Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok Önemli Yardım, Scott&Salcano&Carraro

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kaan Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Korkmaz

Kaan Korkmaz Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Sedona 261 sahibiyim.. Ama yüksekbi model almanın zamanının geldiğini düşünüyorum. En fazla 2250 verebilirim. Scott Scale 70 (2011), Carraro 476 Race ve Salcano Ng 030 SLX arasında kalmış bulunmaktayım.. Scott Scale 70 ağır basıyor ama Salcano'nun donanımı iyi ama tipini hiç sevmedim.. Yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü öneriler tercih sebebi olcaktır.

2. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    En avantajlısı Salcano,üzerinde SLX set var.

3. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Ben de Salcano NG 030 SLX ve Carraro Z Race arasında kararsız kalmıştım ta ki Carraro'yu görene kadar. Carraro'nun tasarımı cidden çok hoş üstündeki donanımın da NG 030 SLX'den aşağı kalır yanı yok, bana göre daha iyi bir donanım var üstünde. Benim tercihim Carraro olurdu.

4. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Carraro'nun görüntüsü hoş da frenlerine çok kafam takıldı.AM 445 ve SLX fren arasında uçurum var.
    Edit:475 J ile karıştırmışım 476 Z'de Deore frenler var.Bu durumda Carraro.

5. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Belki frenler soru işareti oluşturabilir ama vites sistemi(30 Vites, XT Arka Değiştirici), kadro ve maşa Carraro'nun öne çıkan yönleri.

Salcano içinse SLX frenler dikkat çekici dediğiniz gibi.

6. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Salcanoyu eleyin bence. İnsaf yani o kadar para vereceksin bisikletin kadrosu bir şeye benzemeyecek. Scott fikri bende ağır basıyor.

7. Kaan Korkmaz

Kaan Korkmaz Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim hepinize.. Carraro'nun sitesinde 476'nın maşaları Rock Shox yazıyor ama Konya Portakal bisiklette baktığımda Rock Shox maşa yoktu. Bu olayı anlamadım.

8. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Bütçenize dikkat etmemişim, eğer 2250 civarı bir bütçe ayırabiliyorsanız Salcano Ng 020 SLX'e de bakabilirsiniz.

http://salcano.com/t08.asp

Bu bisikletlere göre daha profesyonel görünüyor. Havalı Raidon RLD maşa, Full SLX Set(30 Vites) ve göze hoş gelen bir kadrosu var.

Ekleme: Rock Shox Tora maşa var üzerinde Z Race'in satıcıya sorun neden farklı bir maşa olduğunu :/

9. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Artık güvenilir bir bisiklete geçeceğinize göre sağlam markalara bakmak lazım.
    Dünya üzerinde insanlara sorarsanız, size şu markaların adının verir: Trek, Specialized, Giant. Elbette bu kadar yaygın olmayıp çok iyi bisiklet üreten markalar da var. Ama ne olduğu belli, deneyimli güvenilir markalardan alırsanız, yanlış yapmayacağınız kesindir. Bir de bisikletlerin donanım listesine bakıp "Şu bundan iyi" demek hata olabilir. Kullanılan yan komponentlerin kalitesi, mühendislik tasarımı, sistemin bütün olarak sorunsuz olması çok önemli.

10. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Artık güvenilir bir bisiklete geçeceğinize göre sağlam markalara bakmak lazım.
    Dünya üzerinde insanlara sorarsanız, size şu markaların adının verir: Trek, Specialized, Giant. Elbette bu kadar yaygın olmayıp çok iyi bisiklet üreten markalar da var. Ama ne olduğu belli, deneyimli güvenilir markalardan alırsanız, yanlış yapmayacağınız kesindir. Bir de bisikletlerin donanım listesine bakıp "Şu bundan iyi" demek hata olabilir. Kullanılan yan komponentlerin kalitesi, mühendislik tasarımı, sistemin bütün olarak sorunsuz olması çok önemli.

11. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    NG 30 SLX yerine NG 20 SLX de alabilirsiniz kadrosu daha sağlam

12. mehmet erinç

mehmet erinç Aktif Üye

Seviye:
    bu bütçeyle spezialed, giant, trek , scott markalarından bir tercih yapın bence.

13. Kaan Korkmaz

Kaan Korkmaz Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.. Konya Pınarelli bisiklete gidip Hem Scott Scale 70'i hem de Salcano NG 020'yi inceledim ve Scott Scale 70'e karar verdim.. Ben biraz da şekilciyim.. 70'i inceleyince ciddi anlamda kararımı verdim.. İnşallah Yarın alacağım, ALlah'tan bi mani gelmezse.. Resimlerini paylaşırım..:)

Alkan Koç bunu beğendi.
  14. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    cok doğru bir tercih yapmışsınız öncelik kadro donanımlar her zaman değişir

15. Kaan Korkmaz

Kaan Korkmaz Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim :)

16. Kaan Bayhan

Kaan Bayhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Süper bir karar vermişsiniz Scott uzun yıllar dayanır ve Parçalarıda kolayca değiştirebilirsiniz yani geleceği çok parlak bir bisiklet :)
    Hayırlı olsun.. Rasimleride bekleriz

17. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Scot marka olarak salcano nun çok önünde. O bütçe için iyi bir tercih olacaktır. Ama derseniz ki daha ucuz da alabilirim ozaman 030slx iyi bir tercih. bayi fiyatları 1500tl çünkü. Netteki fiyata çok takılmayın. SLX donanımlı bir bisilete sahip olmak şuan kullandığınızın yanında uçurum derecesinde fark yaratacaktır. İlerde de kendi kadronuz üzerine 200 300 koyup kadroyu değiştirip full slx donanımlı bir bisikletiniz olur.

18. Kaan Korkmaz

Kaan Korkmaz Yeni Üye

Seviye:
    Bugün itibariyle Scott Scale 70 (2011) almış bulunmaktayım :) Çok mutluyum :) Resim çekeyim ekleyeceğim.. 185 falan boyum var.. M kadro varmış aldığım yerde. L'si yokmuş Ama çok fazla farkedeceğini zannetmiyorum. Haksız mıyım?

19. Bahadir.Karaca

Bahadir.Karaca Kıdemli Üye

Seviye:
    gidon boynunu daha uzun kullanmanız faydalı olabilir eger kadronuz biraz küçükse onun dışında bir boy küçük kadro demek arazide virajlarda bisikleti geri toplamada size artı saglayacaktır.

20. Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron Aktif Üye

Seviye:
    Salcano'yu düsünme bile bence.
    Scott ve Carraro kadro olarak iyi olan Scott sanırım Scott onericem. Ama Carraro cok güzel gorunusu diyorsan onu al en azından keske demezsin. Sectiginiz bisiklet gorunus olarakta hosunuza gitmeli bence. Ben Scott derim.