Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Continental İsttanbul'da Nerede Satılır ? +(lastik tavsiyesi)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Veli Bahtiyar tarafından paylaşıldı.

1. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar.

İstanbul'da continental lastiklerini satan bir yer var mıdır? Yada Türkiye'nin başka bir yerinde ? Yeni bir lastik almayı düşünüyorum. Bisikletim XC ama uzun merdiven gördüğüm zaman dayanamayıp iniyorum. Biraz sert kullandığım için kalın bir lastik tercihen 2,20 ve üzeri birşey düşünüyorum. Hutchinson markasının yazısını seviyorum. Maxis in lastikleri güzel yazıları kötü (sarı sarı iyk) Specialized de düşünebilirim. En ucuzundan bir tavsiye. Şimdilik lastiğe ayırabileceğim 150 tl m var. Üç aşağı bir yukarı.

Yardım lütfen

Aybars Öge Sürücü bunu beğendi.
  2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Sakın ola Continental Mountain King alma; perakende satışı var mıdır bilmiyorum ama ben bu kadar pahalı ve bu kadar anlamsız bir lastik kullanmadım.

Taktığımdan beri 5 kez bindim ve 2 kez lastik yüzünden yolda kaldım.

Sadece yazısı için bir lastikten vazgeçiyorsan niye tavsiye istiyorsun ki?:in:

Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  3. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mountain King ile ne tür bir sorun yaşadınız? Tam çıkıp bir çift alacaktım ki sizin yazınızı gördüm. Yıllardır yalnızca continental kullanıyorum. Diesel, vapor, navigator, traction, cross country ve digga gibi bir çok modelini kullandım ve hepsi çok iyiydi her açıdan.

4. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    bende lastik olarak corratec wolf ve peter vardı.çok sert ortamlarda 2,5 yıl kullandım ve yalnız 2 kere arka lastiğim patladı.bu süre sonunda lastikler iyice eskidi ve değiştirmeye karar verdim.continental mountain king 2.2 aldım ve alalı yaklaşık 1.5 ay kadar oldu.lastiği alırken yanında Schwalbe AV Extra Light iç lastikte aldım.inanın lastik şuanda çöpte 6 defa patladı 7.sinde uzunca yarıldı ve yama tutmadı.yeni iç lastik aldım ve onda 4. yamayı geçen perşembe yapıştırdım.Bu arada bütün patlamalarda dış lastikte en ufak bir deformasyon bulunmuyor,yani dışlastiğe batan çıkan bir şey yok,lastik tertemiz,forumda okuduğum bir yazıya göre dış lastiğin içini pudraladım yinede patlamaya devam ediyor.şunuda özellikle belirtmeliyim eski lastiklerimi %95 dağlarda,ham yollarda,kayalarda erittim.yeni lastiklerimi başka şehire taşınmış olduğum içim %100 şehir içinde kullanıyorum.ben başıma gelenleri buraya yazıyorum.artık sonuçlar değerli yorumlarınıza kalmış.

5. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sorunuza cevap olmasi acisindan, Continental lastiklerini Delta Bisiklette bulabilirsiniz.

6. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    continental hakkında bir bilgilenmede ben talep ediyorum(=
    speed king kullanıyorum.2.5 ayda 1400km yol yaptım genelde dağ yolu.ve amacına uygun olarak dağ performansından çok memnunum hernekadar uzn yollu bir lastik olmasada.yani yumuşak dişli olduğu için çabuk eriyor ancak yol tutuş ve virajlardaki performansı gayet iyi.1-2 ay içinde arka lastiğimi deiştiricem ancak race king-mountain king ile speed king arasında ne farklar var onu bilmek istiyorum.
    yaşadığınız sorun patlamayla ilgili ise tamam ama başka ne gibi bir sorundan ötürü almayın dediniz?

7. burakturk

burakturk Yeni Üye

Seviye:
    bugün 5. yamayı yapıştırdım :))))