Çok sık karşılaşılan bir konu: Bisiklet alacağım, yardımlarınız..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar,

En son 10 yaşımda bisiklete bindim. O zaman bir çocuk bisikletim vardı.
Ve şuan yaşım 19 ve 9 senedir hiç bisiklete binmedim ve çok istiyorum.Internetten aramalar sonucu forumu buldum. Epey bir gezdim forumu,yorumlara göz attım ve az biraz birşeyler hakkında fikir sahibi oldum.

Bisikleti dağ tepeden çok, yollarda sürmek istiyorum. Ankara'da yaşıyorum ve ilk önce sokaklarda, daha sonra ilçelere sürerek kendimi geliştirmek ve bisiklet ile seyahat etmek istiyorum.
Buna göre dayanıklı,fren sistemi iyi,jantları sağlam ve fiyatı 450-550 ytl arasında(modifikasyon gereği dyumaksızın) bir bisiklet almak istiyorum.

Önerileriniz çok önemli;yorumlarınızdan yola çıkarak uygun bisikleti arayacağımı bilmenizi isterim.

Zamanınız için teşekkür ederim...

Boy: 173 cm Kilo: 65 kg

Scudo

sultibac

Üye
Tepki
45
Tek önerim olacak...

İkinci el alın...

Bu forumda son derece uygun fiyata 2. el modeller olabiliyor...

Çünkü sıfır alsanız, inanın bir süre sonra bir yerlerini değiştirme gereği hissedeceksiniz...

Ve olabildiğince hafif bir bisiklet alın...

Hafifliği ise amortisör yerine düz maşa olan modelleri seçerek oluşturun bence, çünkü düz yolda kullanacaksınız. Donanım üzerinde oynayarak hafifliğe ulaşmanın maliyeti aşırı yüksek...

Bunları yazdığım için beni çok şey biliyor sanmayın sakın, cidden hiç bilgim yok sayılır, sadece sizinkine benzer bir süreç izlediğim için bunları yazıyorum...

Umarım gönlünüzdeki bisiklete kavuşursunuz...

Kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Başka yorumları da bekliyorum. Önerebileceğiniz bisiklet modelleri varsa yazarsanız sevinirim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Delta bisiklet yeni corratec modeleri getiridi oldukça sağlama benziyolar.

Ben onları öneririm.

Veya acelen yoksa bisiklet firmalarındaki indirimleri takip etmeye çalış bazen çok uygun fiyatlar çıkabiliyo .

• Beğen

zuluflu

Üye
Tepki
3
Bencede ikinci el ve düz maşa bi bisiklet en iyi seçim olur anlattıklarına göre . Fakat kadro boyuna dikkat et boyuna göre küçük ya da büyük bi bisiklet alırsan zamanla bel sırt ve bacak ağrıları çıkabilir . kendine uygun kadro boyunu buradan bulabilirsin (link)

• Beğen

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Sadece şehiriçinde süreceksen düz maşalı bir bisiklet al , arada sırada araziye de girerim diyorsan o zaman ön süspansiyonlu bir bisiklet alırsın. Ben eğer düz maşalı bir bisiklet almayı düşünmüyorsan deltabisikletin yeni getirdiği hesaplı X-vert modellerini tavsiye edebilirim. (link)
Almışken vites sistemini en aşağı alivio seçmen senin yararına olacaktır.

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
amoeba hussar ı tavsiye ederim.Eğer istersen (link) dan bi hussar alıp,ön amortisörünü düz maşa ile lastiklerini ise cst 26*1.4 ile değiştirebilirsiniz.(fazla fark tutmaz bisiklet 540 ytl 4-5 ytl farkla değişim yapılır.)

• Beğen

gurkan0

Üye
Tepki
0
slmlar yardıma ıhtıyacım war yenı uyeyım bısıklet almaya karar verdım bu kron olacak ıyı araştırdım kronda karar buldum 400-450 liralık butceyle ıkıncı bı el xc mı almalıyım yoksa 0 mı? birde kılom 75 boyum 1.84 kaclık kadro olmalı şimdiden teşekkürler ...

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
@yighitjan

Bende sana katılıp amoeba hussar öneriyorum çok sağlam bi kadro sadece biraza ağır ama başlangıç için gayet iyi ve sıfır bisiklet her parça sıfır olduğu için daha kafan radhat binersin bisiklete