Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Çok Temiz Tam Set Orta Seviye 3x7 Aktarış Sistemi ( Eryaman/ANKARA)

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında GiciK eRay ADALI tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eryaman / ANKARA da Satılık Temiz Tam Set Orta Seviye 3x7 Aktarış Sistemi
    .
    Merhaba, Turşu'da (Fx 7.1) yaptığım aktarış sistemi yükseltmesi sonrasında boşa çıkan parçalar, ihtiyaç fazlası durumuna düştüğünden satışa sunulmuştur. Parçalar asfalt yolda kullanılmıştır ve titiz biri olduğumdan dolayı gerek görsel gerek işlevsel olarak sorunsuz denilebilecek durumdadır.
    .
    Aynakol: Shimano FC-M151 28x38x48T (Muhafazalı)
    Orta Göbek: AXLE VP BC-73C 68/124.9
    Ön Göbek: Formula FM-21FQR 32H Siyah
    Arka Göbek: Formula FM31RQ 32H Siyah (vidalı)
    Ön Aktarıcı: Shimano FD-C102 Dual Pull (34.9)
    Arka Aktarıcı: Shimano Acera RD-m360 Siyah Uzun Bacak
    Ruble: Shimano MF-TZ37 14-34T (MegaRange, Vidalı)
    Zincir: KMC Z Narrow
    Fren-Vites Kolları: Shimano ST-EF50 3x7 (22.2) Siyah
    .
    Sıra geldi Fotoğraf ve parça detaylarına.. Parçaların tamamından memnundum fakat rubledeki 14T yi 11Tye düşürmek ve 9lu sisteme geçiş, bisikleti aldıgım ilk gunden beri hayalimdi ve o yüzden sistemimi yeniledim.. Yoksa hiçbir parça şu ana kadar beni üzmedi..
    .
    Tüm Parçalar;
    Yoğunluktan dolayı parçaları set halinde ayrıntılarda belirtilmiş ekstraları ile birlikte satmayı düşünüyorum..
    .
    Aynakol: Shimano FC-M151 28x38x48T (Muhafazalı) [Sıfırı Ortalama 40-45TL]
    Aynakol özellikle tur bisikletlerinde ya da şehire uyarlanmış MTB'lerde hızlanma acısından cok etkili.. 48T büyük bir fark yaratıyor.. Aynakol kare göbek uyumludur.. 6lı, 7li, 8li ruble ve zincir ile uyumludur. 9lu uyumlu Octalink bir aynakol aldıgımdan boşa çıkmıştır. (yine 48 aldım) Dişlerinde hiçbir problem yoktur.
    Yanında Trek FX7.1 den cıkma uyumlu göbeği ve orijinal aynakol vidaları ile birlikte verilecektir.
    Orta Göbek: AXLE VP BC-73C 68/124.9 [Sıfırı Ortalama 20-25TL]
    Orta göbek Trek Fx7.1 den cıkmadır.. Akıcılıgında hiçbir sorun yoktur.. Plastik aksamı olmaması sorun yaratma ihtimalini ortadan kaldırır. O yüzden Shimano BB-UN26 dan daha avantajlı oldugunu dusunuyorum. Yeni aynakolum octalink olmasaydı kesinlikle kullanmaya devam ederdim.
    .
    Ön Göbek: Formula FM-21FQR 32H Siyah [Sıfırı Ortalama 20TL]
    Arka Göbek: Formula FM-31RQ 32H Siyah (vidalı) [Sıfırı Ortalama 30TL]
    9lu kaset sisteme geçtiğim için boşa çıkmışlardır. Simetri takıntım yüzünden ön-arka değiştirdim. 32 delik uyumludur. Disk uyumu yoktur. Treklerin akıcılığını kıskananlara şiddetle tavsiye ederim.. Tur bisikleti ile yalnızca asfaltta kullanılmıştır. Uyum sorunu olmasaydı değiştirmeyi düşünmezdim. QR'ları yanında hediye olarak verilecektir.
    .
    Ön Aktarıcı: Shimano FD-C102 Dual Pull (34.9) [Sıfırı Ortalama 15-20TL]
    Çift Çekiş sistemlidir, geçişleri gayet iyidir. 6-7-8li sistem ile sorunsuz calısmaktadır. 34.9 kadro uyumludur.
    .
    Arka Aktarıcı: Shimano Acera RD-m360 Siyah Uzun Bacak [Sıfırı Ortalama 40-45TL]
    7li 8li uyumludur. Uzun bacaktır. Geçişlerinde sorun yoktur. Makaralarında sorun yoktur. Temizliği tarafımca düzenli olarak yapılmıştır. Tur bisikleti ile asfaltta kullanıldıgından yıpranmamıstır. Söküldükten sonra çantaya koyduğumda oluşmuş birkaç çizik haricinde temizdir.
    .
    Ruble: Shimano MF-TZ37 14-34T (MegaRange, Vidalı) [Sıfırı Ortalama 25-30TL]
    Vidalı göbek uyumludur. 14-16-18-20-22-24-34 diş oranına sahiptir. Dişlerinde hiçbir problem yoktur. MegaRange olması dik tırmanışlarda hayat kurtarır. Diğer diş oranları 28x38x48le birleşince serilik anlamında iyi bir performans sunar.
    .
    Zincir: KMC Z Narrow [Sıfırı Ortalama 15TL]
    KMC Z Narrow serisidir. Yukarıdaki sistem ile birlikte kullanılmıştır. Bakla sayısı 14-34T ve 28x38x48T sisteme yetecek kadardır ve eksik baklası yoktur. (Fazlası var mıdır, toplam kac bakladır acıkcası oturup saymadım) Düzenli olarak wd-40 ile temizlenmis ve devamında makine yağı ile yağlanmıştır. Söküldükten sonra iyice temizlenmiştir.
    .
