslında modeller şunlar ama 3 5 fazla ver diyerekten çıta gittikçe yükseliyor
    Salcano Hector 26 : 235 TL
    Bianchi Scorpion 26 : 308 TL
    Salcano Ng 650 26 : 365 TL

uğur kocaağa ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Süspansiyon hem fazladan ağırlık, hemde falzdan esneme yaparak sizi haddinden fazla yoracaktır. Ng 650 ise aleminyum bir kadro ve çift kat jantlara sahip olduğu için sizi hem daha az yoracak, hemde daha az jant akordu gerektirecektir. Karar sizin ama bnce 3-5 için Kalitesiz bir bisiklet almaktansa en azından aleminyum kadrolu ng 650 yi alarak farkı hissedin derim...

5. Can Tümay Köksal

uğur kocaağa bunu beğendi.
  6. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Siz bence forumda biraz araştırma yapın ve diğer arkadaşlarada danışın. Eğer bir kişi dahi çift süspansiyon bisiklet almanızı tavsiye ederse gidip hemen alın. Anlatmamda mı sorun var anlamıyorum, siz kendi iyiliğiniz için sadece ön süspansiyonu olan bir model tercih edin. Çift süspansiyon bisiklet çok çok iyi pahalı bir model olmadığı zürece eziyetten başka birşey değildir...

7. Can Tümay Köksal

Biraz okudum forumda herkes pedaldan aktarılan gücün bir kısmının amortisör tarafından emildiğini ayrıca ağırlığı nedeniyle gereksiz yük olduğunu söylüyorlar. Ayrıca ben sizi anlıyorum ,anlatmanızda bir problem olduğu fikrine kapılmayın;)
    bakalım araştıra araştıra alacağız birşeyler...

uğur kocaağa bunu beğendi.
  8. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    yaşamadan kimse anlamıyor malesef kendim içinde koşunuyorum vakti zamanında bende böyle düşünüyordum yaşayarak en güzel şekilde öğreniyorsun...

melek öztürk ve uğur kocaağa bunu beğendi.
  9. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Gökhan arkadaşıma katılmakla beraber, bence yaşamış insanların tecrübelerinden yola çıkarak tavsiye edilen tarzda bir bisiklet alırsanız hem aldığınız zevk daha fazla olur hemde ilerde tekrar bisiklet alma ihtiyacı oluşmaz.

10. Şeref ARSLAN

Şeref ARSLAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aramıza Hoşgeldin.

11. Can Tümay Köksal

NG 650 yavaş yavaş cazip gelmeye başladı, forumda da bir sürü üye bu bisikletten kullanıyor şimdi fiyat araştırması yapıyorum nereden daha ucuz alınabilir diye.
    Ticaretmerkezi.com var şu an için en ucuz burada, forumdan alanlar da olmuş cevaplarınız için ayrıca teşekkürler...

uğur kocaağa ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  12. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    uygun fiyatlı iş yapıcak bir bisiklet