Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Columbus'mu Peugeot'mu Garlatti'mi Campus'mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında samitasdemir tarafından paylaşıldı.

1. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    Bu 4 bisiklet seçimi arasında kaldım desem sanırsam yaşımı belli etmiş olurum..çocukluğumdan beri 2 tekeri sevmişimdir...5-6 sene yarışlarda boy gösterdim...Hatırladığım kadar Ayhan Aytekin,Ömer Ali Erikçi vs.son zamanlarında,Murat Suyabatmaz(sanırsam turlarda yorumcu,iyi finishçiydi) ile 2 sezon koştum..Arif Erikçiyle aynı dönemdik..Bizim zamanımızda konya ,lassa iyi takımlardı..sonra bizimle beraber amasya iyi takım oldu...:rolleyes: Hatırı sayılan o 3 dereceyide kazasızca alma şansım oldu..Bizim zamanımızda benim hatırladığım bu bisikletler vardı..Benim bir Columbusum vardı gözüm gibi bakardım..Sonradan federasyon ağırlık bisikletleri Campusları gönderdi:D ..Her neyse lafı uzatmayım..yaş 38 olmak üzere 2 tekerden hala vazgeçmiş değilim..Bir tane motosikletim var ama canım ve kalbim pedal çevirmek istiyor..Tavsiye edin bana bir bisiklet lütfen..Azcık inceledim forumlarıda çok uzaklaşmışız biz bu işten...
    Birde aklıma gelmişken bizim pedallar kayışlı idi son dönemime isminden dolayı Look pedal dediğimiz otomatik pedallar:) çıkmıştı..Bunuda listeye eklemeyi unutmayın ayakkabısı ve alt aparatıyla (isimlerini unutmuşum:eek: ) Link verirseniz çok daha sevinirim..Şimdiden herkese teşekkürler..

Boy 1.83. Kilo .75 İhtiyaç : Yol bisikleti
    Fiyat Aralığı : 1.000 - 1.500 (Memur işi Taksitli olursa daha iyi olur)

hız bunu beğendi.
  2. hız

hız Bisikletkolik

Seviye:
    tabiiki garletti derim,toprağım hoş geldin aramıza
    sana özelden mesaj yazdım okursun:in:
    sevgiler

3. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    Hoşbulduk..Yaşın 37 ise Bülent Abi senin hocan olabilir..doğrumu?

hız bunu beğendi.
  4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Forumumuza hoşgeldiniz öncelikle,
    O söylediğiniz bisikletlerden günümüzde pek kalmadı malesef sıfır olarak, 2el alabilirsiniz tabii ama günümüzde bir çok teknolojik özelliklerle donatılmış bisikletler varken (anıları tazelemek dışında) pek gerek yok kanımca.
    Bence en az Shimano 105 donanımlı bir bisiklet alın, bütçeniz elveriyorsa Ultegra da güzel olur, alu veya karbon gövdeli olabilir, Scott, Corratec, Merida, Giant gibi markalardan beğendiğinizi alabilirsiniz, ayakkabı olarak da shimano yol pedal ve uygun bir yol ayakkabısı alarak an güzel şekilde tekrar yol bisikletine geri dönebilirsiniz en kısa yoldan.

hız bunu beğendi.
  5. hız

hız Bisikletkolik

Seviye:
    olmadı ama en az 5 sene beraber çalıştık:)

6. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Hakan.

Giant Defy 2 Compact olumlu yorumlar almış..Fiyat konusunda slr 900 uygun..slr 900 ün ağırlığı biraz fazlaymış ama bana fazla ağır gelmedi nede olsa bu ağırlıklarla hatta fazlasıyla yarıştık...

Hakan Yazman bunu beğendi.
  7. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    İstanbul takımının sponsoru ytong tu hatırladığım kadarıyla..Samimi olduğum bir arkadaşım vardı o takımda ama ismini unuttum..çok efendi bir arkadaştı..Bu arada özel mesajını aldım ama yanıtlıyamadım ..50 mesajı doldurmamışım...yardımını almak isterim..sitende bir sorun var yalnız...

8. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Selam aynı dönemde yarışmışız anlaşılan, o dönemlerde Amasya takımında Özgür diye bir arkadaş vardı hafif sarışın kaslı bacaklı bir arkadaştı , çokça sohbetimiz olmuştur kendisiyle, ilk yarışımızı beraber koşmuştuk Nevşehirde( 1989 )üzüm bağlarının aralarında üzüm yemekten yarışı bitirememiştik,İsmi yanlış hatırlamadıysam eğer .

9. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:

Sizin zamanınızdaki bisikletler daha güzelmiş!!! ;)

10. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    Bülent senin siman yabancı gelmedi..o yarışta üçüncü olmuştum herhalde..2 kişiyi kaçırdık gruptan ben finishte 3 olmuştum..2.nevşehir koşusu finish faciası benim için:)
    Evet Özgür dü o..Çok severdim onuda kardeşinide...DeveBağırtanı hatırlıyormusun:D

Bülent ÖZER bunu beğendi.
  11. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    Tabiki güzeldi :) .Gözümüz gibi bakardık..Bize verilen bisiklete binerdik çıkardık yarışlara..Ama teknolijide güzel bir şey..neler çıkmış neler..

Burçak Erbil bunu beğendi.
  12. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Samit sana özelden bir link gönderdim tam aradığın bisiklet ,fiyat çok uygun hatta biraz daha pazarlık edebilirsin.:in:

13. samitasdemir

samitasdemir Üye

Seviye:
    hemen ilgileniyorum..teşekkür ederim