    Fren-Vites Kolları: Shimano ST-EF50 3x7 (22.2) Siyah [Sıfırı Ortalama 50-55TL]
    Çalışmasında hiçbir sorun yoktur, görsel açıdan da çok temiz durumdadır. Yalnızca sökerken oluşan birkaç ufak yer var, onlar da söylenmese dikkat edilmeyecek kadardır. 7li sistem uyumludur. Ben V Fren ile kullandım ve gerek aktarış gerek fren olarak memnundum. Acıkcası görüntüsünü de muadillerine göre daha asil ve güzel buluyorum.
    Üzerinde benim kullandığım vites kabloları takılıdır. Fren kabloları eskidiği için yanında özellikle vermiyorum. Onun haricinde kapsülsüz 105cm 55cm 17cm 16cm ve kapsüllü 47cm 45cm 45cm 35cm 30cm lik siyah fren-vites kablolarından işinize yarayabilecek olanları (ya da hepsini) yanında vereceğim.
    .
    .
    .
    Özetle...
    Tüm parçalar SIFIR olarak toplandığında yaklaşık 250TL civarında tutmaktır. Parçalar Tur bisikleti ile asfalt zeminde kullanılmış ve temizliği, bakımı daimi olarak takip edilmiştir. Bisiklet çok fazla yağmur görmemiştir ve sürekli kapalı ortamda evin içinde muhafaza edilmiştir. Genelde iyi havada kullanıldığından ve evde muhafaza edildiğinden parçalarda vuruk, pas, sarsıntıya bağlı sorun vs. kesinlikle yoktur. Tüm parçaların model numaraları ve ayrıntıları belirtilmiştir. Bu tarz ürünler alırken küçük ayrıntıların alışveriş sonrası can sıktığını ve hesaplanmayan ekstra masraf actıgını iyi bilirim. QR, aynakol vidası, dış kablo, zincir gibi ekstraları dahil ettim ve göbek uyumu, sistem uyumu, fren kablosunun dahil olmayışı gibi şeyleri özellikle belirttim.
    .
    Takas... Şu an için bir ihtiyacım olmadığından takas düşünmüyorum.
    .
    Parça Satışı.. Yoğun bir tempo içinde olduğum için şu an için set halinde satmayı düşünüyorum. Fiyatı da ona göre belirledim. Set halinde alıp, artanları elden çıkarmayı düşünebilirsiniz.. Ben eski bisikletim Pıncır'da set halinde satılan birkaç ilanı bu şekilde değerlendirmiş ve parçaların bana maliyetini iyice düşürmüştüm..
    .
    İnceleme.. Parçalar Eryaman / ANKARA da Göksu Park - Eryaman 1-2 Metro İstasyonu civarındadır. İsteyenler gelip görebilirler. Haftaiçi aksam 8den sonra Eryaman'da oluyorum.. İsteyenlere fotoğrafların orijinal (4608x3456 6.5mb/adet) hallerini e-posta ile iletebilirim..
    .
    Taksit ve GET İlanı... Masrafı alıcıya ait olmak koşulu ile isteğe göre sahibinden de GET açılabilir. Fakat tercihim elden teslim ve nakit satıştır.
    .
    Kargo... Şehir dışı olursa, havale/eft sonrası MNG ya da PTT Kargo ile alıcı ödemeli gönderebilirim, Ankara içinde sizin adınıza teslim alabilecek biri varsa ona teslim edebilirim. (Parçaların tamamı 4 kg'a yakın gelmektedir, yapabildiğim en düşük hacimle paketlemeye çalışırım.)
    .
    Fiyat belirlerken... Fiyatı belirlerken, sıfır parçalar ile ikinci el piyasasını kendime baz aldım. Sıfır fiyatının 3te 2sini baz aldım.. Piyasada arazi görmüş ve ahı gitmiş vahı kalmış parçaların piyasada satıldığı fiyatın da altına düşerek bu temizlikteki parçalara hakaret edemem. Parçaların model numaralarını bu sebeple özellikle belirttim.. İnternetten güvenilir sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Toplu satış düşündüğüm için de fiyatı uygun tuttuğumu düşünüyorum. Fiyat değerlendirmesi yaparken benzer bir özen gösterirseniz sevinirim.
    .
    FİYAT
    142 TL (tüm set ve ekstraları ile birlikte)
    .
    İLETİŞİM
    - +.9.0..5.3.5..6.2.5..2.5..3.5. GSM numarası ile
    - BisikletForum Özel Mesaj ile
    - bisiklet@erayadali.com.tr aracılığı ile
    bana ulaşabilirsiniz.
    .
    ---> Forumdan gelen özel mesajlarda e-posta bildirimim açık..Hızlı dönüş yapabilirim.. Telefona gündüz cevap veremeyebilirim, ancak aradığınızda ulaşamazsanız devamında sms atarsanız uygun olduğumda sizi geri arayabilirim..

2. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    İlan Günceldir...

3. GiciK eRay ADALI

Seviye:
  4. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    İlan Günceldir..
    (Set Olarak)

5. GiciK eRay ADALI

Seviye:
    Satış Gerçekleşmiştir, Levent Hocama hayırlı olsun..
    İlgi gösteren ve teklif sunan arkadaşlara da tekrardan teşekkür ederim..
    İlan Kilitlenebilir..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.