Çok sevgili Decatlon'a bir şikayet de benden :(

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@DurgunDeniz
Valla şunu görmemek imkansız :D Adam sarhoş mudur nedir altı üstü çorap yani birinde dört tek var, diğerinde 2 tek var ve kartonu yok. SAnki unuttu bi çift yanına almayı, kargo firmasına gelince aklına gelmişte ayağından bi çifti çıkarıp yollamış gibi :D :D

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Bir şikayet de benden. 3 ay önce 25tl'ye aldığım 500 bib tayt 100tl olmuş.

Tepki
23
Decathlon dikkat edin ayakkabı aldım 3 ayda içi yırtıldı ( Artengo marka ) içi garanti kapsamında değilmiş . Hiç ilgilenmedikleri gibi arsızca davranıyorlar. Tenis ayakkabısını haftada 1 yada 2 kere sadece teniste kullanabilirmişim .

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bazı ürünleri çok iyi, fiyat olarak da güzel ama gerçekten müşteri ilişkilerinde sıkıntılar var bunu düzeltemezse sorun yaşarlar

• Beğen
Tepkiler: Kayacik

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Oğuz TAŞEL
Hocam tenis oynarken yırtıldı deseydiniz direk, o zaman bakarlardı. Ne içinse kullanım amacı siteden okuyup, o saatlerde, o şekilde kullandım derseniz zorla da olsa değişim yaptırırsınız. Ayakkabıların da içi nasıl yırtılıyor anlamış değilim, Deichman'dan spor ayakkabı aldım aynı şekilde 2 3 ayda içi yırtıldı. Nasıl bu kadar kötü yapabiliyorlar anlamış değilim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Abicim bir tane deri ayakkabı var mı piyasada?
Tüm spor ayakkabılarin tabanı poliüretan dan imal ediliyor. Terlikler dahil 4 sene raf ömrü var, o yüzden hemen indirimler kampanyalar... Ellerinde kalır diye korkuyorlar. Dağ gibi üretim yapıyor satamadiklarini icat ettikleri "outlet-seri sonu" mağazalar da satıyor lar.

Sonra biz de "ayakkabı nin da içi yırtılır mı?" Diyoruz ilk defa duyuyorum...
Spor okulunda öğrenciler var zırt pirt yirtilan ayakkabı ları değiştirdiklerini görüyorum. Kalite ve hikâye Nike Adidas hepsi aynı

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
@Oğuz TAŞEL tenis ayakkabısını teniste kullanmak mantıklı ve doğru olan şey değil mi? adam spor ürünü tasarlıyor, o amaçla kullanmanı bekliyor. mesela kayak montu üretiyor decathlon, montun özelliği siz spor yaparken yani bedeniniz hararetliyken sizi soğuktan koruması, adam bunu alıp normal mont gibi giyiyor sonra üşüdüm diyor.

@alper 76 öğrenciler basket ayakkabısıyla, koşu ayakkabısıyla vb. futbol oynuyor olabilirler mi? biz de lisedeyken krampon hariç her türlü ayakkabıyla top oynardık, paralardık.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Asıl bomba, şimdi sosyal sorumluluk yapıyoruz adı altında yeni ayakkabılar geliyor. Denizden topladığımız petrolü tekrar kullanarak size spor ayakkabı yaptık diyecekler...

Neyse spor ayakkabılar hala 500 TL'ye yakın. Bir spor ayakkabısı ekonominin ne halde olduğunu rahatça gösteriyor.

@trabzonlu ozan Bir ayakkabımı futbol oynayarak 5 yıl kullandığımı bilirim. Reebok vardı ozamanlar. Üstü deri idi. Şimdikilerin hepsi, petrol türevi örgü...

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@trabzonlu ozan hayır her öğrenci kendi branşında kullanıyor, mesela futbolcu larin saha kramponları ayrı koşu ayakkabıları ayrı. Bire bir şahit olduğum için biliyorum. Mesela uzun atlamacilarin ayakkabıları çok yirtiliyor.

Var ama ne oranda var? Mesela Adidas tan P"orche design" bir ayakkabı alırsanız var. Mesele zaten deri olayı değil. Deri teri Emenike ve nefes alan malzemedir ve 24 saatte kurur. 2 ayakkabı Varsa değiştirerek kullanmak gerekir.

Mesele kullanılan yapıştırıcı lar, ara taban poliüretan lar vs.
Örneğin yapıştırıcı yi öyle güzel tasarlanmışlar ki 4. Yılda hiç bir neden yokken kendini bırakır. Ben lisedeyken air maç ler, air tech challenge ler vs vardı asiktik alamazdik. Ama cart curt yirtilan da duymamıştım.

Şimdi giymesen de tabanı düşüyor. Yapistiriyorsun gittiği yere kadar kullanıyorsun

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu ülkeler arasındaki ürün ayrımı olayından şikayetçiyim Türkiye'de jant sayısı 5, İngiltere'de 95 adet seçenek var açmayın kardeşim mağaza falan yada adını değiştirin başka isimle açın.

(link) - (link)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf G. ve Atasoy

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren Ne kadar ekmek o kadar köfte, kar etmek varken neden bile bile zarar etsin. On vergisi, stokta tutma bedeli, alabiliyorsak talep edelim ama firmalar kar amacı güdüyor. En olmadı o zaman bizler bir marka yaratalım.

Mesela Jordanred gibi bir giyim markasının kalitesini artırması için destekleyelim. Kalitesini artırmayan işletmelere de prim vermeyelim.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Groims bence kaliteli ürün getirse stok olarak 2-3 adet koysalar satılır düşüncesindeyim. Jordanred 3 adet forma yaptırdım yeterince destekliyorum :)

@Serkan.Sezer ben şimdi mavic jant bakıyorum İngiltere mağaza da var 2-3 stok koysalar satılır kaç milyonluk ülke

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren Bence de satılır ama sıkıntı şuralarda;
1) Decathlon TR başındaki adam bence yeterli donanıma ve kaliteli bir ekibe sahip değil (evet Tr sorumlusu olabilirim :))
2) Decathlon'da ürün gamını belirleyen ekibin yeterli seviyede teknik bilgisi ve öngörüsünün olduğunu düşünmüyorum. Pazarı tanıdıklarını da sanmıyorum.

Bu gibi sorunlar yüzünden güdük kalıyor.

bu arada evet Jordanred'den biliyorum o yüzden o örneği verdim. Biz de aldık. Desteklemeye devam. Artık yerli üreticimizi desteklemek gerek. İthal ürünlerin hali 4 TL den sonra ortada... Dandik mal bol sıfırlı fiyatlar.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Groims
Hocam valla bu konuya katılıyorum. Decathlon Tr'deki adamın bisiklet bilgisi yok. Belki başka bir branş hakkında çok iyi donanıma sahip olabilir ancak bisiklet pazarına hiç dikkat etmeyen bir kişi. Muhtemelen her şeyin en ucuzunu getirelim, satılıyor nasılsa mantığıyla garanti iş yapmaya çalışıyor.
Adamlar haksız diyemem. Alur700 aldım geçen sene,indirimde olmasa alamazdım o kadar param vardı, indirimde olsa stokta bitmezdi sanmıyorum. Üst seviye çoğu şey için bu böyle.