Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok Kararsızım :S

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hakan Karakus tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar bu foruma yeni üye oldum.Üye olmadan öncede takip ediyordum. Bir sorum olucaktıda ben 1.85 boyunda 78 kilo bıriyim.Yeni bir mtb bisiklet alacagım.Bütcem 600tl sizce sıfır bir bisiklet mi almalıyım yoksa 2.el mi.Birde boyum ve kiloma göre kadro boyu ve jant ölçüsü kaç olmalıdır.Her türlü fikre açıgım.Şimdiden Teşekkürler :)

2. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    2.el oneririm.hemde satarken zararin az olur

mtb istiyorsan 50 cm falan olabilir yol.sehir istersen 57_60 falan olabilir tam hesablamadim ama ben kesinlikle sehir bisikleti oneririm.biz mtb aldik sen yanma hatta yaris bile alinabilir..

29 ich oneririm 600 liralik bisikletle downhill yapmicani dusunursek 26 inch gereksiz hamallik olur...130 kiloyla sehir bisikleti kullananlar var 78 kiloyla her turlu kullanirsin

sifir alirsan mtb xc500 falan olabilir

3. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    yorumun için teşekkür ederim.Üniversite okuyorum arkadaş grubumuzla gezılere katılmak ıcın alacagımdan sadece sahil asfaltta surucegımı düşünmüyorum.Mtb daha kafama yatkın duruyor.Genede yorumun ve önerin için teşekkür ederim. :)

4. Murat D.

Murat D. Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba Hakan Bey, Tuna beyin söylediklerine tamamen katılıyorum. İlk bisikletim görünümü hoşuma gittiğinden mtb idi ve benim için bir sınavdı. Bianchi tdl1300. Daha sonra pişman oldum 500 tl zarar ile sattım ve şehir bisikleti llan merida t2d aldım. Otobüsten inip taksiye binmiş gibi oldum. Tavsiyem şehir bisikleti almanız yönünde. Bisikletim okadar sevirdi ki bu sporu bana şu an venge pro yol bisikleti almayı düşünüyorum. Tavsiyem bir şehir bisikleti ve ardından sizinde isteğeceginiz üzere yol bisikletine geçmeniz. Pek donanımdan anlamam fakat deneyimlerimi paylaşmak istedim. İnşallah gönlünüzce olur herşey.

5. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    Murat bey yorumunuz için teşekkür ederim.Bütcem düşük oldugundan mtb ye yönelmiştim, birde dediginiz gibi görünüş çok etkiliyor :) bende biraz arastırma yaptım şehir bisikleti daha uygun gözüküyor bana okula gidip gelmek içinde kullanacak olmamdan ötürü.Birde yapacagım uzun yolculuklarda taş toprak yollarda var şehir bisikleti nasıl olur diye düşünüyorum.Biraz kararsızım o yuzden.

6. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi günler hakan bey. Düşüncelerimizi sorduğunuz için, yorum a açık.
    Yalan yok ben amatör bile sayılmam bisiklet konusunda.
    20 tl ye hurdacıdan bi bisiklet almıştım markasız murkasız bişiy, ama haliyle eziyetten başka bişiy olmadı.
    Ama tutkuya kapılmak için fazlasıyla yeterli idi :) Sonradan biraz para biriktirip şu anki bisikletimi aldım :mlk:
    Salkano NG650 MTB ikinci el. Ama bi arkadaş geldi durumumun fazla olmadığını dile getirip, benim bisiklete talip oldu.
    Bende kıyamam pek, aldığım fiyata sattım. 250 TL ye.
    Şimdi aynı model ve marka nın 29 jant olanını aldım. Biraz pazarlıkla 200 TL ye.
    sadece vites kolunun yağlanması haricinde 1 senelik sağlam bisiklet.
    Yine pası kiri vs Allah a şükür sıkıntısı yok.
    Lastikleri race, 2.2 Dilerseniz sizede fikir oluşturması açısından bugün resim çekip ekleyim.
    Taşlı yada çamurlu kaygan yollarda geniş ve dişli lastikler yola daha iyi tutunuyor.
    Büyük teker olduğu içinde yolda da kullansanız sizi pek yormaz.
    Yani sıkmayım uzun yazarak dilerseniz resim çekip akşam başlığınıza ekleyim.
    Beyenirseniz sizde ucuz bütceli bu tarz bi bisiklet alın.
    Baktınız yeterli olmadımı? zaten ikinci el olacağı için, fazla bi maddi kaybınız olmaz.
    Yine cebinizden çıkan para size geri döner. Tabikide seçim sizin.
    Yani kısacası ben 3 tane bisiklet aldım ikinci el Allah a şükür zarar görmedim.
    Kimseninde görmemesi dileklerimle...

7. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hybrid bisiklet al.

8. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    Cenk Yorumun için teşekkür ederim.Tabiki görmek isterim.Bisikletinizin kadro boyu kaç acaba benim boyum 1.85 küçük gelmesin sonra.
    Mert Bey yorumunuz için teşekkür ederim.Bisiklet hakkında o kadar cok bılgıye sahip değilim hybrid derken biraz açabilirmisiniz. :)

9. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rica ederim Arkadaşım :) kadro kaç tam bilmiyorum yada nasıl ölçülür. Ama istersen yarın menzurayla kadronun boyunu ölçerim.
    Daha öncede belirttiğim gibi amatör bile sayılmam çünkü bisiklet kullanmayı bile daha yeni öğreniyorum :p
    Boyunuzu ilk yorumunuzda görmüştüm bu yüzden Benim boy 1.70. ben zor bela sürüyorum :D
    Ama 1.80 boyunda bir arkadaş var,
    Senin için: Bugün ona deneme sürüşü yaptırdım büyük keyif aldı :)
    Hatta ne len bu ingiliz atı gibi dedi :D demekki sana gayet kullanışlı gelecektir..

Bu benim önceki bisikletim.

Buda şimdiki yani sana bahsettiğim 28 jant olan aslında lastikleri daha kalın olduğu için 29 jant gibi.

10. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    cenk bey bisikletinize ne kadar fiyat istiyorsunuz ?

11. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Üstadım ben satmıyorum :S Ben 200 TL ye aldım siz hani bütçem 600 demiştiniz ya?
    Yani siz hayli hayli daha güzelini bulabilirsiniz anlamında.
    Öncekinide 250 ye almıştım o disk frenliydi aldığım fiyata vermiştim.
    Bunu satarsam bisikletsiz kalırım. Şimdi malum kış ya? siz de ucuz yine kaliteli bi bisiklet alabilirsiniz anlamında belirttim :)

12. Hakan Karakus

Hakan Karakus Yeni Üye

Seviye:
    anladım teşekkür ederim :)

13. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öyle bi izlenim verdiysem kusuruma da bakmayın ben fikriniz olsun anlamında.
    Yani ilk etapda acele edip 600 lira vermeyin anlamında. 200 TL ye bu kalitede bisikletlerde var.
    Ben ne yalan söyleyim gördüğüm hoşuma giden bisiklet süreni durdurup en az bi kaç kişiye sordum.
    Satmaya niyeti olmayan yüksek mevla istedi, niyeti olan da, eğer alıcıysan uygun bi ikram yaparım dedi.
    Bu her iki bisiklet sahibide sağolsunlar baya yardımcı oldular.
    Parayı birde nakit verirseniz güzel bi bisiklet alabilirsiniz acele etmeyin :)