Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok uğraşılıyor SALCANO ile şu kadronun nesi kötü

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Kürşat AKINCI tarafından paylaşıldı.

1. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    :boese157: SALCANO ile çok uğraşılıyor şu kadronun nesi kötü yağmur çamur demeden atlamadığım zıplamadığım girmediğim çukur kalmadı 800km yaptım kadrodan çıt sesi dahi gelmiyor...

En iyi bakımı kişinin kendisi yapar forumda SALCANO ya ön yargı yapılacağına bisiklet bakımı nasıl yapılır diye araştırılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Orası gevşek burası dönmüyor, arka aktarıcım jant tellerimi kırdı göbekten ses geliyor vs. gibi sorunların önüne geçmiş oluruz. kendi görüşümdür saygılar...

Emir Alaca ve Fatih Ertörün bunu beğendi.
    Kürşat AKINCI

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Konuyu buraya açtım çünkü bisikletimin yeni fotoğraflarınıda koymuş oldum.

3. osman yalçın

osman yalçın Kıdemli Üye

Seviye:
    siz bu modelinde sıkıntı çekmemiş olabilirsiniz
    Ama genel olarak salcano kullananlar pek memnun olmadığını söylüyorlar
    Teşekkürler:)

onurcan tokuş ve Kürşat AKINCI bunu beğendi.
  4. tuturuk

tuturuk Üye

Seviye:
    bence bisikletin geometrsi güzel ama üzerinde aynı kadronun başka bişet yazsaydı herkes ooooo nası güzel nasıl güzel diyeceklerinede emin olabilirsin

Kürşat AKINCI

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    :) haklısın onuda yapacam SALCANO yazısını kaldırcam bakalım ne olacak tepkiler.

koray_can bunu beğendi.
  6. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    sorun sadece markaya yönelik değil,ben trek 8500'ü topladığımda hiç sorunsuz gününü hatırlamıyorum.artık ya nazar değiyor yada adını siz koyun.önemli olan kullanıcının bisikletini beğenmesidir,siz beğeniyorsanız sorun yok demektir...

7. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Öncelikle bir salcano kullanıcısı değilim ama salcano'nun kaybettiği 2 noktayı gördüğüm ve duyduğum kadarı ile hemen söyleyebilirim ;

1) Servis ağı ve servis kalitesi konusunda insanların birçok şikayetlerini duyuyoruz. Bisiklet satış ve servis noktasının yaşadığı sıkıntı doğrudan bize yansıdığı için burada en büyük görev salcanoya düşüyor.

2) Kadrolarının grafik çalışmalarının zayıflığı. Kadroların üzerine güzel bir fikir örneği olarak isteğe göre xx, xtr, xt veya xtr, xt, x9 veya slx, deore, x7 gibi gibi her model için 3 farklı donanım seçeneği ile piyasaya sürmek güzel bir fikir ama kadroların grafik çalışmalarının iyileştirilmesi lazım. Logo'nun modernleşmesi lazım. Bana göre XC karbon kadrosu güzel bir kadro gibi görünmesine rağmen grafik iyi değil. Diğerleri ona keza.

8. KinqFriends

KinqFriends Aktif Üye

Seviye:
    bencede öyle bisiklete bakımını yaparsan bide sen beyenirsen korursan o bisiklet 1 numaradır vesana bişi sorucam bakımı nasıl yapıyorsun anlatırmısın

Kürşat AKINCI bunu beğendi.
  9. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Katılıyorum. Bende de Assos-X var. 2006 da almıştım yanlış hatırlamıyorsam. 2000 km yol yaptı denebilir. Zorunlu olarak bir tek orta göbek değişti. Kırıldı o da 5-6 ay önce sayılır. Yani bırakında o kadar olsun.

Kadrosundan memnunum. Öyle gram gram ağırlık hesabı yapmam. Parça değişimine gidiyorum şuanda sıfır hali 14.5kg falandı. Şimdi bitince bakalım kaç olacak ama dediğim gibi ağırlık dert değil. Hatta bir arkadaşın yorumunu çok doğru buluyorum " 10-20 gr parçadan kısacağına o gramları kendin ver daha ucuz olur" diye :)

Bisikletin yenilenmesi bitince bende fotoğraflarını koyacağım.

10. akifberkant

akifberkant Şimdi değilse, ne zaman ?

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun, güle güle, en güzel günlerde kullanın.

Merak ettim bisikletinizin maşası nasıl, memnun musunuz? Maşayı merak ettim doğrusu. Selamlar

11. F.Ekin

F.Ekin Üye

Seviye:
    valla hocam bence sen başka marka kadrolara bak trek olsun cube olsun.

