Çok uğraşılıyor SALCANO ile şu kadronun nesi kötü

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
İkimize birden yükleniyorlar ama sen ağlama :D
Bilmiyorum.Çözemiyorum bu sıkıntıyı.Ama bir treke yada canondale baktığımda hissettiğim hiçbir duyguyu hissedemiyorum salcanoya karşı :)

• Beğen
Tepkiler: Kürşat AKINCI

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kürşat AKINCI

Bence öyle birşey yapma. Salcano iyi veya kötü bir firma olabilir. Evet, birçok eleştiri var, birçoğu da haklı eleştiriler. Servis ve komponent uyumu konusunda hataları var. Bu hataları bildiğimiz halde, uygun fiyatlı diye gidip Salcano alan yine bizleriz.
Ama o firma bu bisiklet üzerinde emek harcamış. Salcano etiketini, logosunu sökmek bence bu emeğe haksızlık olur diye düşünüyorum. Bisikletinden memnun olduğunu biliyorum, bırak markası üzerinde kalsın. :)

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@Deniz Gökhan Tezcan

Boyamaya karar verene kadar kalacak marka takıntım yok. özellikle kadromun tüm ölçülerine elime metre alarak baktım ideal bir mtb kadrosu ölçüleri ile aynı. saygılar bol pedallar...

m.varolfb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.014
güzel bisiklet, güzel günlerde pedallamanızı dilerim...

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Kürşat AKINCI

Salcano ile Bianchi sitesinden aynı eşdeğerde (fıyat ve kompenemet bakımdan) iki bisikletin profil resminin görünüşünü alt alta kopyaladım ve bilgisayarda paint de ufak bir işaretlemeler yaparak ideal dediğiniz bir mtb, (bence bu ideal olan Bianchi alikut) ile kıyaslama yaptım sizde bir gözlemleyin istedim ve ölçülerinizi birkez daha bu bısıklet ıle kıyaslayarak tekrar ölçün.Ayrıca Salcano üzerinde maşa sanırım 80mm lık,Bianchi üzerindeki maşa ise 100mm lık bunun size neyi anlatmak istediğimi umarım anlamışınızdır.MTB Bisiklette önemli olan ölçüler; Maşa açısı,Sele açısı (sele borusunun girdiği boru),Aynakol açısı,Ön arka teker arası merkezden merkeze mesafe, Arka teker ile aynakol arası merkezden merkeze mesafe gibi noktalara dikkat edilmelidir.Resim üzerinde gereklı yerlerı kırmızı çizgiler üzerinde belirttim. Ufak bir detay daha (benim görüşüm) bu modelde kadrodanun alın borusundaki orta göbeğe uzanan borunun alın borusu ile birleştiği noktaya dikkat ederseniz dik açıyla gelen alttaki borunun kavis verilmemiş ve malzemenın dırencını artırmak için yapılan ek bir parça yok buda ön tarafdan gelen darbeler sonucu kadronun yuvarlak içerisinde işaretlerdiğim noktayı zorluyorak kadronun oradan kırılmasına veya çatlamasına sebep olabılır.Genelıkle her aluxx kadroda bu bahsettiğim ek parça vardır.Olmasa bile muhakkak o noktada kavis vardır.

(link)
Resimlere dikkatlice bakarsanız,iki bisiklet arasındaki farkı hiç ölçmeye bile gerek duymazsınız.

• Beğen

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
@atakibrahim

Keşke başka marka ile kıyaslasaydınız. elinize sağlık. ben tüm o açılara ve uzunluklara baktım kendi bisikletim üzerinde ölçtüm açılarda uzunluklarda sıkıntı yok bu kadro ilede 900 km yol yaptım yağmur çamur çukur kaldırım demeden daha kıramadım kadromu çıt sesi dahi çıkmıyor ilerde nolur bilemem görecez :)

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@Kürşat AKINCI

Sıradan kadrolar içerisinde;100mm lik maşa ile, bu kadar dik maşa açısına ait kadro ben daha görmedım.Demek istediğimi umarım anlamışınızdır...

• Beğen

ertan sevim

Aktif Üye
Tepki
100
5 senedir salcano kullanıyorum.aşırı zorlamama rağmen yolda bırakacak bir sorun çıkartmadı.bence yapılan eleştiriler çok abartılıyor firma ile ilgili.izmir de bakıma götürdüm ertesi gün aldım.bazı yerlerdeki servislerin muamelesini markanın kendisine satmamak lazım.fiyatına göre iyi bisikletler yaptığı görüşündeyim.sonuçta önemli olan fiyat=performans değil mi.
Bu arada bisikletiniz güzel.iyi baktığınız belli.kazasız pedallar dilerim :)