Colnago bağımlılığı :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
uzun zamandır klasik bisikletler sayfasındaki bu durağan havayı birazda olsa değiştirmek istedim yeni topladığım colnagodan sonra, dayanamayıp :) bir tane colnago daha almış bulunuyorum. kadro 58 cm ,üzerindeki boya ve decaller orjinal ,kadronun 1980 sonrası olduğunu biliyorum ama henüz tam dönemini öğrenemedim. kondüsyon olarak çok iyi ve diri bir kadro. ön maşa biraz paslanmıştı,. genel temizliğini yaptım ama emin olamıyorum belki tekrar krom kaplatıcam resimlerini paylaşıp fikrinizi almak isterim. açıkcası ,acelem olmadığı için zaman içinde yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum ama bu arada boş durmayıp bazı parçaları almaya başladım ebaydan bazı parçalarında siparişlerini verdim genel olarak campagnolo üzerinden toplamayı düşünüyorum. bu klasik colnagoyu daha çabuk ayağa kaldıra bilmem için elinde campagnolo parça bulunan ve satmayı düşünen arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim

her türlü tavsiye ve önerilerinize de açığım.

ihtiyacım olanların başında
27.2 sele borusu
fren bacakları
cinelli yada 3.ttt boyun ve gidon
aynakol
arka vites ve ön vites
campagnolo quick release (ön var arka arıyorum)
arka dişli.... vb

arka göbeği buldukdan sonra ön göbeği ebaydan aldım gelmesini bekliyorum :)

jant tellerini campagnolo sahibinden buldum 25.00 tl bilginize :) ön göbek gelince kurulacak

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Teller Campagnolo degil ama kaliteli olduklarini biliyorum Tansu Abi yine de aklinda olsun istedim. Fiyat/performans acisindan oldukca basarilar. Colnagoya gelince bir eve iki Colnago fazla degil mi? Olan var, olmayan var. :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
tellerin başlarındaki logo tel başların kalın başlayıp daha sonra incelmesi ve firmanın verdiği bilgi beni campagnolo olduğuna ikna etmişti :) ama senin bilgi ve birikimine inanmamak çok zor doğukan :) bu arada dediğin gibi teller oldukca iyi. bir evde iki colnago kısmı ise evet biraz fazla gözüküyor :) ama yanyana mutiş duruyorlar..

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Detaylarini ikinci Colnagonun olusum surecinde konusuruz Tansu Abi. Ben de Alanlari ikiledim artik bu italyan kardesleri bir araya getirmek lazim :) Buarada yeni Colnagonu cok begendim bir tur binebilir miyim? :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bu arada evde mevcut durum şu şekilde :)

seve seve bir araya gelmenin bir yolunu bulursak bundan büyük keyif alacağımı bilmeni isterim..

campagnolo ön göbekde geldi :)

maşayı krom kaplatmak istemiyorum gibi. yıpranmış havasını kaybetmesini istemiyorum ama halen kararsısızım :)

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Tansu abi Gerçekten göz alıcı.
Jant tellerine değinmek istiyorum. 290mm 295mm lik tel kullanman gerekiyor ki bahsettiğin teller sanırım daha kısalar. Taner almıştı ve kısa geldiğini hatırlıyorum. High flange göbeklerinin olması durumunda işini rahat görürler.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
özgür bilgi için teşekürler ama örme sırasına göre telleri 3lü yada 4lü boyuna göre yatırarak dizilebiliğini öğrendim bu noktada jantı örecek kişinin bilgizi biraz daha önem kazanıyor gibi.bir sorun olmayacağını düşünüyorum.olumsuz bir durum olursada siznle bu bilgiyi paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: ozgurerdem

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
tansu aradığın teli bulacağın linki attım sana, bende ordan aldım ve kullanıyorum son derece kaliteli parlak nikelajlı speical teldir campagnolo diye satılıyor üstelik :)

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bülent abi bilgi için çok teşekürler :) telleri o firmadan aldım zaten :) bende şu aralar ebaydan 36 delik siparişi verdiğim campagnolo ön göbek 32 delik olarak geldi :( bakalım mesaj attım cevap bekliyorum. bu arada sahilde bisiklete binen arkadaşlarım için bir bilgi vereyim yeni uygulama ile kiralalan bisikletlilere çok dikkat edin, feci acemiler kullanıyor dün küçük bir kaza geçirdim tüm cabalarıma rağmen kafa kafaya çarpışmadan kaçamadım :) sonuç : yamulan bir ön jant ,morarmış bir bacak ve omuz :)

ozgurerdem

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Raleigh-USA
Geçmiş olsun diliyorum tansu abi. a'dan z'ye herkese kiralarsan öyle olur. Okadar çok acemi( acemiden de geçtim) çakal sürücü var ki. Bazen kaza yapmamak elde değil.

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Lanet olsun.Kadronun fotoğraflarını ilk kez görüyorum.Dehşet bir şey bu ya tertemiz.Bitince çok güzel olacaktır.Diğer colnagodan daha çok beğendim.Birde bu yoklukta bi insanda 2 colnago olması hiç adil değil :)

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
taner sendeki parçalarda hiç yabana atılacak gibi değil açıkcası. aslında tüm güçlerimizi birleştirsek ortaya efsane şeyler çıkacak :) iki colnago evet biraz fazla gözüküyor ama inan bedelini ödüyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Taner Rona

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Colnago kadar olmasa da çok iyi bir proje var aklımda.Ebayden setin eksik parçalarını da sipariş verdim.Bakalım Tansu abi İistanbul'da pedallarız umarım.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
:) bende o paranoyaya kapıldım artık halil :) yardımların için teşekkürler

Eminim çok güzel bir klasik ortaya çıkacaktır taner, istanbulda bir araya gelmemiz gerekiyor bencede

• Beğen
Tepkiler: Taner Rona

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Onların dükkanına kolay kolay sokulamazsın halilciğim bu iş aşama aşamadır önce dükkan önünden sohbet edersin içeri hemen girince bozulurlar,fazla ısrarcı olmadan kibarca konuşmak lazım tabi sık sık ziyaret etmek gerekiyor , yıllar geçtikçe ve senin yüzüne aşına oldukça aradada köpeklerini sevdikçe kademe atlarsın dükkanın içine girme aşaması başlar ,havadan sudan eskilerden sohbet açıp gönüllerini biraz kazandıktan sonra (arada köpeği mutlaka sev) o daracık dükkanda tepeleme malzemelerin arasında aradığını bulabilirsen şanslısındır kesinlike kötü insan değiller ama biraz ön yargılı davranıyorlar tanımadıklarına , belkide zamanında yaşadıkları bazı olaylardan olabilir kimbilir.

• Beğen
Tepkiler: tansu berkay