Colnago bağımlılığı :)

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Kötü olmamakla beraber ben biraz abartıldığını düşünüyorum.Altı üstü eski bir Colnago. NOS Clementler yerine daha iyi olan CST amberler kullanılabilirdi ve o Clementler bana verilebilirdi. Kadroda ki birkaç çizik te gözümden kaçmadı değil.Sonuçta bir Salcano değil ama emek var.Eline sağlık diyeyim artık Tansu Abi.

Scudo

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
napalım bizde hurdalarla uğraşıyoruz işte salcanoya ulaşamayınca elimizdekilerle idare ediyorum. :)

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
siz böyle bisikletler toplayınca hem yaptığım işten soğuyorum hemde bisikletimden soğuyorum.:D

çok güzel olmuş :)

• Beğen
Tepkiler: tansu berkay

tipsy

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Colnago
Tansu bey harika olmuş ellerinize sağlık keyifle kullanırsınız umarım. Bu arada fotoğraf için üçüncü bir kardeşe ihtiyaç varsa bende bir tane var:) Ben de bir Colnago topluyorum, yakında fotoğrafları ve hikayesini forumda sizlerle paylaşacağım. Ancak öncelikle elimdeki Peugeot restorasyonu projesini tamamlamaya çalışıyorum, bittiğinde Colnago 'ya başlayacağım. Peugeot projesinin hikayesini de yakında foruma koyacağım.
Aranıza yeni katıldım ve anlaşılacağı üzere bir klasik meraklısıyım.
Saygılarımla,
Ahmet Ferhat

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski colnago kadrolar ne kadar ?

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
sorunuzun cevabı için o kadar çok etken varki. fikniriz olması açısından en verimli referans noktası ebay daki fiyatları gözden geçirmenizi tavsiye edebilirim.

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro süper görünüyor, hele Campagnolo parçalarla donanınca harika olacak. Ben de benzer bir klasik topladım, hatta bugün yayınladım, 32 delik ön ve arka parlak göbek aradım bayağı ama bulamayınca 36 delik göbeğe 32 delik çember dizerek devam ettim.

Başarılar, sonucu merakla bekliyorum.

Tepki
43
Colnago için hiç bir zaman geç mesaj yoktur...
Elinize sağlık ,her daim tekeriniz düz bassın..

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oooof of! Zaten özenle, merakla ve sabırla toplanan bir sürü güzel malzemenin bir "anne şefkatiyle" biraraya getirilmesinden başka bir sonuç beklenmezdi. Emeğinize sağlık!
Muhteşem olmuş, O sevimsiz duvara yaslanmayı haketmiyor :)

Binmesi de bir o kadar keyifli olmuş olmalı.

NOT: Umarım duvar askısını tekerleklerden asma değil de orta borudan dengeli ve estetik asacak şekilde tasarlarsınız.

Merhaba Bülent bey,

Bana da yakında kaliteli nikelajı olan eski klasik yol bisikletlerinde kullanabileceğimiz tellerden (başı yonca logolu ve kalın başlayıp uzun bir süre ince gittikten sonra tekrar kalınlaşan) tellerden lazım. Bahsedilen yer yutdışı mı yurtiçi mi? Yine de bana da adresi gönderirseniz sevinirim.

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: tansu berkay

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
Sahibinden.com dan bulmuştum firmayı ama şuan ne ismini nede firmayı hatırlıyorum sahibinden jant teli diye ararsanız bulunabilir diye düşünüyorum bu arada bülent beyin bu yazdığınızdan haberi olacağını sanmam :)

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geç oldu kusura bakmayın, telleri yakaladım ve alıverdim, gerçekten tam aradığım teller, cantın birini diziverdim, enfes oldu. Bilgilendirme için tekrar teşekkürler. Bu tür tel haberleri yakalarsanız lütfen haber verin, yedekleme yapmam lazım.