Contador Lance gibi efsane olur mu?

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
Contador gördük ki kendisini zamana karşıda oldukça geliştirmiş aynı zamanda tırmanışı da iyi.ne dersiniz, ileride lance efsanesi gibi olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Raven_35
Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
çok iyi bir sporcu ,3 büyük turu alan sayılı sporculardan.ama marka olmak ,efsane olmak daha farklı,başka özelliklerininde olması gerek,insanlar sadece kazananları efsane yapmıyor,eğer öyle olsaydı ,yenilen birçok savaşçı günümüzde kahraman ve efsane olamazdı.Daha kat etmesi gereken çok yolu var,ama bu zihniyetle benim için 8 defada turu kazansa olmaz.Tabi oda söyleken bile zor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ayrı bence Lance Armstrong u efsane yapan nedenlerden biride kanseri yenmesi , adamda inanılmaz bir azim var, kanseri yenipte spora geri dönmek ve başarılı olmak gerçekten inanılmaz birşey.

Tepki
14
Niye olmasin ? Daha cok genc ve kendisinde buyuk bir potansiyel var.Eger gelecek senelerde iyi bir sponsor ile guclu bir takim kurar ise bu isi uzun seneler goturur,Eger gecen sene yarissa idi bu sene ucuncu sampiyonlugu olacakti.
Ben contador'un bir karaktersizligini goremedim .Klöden'i geride biraktigi atakta yanlis anlasilma oldugunu soyledi ve ozur diledi .Daha ne yapsin adam.Takimda ki roller ilk alp etabinda belli olduktan sonra takimin ona calismasini beklemekte de oldukca hakli .L.A 'nin tdf yi kazandigi senelerde takim icinde aykiri bir ses varmiydi ?.Landis ten tut herasa kadar hepsi kendi takim kaptanlarinin basarisi icin kendi siralamalarindan vazgectiler.
Contador'un tek hosuma gitmeyen yani Fuentes ile olan baglantisi.

• Beğen
Tepkiler: bvernik

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Contador'u kimse ile karşılaştırmamak lazım. Adam çok efendi ve sessiz sakin. Efsane olma derdi yok.. zaten böyle giderse unutulmazlar arasına girecek.
Mikrofon uzatılmadan konuşmayan ama gözleri ile fikrini belirten çok karakterli biri (gibi görünüyor). Bu sene millet (ve lance) çok konuştu ama Contador hep dinledi ve zamanı gelince etaplarda cevabını verdi. Lance bile onun performansını görünce ağız değiştirdi.
Lance'i kimse tartışmasın zaten,o apayrı bir kişilik,saygımız sonsuz..
İleride ASTANA'da Contador ve Vinekuorov estirecek gibi geliyor bana..

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
bundan sonraki etaplarda takımdan ciddi bir yardım alabileceğini sanmıyorum.takımda çok fazla sevilmediği bir gerçek.ama yine de büyük bir aksilik olmazsa bu saatten sonra sarı mayoyu bırakmaz.

çağrı kolçak

Daimi Üye
Tepki
135
bu basketboldaki kobe jordan olurmu gibi oldu. yıllardır bekliyoruz olmadı. contador da lance olamaz gibi gelio bana. ha contador kötü mü? hayır tabi ki mükemmel (hele son günlerdeki performanstan sonra) ama bazıları apayrı biyerde oluyo. Lance gibi

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
LANCE ARMSTRONG u katıldığı ve kazandığı bütün turlarını, bir saniyesini kaçırmamak üzere izledim.
çok mu güçlüydü... olabilir. ama insandı, akıllıydı,,nerede , ne yapması gerekiyor biliyordu. takım arkadaşlarına saygılıydı. her fırsatta onları yüceltip, başarısının çoğunu onlara borçlu olduğunu söylüyordu. teşekkür etmesini biliyordu.ploton içinde kimden ne gelebileceğini biliyordu,ilişkileri onlarla bile iyiydi. yardım ediyor. ve karşılığını buluyordu. kazanma hırsına rağmen aç gözlü davranmıyor, sadece tek hedefe kilitleniyor, başkalarınında başarı kazanmasını istiyordu.
insandı, akılıydı ve güçlüydü. ilk kazandığı sene tura annesi, karısı ve köpeği ile geldi. onlar takım arabasında LANCE yi takip ediyorlardı. turu kazandığı son gün şeref kürsüsüne çıkmadan önce başarısını türbüne çıkıp ailesi ile paylaştı.sonra gidip ödülünü aldı.
başka bir lance gelmez,yanlız dağlarla değil, azrail ile de savaştı.
kazanması şart değil, o insan olduğunu bir daha kanıtladı.

ayla abdan

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@memocy

contador ve vinakurov aynı takımda !!! inanmak çok zor ,adam onu adam onun yüzünden takımıyla geçen sene tura katılamadı.kendine ,spora saygısı olan birisi asla onunla çalışmaz

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@memocy
zaten insanlar efsane olmak için çalışmazlar ,ve çalışarak olunmaz , normalde yaşarkende olmazlar ,efsaneler zaten azdır ,hele yaşarken olanlar , sadece sayılı insan gerçekleştirebilir

ernesta

Üye
Tepki
39
bırakın Lance gibi olmayı, yanına bile yaklaşamaz.

