.:Çok Nadir Sedona 721:.

Scudo

Kamil Kamil

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Kron
Abicim bu jantlar ın akordu bozuluyormu bozuluyorsa nasıl düzeltiliyor bu jantlar hakkında kısa bilgi alabilirmiyim acaba ...

• Beğen
Tepkiler: diavolo

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@ahmet enes kasapoglu

Şu ana kadar bi sorun çıkmadı, ikinci el alınan bir Giant'ın üzerindelerdi. Ben de henüz çok kullanmadım. Ama canavar gibi oldukları ve kolay kolay yamulmayacakları kesin, zira her biri standart bir janta göre 1kilo daha ağır :) ama bi sorun çıkarsa da araba jantlarını düzelten lastikçiler var sorunu orda halletmeye çalışcam, tabi inşallah gerekmez.

Bu arada değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Emrah Catak

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Sedona
Çok güzelmiş kazasız belasız kullanman dileğiyle. Ancak aklıma takılan bir şey var bu tür jantlar telli jant modellerine göre daha mı sağlam? Akort derdi yok ama mesela üstüne benim gibi 120 kg binse telli model jant mı daha sağlamdır, yoksa bu tür jant mı?

• Beğen

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@BAHADIR ALEV

Sağlam sağlam :in: beğendiğinize sevindim :)

@EMRAH CATAK

Bence bunlar daha sağlamdır. Ağırlar da zaten. Alüminyum alaşım. Şöyle düşünün bunların biraz daha kalınlarını motosikletlere takıyorlar ve sadece motosikletin ağırlığı 100-150 kilo oluyo artı iki kişinin bindiğini düşünün, dere tepe gidiyolar. Bunlar orijinal İtalyan yarış jantları.

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Özgür Kaan SİREL

Türkiyede zor ama kesin bişi diyemem siz en iyisi Ozan Akçay arkadaşımızla irtibat kurun zira o öyle şeyler buluyor ki :)

onun bisikleti : (link)

onun e-Bay'de bulduğu ikinci el Grimeca jantların linki de bu (gerçi satılmışlar) :

(link)

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@diavolo

teşekkürler cevapladığınız için. ilk mesajda söylemeyi unutmuşum. kazasız,belasız ve keyifli sürüşler ;)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
güzel bisiklet hayırlı olsn dostum :D ama jantlar dehşetül-vahşet ÇD

vgulgec

Forum Bağımlısı
Tepki
172
bu jantlar ve aynı markanın hidrolikfren setini taaa 2000 senesinde izmirde bianchi showrom şefi sayın muhlis dilmaç dan almıştım ağırlık konusu ozaman takıntı değildi bende ağırlıklarıda çifti 3900 gr idi sanırım disk uyumlu idiler rulmanlı olduğu için akışı iyi sağlamlığıda iyi gerçi bendekiler magnezyum idi delta bisiklette bir benzeri var kendilerinden bu model istensede sanırım getirir
bu arada bisikletin hoş ve aykırı durmuş güle güle kullan ;)

• Beğen

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@cengizhan bekir bayram

@Oguzcan Koselerden

@Bahadır Turhanoğlu

@vgulgec

@bozokaydin

@Samet Demirtaş

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, jantlar zaten yeni ekliyeceğim resimlerde de göreceğiniz gibi Giant XTC üzerindelerdi. Hidrolik disk fren vardı. Ben diskleri sökmüştüm şimdi de geri taktım.

Hem teşekkür edeyim hem de yeni resimler ekleyim dedim, umarım beğenirsiniz.

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
BikeRoom
(link)

(link)

Bunlar da dışarda
(link)

(link)

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
(link)

Bu arada sanki bu defa resim yükleme işini pek beceremedim, sorun bilgisayarda veya imageshack'te de olabilir kusurabakmayın :(

Halitkin

Sirrus
Tepki
44
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ilk kez böyle bir jant görüyorum. hollanda'dan aldığınızı söylemişsiniz, tamamen aynı olmasa bile model olarak bu ve buna benzer jantları Türkiye'de bulma şansımız var mı acaba?

• Beğen

diavolo

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Mustafa YEDEK

çok teşekkür ediyorum.

@Halitkin

çok fazla satılmıyor, ara ara büyük mağazalar getiriyor. onları takip etmek gerek. ama sipariş üzerine getirirler mutlaka. bendekiler İtalyan, genelde İtalyan markalarda var bunlardan, tavsiye ederim.

Haa bu arada forumda şu başlığa rasladım, bi bak istersen, avantajları dezavantajları yazıyo. çok ağırlar ama janttaki ağırlık kadroda veya diğer parçalarda ağırlık olması kadar kötü değil diye biliyorum zira biçok yerde bisiklete hız ivmesi kazandırır diyor (sanırım kötü rampalar hariç ;) )

• Beğen
Tepkiler: Halitkin