Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

combo veya bağımsız fren-vites kolları?

Konu, 'Frenler' kısmında gurolpakel tarafından paylaşıldı.

1. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    selam arkadaslar.bu konuda tecrübesizliğimden dolayı yardım istiyorum.altus combo fren ve vites kolu kullanıyorum.bu takımlarıda ayrı veya birleşik (combo)olarak xt'ye yukseltmek istiyorum.
    forumda bir çok arkadaş bunları ayrı ayrı kullanıyor.ayrı yada bileşik kullanılmasının avantaj ve dezavantajları neler?
    ayrıca avid 7 fren kolu hakkında tecrubesi olan varmı?

2. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayrı kullanmak birazda zorunluluğu getiriyor.nasıl dersen örneğin sram vites sistemi kullnan biri mecburen ayrı fren kolu kullanmak zorunda.çünkü sramın fren-vites kolu yok.yada aynı şey fren için geçerli.avid hidrolik fren kullnırsan mecburen ayrı vites kolu kullanacaksın.ama ben xt kullancam ve vbreak kullanıyorum diyorsan,xt bütünleşik kol almalısın.ama ilerde avid falan hidrolik bir sistem almayı düşünüyorsan bu sefer vites koluda alman gerekir.
    benim tavsiyem sıfır alacaksan ayrı al(ileriye dönük olarak).tabi ikiside xt biraz daha pahalı olur bütünleşik koldan.ama vites kolunu xt fren kolunu daha alt bişi alabilirsin.

Deniz ve gurolpakel bunu beğendi.
  3. gurolpakel

gurolpakel Üye

Seviye:
    tesekkurler.şimdi birleşik alırda sonra v freni hidroliğe geçirmek istersek sıkıntı olur diyorsunuz yani.sadece avid demi hidrolik sistem var;yoksa shımano xt kolla hidrolik sistemi kullanabilirmiyim?
    bide aşağıda avid in bı fren kolu var.37,5 tl ye geliyor.nasıl kullanışlı bişey mi?performans,kalite v.s. nasıl?

ilyasss bunu beğendi.
  4. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    tabikide xt hidrolik fren kullanabilirsin.ama vbreak de kullandığın fren kolunu değil tabikide hidrolik kol alırsın..yada xt nin hidrolik fren vites kolunu alırsın.
    resimdeki avid kol fiyatına göre performansı gayet iyidir.tavsiye ederim...

gurolpakel bunu beğendi.