Çok tehlikeli değil mi bu yapılan?

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
@Edip Dinçer

Yalniz kamyon kumdan yapilmis olsa ben de takilirdim arkasina, itiraf ediyorum. :D

• Beğen
Tepkiler: Edip D.
Scudo

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Melih Çolak
İnanın 25-30 kilometre hızla, sadece bacaklarınızı kullanarak kamyon arkasında gitsmeseniz kendinizi daha hızlı ve sağlıklı geliştirirsiniz, daha uzun süre bisiklete binersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Melih Çolak

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@GurkanSamet

espirili arkadaşsın belli ama benim yazdığımı anlamamışsın :) tam yapışırsan olmaz mesafe bırakıcaksın arada kendi gücünden harcıcaksın hem yarım rüzgarında gidiceksin ondan sonra bak nasıl performans oluyor.Herkesin kendi fikri fikirlere saygı duymak gerekir :)

Onur O.

Aktif Üye
Tepki
23
Bisiklet
Giant
@Melih Çolak
Senin ufak bir denge kaybında asfaltta rende olman bizi ilgilendirmez. Senin bedenin, senin kararın. Sorun, senin trafikte tehlike yaratman. Sen düşünce arkandaki veya yanındaki bir araç bir anlık refleks hareketi ile bariyerlere girse, o arabada çoluğu çocuğu olsa... Ölmesen bu vicdan azabı ile yaşayabilir misin? Kurallara uy, trafikteki diğer araçlara saygılı davran ki; saygı göresin.

Performansını mı arttıracaksın? Bunun yeri E-5 değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu trafikte araba kullanırkende geçerlidir " öndekinin önündeki aracı görmek "
kamyon arkası bisiklet ise tam bir facia.

kamyoncu bir frene dokunsa arkasına sinek gibi yapışırsınız.
sonrada jiletle kazırlar sizi..

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Bisikletle kamyon arkasında olduğumda gözüm kulağım kamyonda oluyor, ellerim de frende. Kamyonun vites atışında bile hafif frene basıp sonra yetişiyorum. Benim o şekilde gidişim de 2 km felandır.

@Melih Çolak'ın dediği performans olayı da kamyonun arkasında bırakılan mesafeden dolayı ona yetişmek için uğraştığımız güçle alakalı heralde. Ben o 2 km boyunca sürekli pedal çevirip gittiğimden öyle olduğunu umuyorum.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@Soner Közen

Sanırım arkadaş kadans üzerine bir geliştirmeyi kastetmiş ve belki de kendisinin dediğine göre düzenli yapılırsa dolaylı olarak hıza bir etkisi vardır(Yüksek kadansa zamanla bacaklar alışır belki).Artık denemediğim için bilemicem nasıl oluyor,sadece farklı bir bakış açısı sunmak istedim :)

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
@Ahmet AKÇA
Dediğim gibi kendine göre bir bildiği vardır ama yapılan hem ailesinin hem de başka insanların üzülmesine yol açabilir. Kötü bir örnek. Ne bileyim gerçek yarışta olmayacak bir durum için neden böyle riskli bir şey yapılır. Rüzgarlı havada balkona trainer koy daha iyi. İstediğin kadansda çalış :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet AKÇA

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Melih Çolak

Sana tavsiyem performansini, gücümü falan bu sekil de artirinca ve yeterli bir yarisci duruma geldikten sonra artik E-5' birak ve trenraylarinin üzerin de trenlerin arkasinda gidonu düztuta bilmek icin raylarda sürüs yap. Dene bak ne kadar adrenalin var. Faydasini göreceksin ve tren rayinda baskalarinin hayati ile oynamasin daha iyi olur. :)

mahmutuzun

Üye
Tepki
16
@yucel gulesenoglu

adam videoda çıldırdı bi ara :), kask lı olan geride kaldı ya çok korktum o an kamerayı almaya çalışacak diye :) canına susamış

Murat L

Üye
Tepki
68
Asfaltta saatte 25 ile düşen varsa, 50 ile düşmenin ne anlama gelebileceğini bilir. 70 - 80'le düşmekten bahsetmiyorum bile.
Bunlar trafikte almaya değecek riskler değil arkadaşlar, bu işlerin video oyunu olmadığını ve sadece bir hayatınız bulunduğunu akılda tutun.
Kamyon arkasında max. hız denemesi yaparken düşüp şans eseri bir iki yara bere veya kırıkla kurtarmak mümkün olabilir ama arkadan gelen aracın altında kalıp parçalanmak da var.

Ağır eforlu antrenman yapmak isteyen rüzgara karşı 120 km biner veya gidip %9 - 12 eğimde saatlerce tırmanır. Max. hız denemesini de boş yolda ve öncü araç olmadan yapmak gerekir. Profesyonel ekiple kontrollü alanda max. hız denemesini ayrı tutuyorum, bu dediklerim yolda kamyon arkasına takılan arkadaşlara yöneliktir.

• Beğen
Tepkiler: Latif Ç.

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Geçen 29 Ekim'de Anadolu yakasında bazı yollar kapalıydı, yokuş aşağı 84km/saat i görünce hatim etmeye başlayacaktım neredeyse... Biraz yavaşladıktan sonra küçük bir kaç taşın üzerinden geçim (görünmüyorlardı bile) dengemi zor toparladım. O hızlarda herhangi bir sebepten düşebilir insan, gerçekten çok tehlikeli... bir çok extreme spor var tabi videoda gözükenler onların yanında garanti iş gibi duruyor... Herkesin kendi kararı, kendi hayatı...

• Beğen
Tepkiler: StratoMaster