şampiyon olabilir, bi sürü sarı mayo biriktirebilir ama,

bisiklet camiasında Jan Ulrich kadar popüler olabileceğini sanmıyorum.

Tepki
3
Lance kadar olamaz.Lance Armstrong herşeyi ile bir efsane.ama Contador da özellikle bu sene bir çok kişiyi kendisine hayran bıraktı.Bunlardan biri de benim.Gerçekten mükemmel bir bisikletçi.Lance in takım değiştireceğini artık hepimiz biliyoruz.Contador da büyük bir ihtimalle Astana da devam edecek.Lance giderse astana nın değişilmez bir numaralı bisikletçisi olur.

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
@ayla abdan

bu mesaja başka ne denebilir ki?

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
oyle bırsey dusununku vucudunuzdakı tum kaslar ilaclar yuzunden tutmaz hale gelıcek ve siz hastalıgı yenıp uzerıne bu kasları tekrardan yarısabilir sevıyeyı cıkartın.
komık gelıyor ınsana belkı ama l.AMSTRONG bunu basardı kemoterapi sayesınde tum kasları deforme oldu ılaclar erıttı ama yılmadı hastalıgıda yendı uzerıne onca basarı efsana olunur olunmasına ama ınsan yasarken efsane olması bambaska bır duygu olsa gerek

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
dünkü etab france turunda hatırı sayılır ve isim bırakan etaplardandı ve o ön gruptan kopmayarak ve bilhassa abisi için andy nin ataklarına cevap vererek yukarıya onlarla çıkması seneye ,hazır bir armstrongun neler yapabileceğini gösterdi,ve ona performansı ile laf söyleiyenlere iyi bir cevap oldu,aslında bu yıl bile kafa olabileceği inancı verdii zaten ortalama 180 bisikletçi arasında 3. oldu.daha ne olsun.DÜn andy yaptığı açıklamada turn başında bukadar güçlü olacağını ve burada bitereceğini inanın düşünmüyordum dedi.Ayrıca contadorda o etap öncesi açıklaması:eğer benim çıkarlarım ,takımın çıkarlarıyla çakışıyorsa,yardım ederim.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Alberto cok ciddi bir hastalık veya talihsizliğin kurbanı olmazsa bence önümüzdeki 4-5 Fransa turunun en büyük favorisidir. Eski kurt Lens'ten bir süpriz bekliyordum, 3ncülükten daha fazlasını, ama artık devri bitti zannedersem. Önümüzdeki yıl daha farklı olabileceğini düşünmüyorum. Belki Andy, eğer zamana karşı performansını ciddi olarak geliştirebilirse, abisinin de yardımıyla süpriz yapabilir ve 1nci olabilir.
Sonuç olarak Alberto'da bir efsane olacak tabi ama hemen değil.

Tepki
14
@Güney Tuncer

Sana katiliyorum.Yillardir turu contador kadar domine eden bir sporcu gelmemisti.Turdaki performansina bakacak olursak muhtesem sonuclar var.Dag etaplari ve zamana karsi etaplarda digerlerine sure kaybetmeyen bu yasta birisi ileriki yillarda turu iyi bir de takim kurar ise yine bu seneki gibi domine eder.Seneye schleck kardeslerden ben de cok seyler bekliyorum.Takim patronu Rijs sporcularinin eksiklerini kapatmada usta bir isim .Csc takimi calistirken Basso'nun ilk senelerde zamana karsi etaplarda cok eksikligi vardi ama bunun uzerine giderek basso'dan tur sampiyonluguna oynayan bir sporcu yapti.Gerci kendisi doping yapti ama hangisi yapmiyor ki .Onun sanssizligi yakalanmasi oldu .Sonucta doping yapipta yakalanmamak ayri bir sanat ve maalesef bu da sampiyon olmak icin gerekiyor.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Contador gerek genç yaşıyla, gereksede inanılmaz performansıyla gelecek on yılın yıldızı olmaya aday, çok hafif olmasına rağmen düz TT lerin krallarına rahatlıkla kafa tutabilecek inanılmaz bir performansa sahip bu nerdeyse bulunması çok zor olan bir özellik, eğer kaza, talihsizlik vs yaşamaz ve pozitif olarak yakalanmazsa şüphesiz gelecekdeki bisiklet efsaneleri arasında baş aday.