Boyanın güzel olması o bisiklet güzel kılmaz

bisikletini güle güle kullan Allah kaza bela vermesin ama bazı gerçekler de değişmez.

onurcan tokuş ve Kürşat AKINCI bunu beğendi.
  12. mustafa koc

mustafa koc Aktif Üye

Seviye:
    bende salcano kullanıyorum Allah a şükür şimdilik bi sorunum yok sanada kazasız belasız diyim o zaman..:F

13. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisikletin gayet güzel ve bakımlı.Çamurlukların hoşuma gitti.Bende alacağım.Ayrıca bu işler kısmet işi.Alırsın uzun zaman kullanırsın,alırsın ertesi günü bozulur.Burda önemli olan servis ağının iyi olması ve müşteriyi memnun etmesi.Hayırlı olsun.Kazasız sürüşler...

Kürşat AKINCI

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maşası düşük seviye bir maşa fena sayılmaz piyasa fiyatı (sıfırının) 90-100 tl gibi birşey. hassasiyeti güzel en ufak çukurda bile çalışıyor çok çukara girdim kaldırımlardan atlayıp zıpladım daha boşluk olmadı iyi gibi :) ama ilerde değiştircem daha iyisi lazım görüntü bakımından da pek yakışmıyor.

15. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    xx'li bisiklet verdikleri yarışçı arkadaşlarımız dahi bazı montaj sorunlarıyla karşılaştı. çoğu kişnin sorununun kaynağı bu. fabrika bu tip bisikletlere yeni. bu da montajı kafalarına göre yapan kişilerin ve daha ne malzeme kullanıldığını bilmeyen servis elemanlarının yüzünden yaşanıyor.

16. Atakan DEMİR

Atakan DEMİR Forum Demirbaşı

Seviye:
    Terzi kendi söküğünü dikemezmiş :D

17. İlyas ŞANLI

İlyas ŞANLI Onursal Üye

Seviye:
    Sorunlar,sıkıntılar her markada meydana gelebiliyor.

Hiç bir firmayı kötülemeye gerek yok,zaten forumda biraz araştırma yapıldığı zaman,her markada sorunlar olduğu görünüyor.Önemli olan,sorunlardan sonra müşteriyi memnun edebilmek.

Salcano'ya destek vermek lazım.Biraz amatörlük var sanırım,montaj konusunda...Servis kalitesini yükselttiği zaman ve kadro grafiklerini daha albenili yaptıkları zaman,bence Salcano daha çok tercih edilecektir.

18. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Anladığım kadarıyla siz düz yolda kullanıyorsunuz.Bisikletiniz bir Mtb (XC) bisikleti olduğu için yorum yapmak istiyorum.Bisiklet sadece kadrodan ibare değildir.Kompenemtlerı yabana atmamak lazım ıyı bır kadronun üzerinde dıyelımkı full deore veya X5 kompenementler olsun ama kadro açıları; XC yarışlarında ve antremanlarda zorlu tırmanışlarda avantaj sağlaması ve sıngle track gibi teknık inişlerde de aynı durum söz konusu olup kadro geometrisinin çok buyuk faktörü olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.Salcano firması kadroyu kendısının ürettiğini sanmıyorum.Yerlı fırmalar kadro taiwan'da sipariş verip sadece burada kadronun boyası ve kadro makyajı yapılıyor.Salcano nun bundan sonrakı kadro siparşinde yanı 2011 modellerınde kadro geometrisine daha çok dikkat edeceğine emınım.Daha yolun başında çünki:)

19. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisikletiniz size sorun çıkarmıyorsa onunla anlaşabiliyorsanız o bisiklet iyidir...
    tek söyliyeceğim bu... Ama her an bir sorun bir ayarsızlık varsa pes dedirtiyorsa orası da ayrı konu, en başta bisiklet seçimini doğru yapmak sanki bir kere alacakmış gibi alabileceğinizin en iyisini almanız lazım . . .

20. mustafa gökce

mustafa gökce Aktif Üye

Seviye:
    siz belki su anlık bu kadrodan memnun olabilirsiniz ancak bu belli bir süreliktir o süre geldiginde siz kendini kanıtlamıs dünyaca ünlü markalar arasında bir tercih yapmıs olsa idiniz (bütceniz dogrultusunda ) o süre bayagı bi uzaya bilirdi

Sorunda aslında burda kimse salcano markasına kötü bir marka gözü ile bakmıyor sadece ömrü biraz diger kadrolara göre kısa oldugu için pek yanasmıyorlar

yoksa herkesin zevki baskadır bişey diyemessin :)

Yunus YILMAZ ve Kürşat AKINCI bunu beğendi.