Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok Kararsız Kalıyorum - MTB Seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Deniz Tansıman tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Tansıman

Deniz Tansıman Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, ailemden zar-zor 600 lira isteyebiliyorum borç olsa da. 600 liraya da bisikletler beni bir türlü tatmin etmiyor. Öncelikle nedense disk fren bağımlılığım var eski bisikletim de V brake'di. Nedense disk istiyorum sebebi ne olabilir :).
    Bide bana önerebileceğiniz tatmin edici bişi var mı ben kaçırmış olabilirim?
    Borla öneriliyor ama 24 vites arıyorum. Bide Salcano kalite olarak çok farkeder mi? Baya maceraperest bir insanım. Dağlar-tepeler ilgi alanımdır, Salcano dayanır mı? zırp pırt bozulur mu? Diğerleri 600 liraya olmuyorrrrr :(

2. Çağrı Ç.

Çağrı Ç. Aktif Üye

Seviye:
    açıkçası bende ilk öyle bi fiyata almıştım 750 tl ye .. çokta heves etmiştim ilk aldığımda ama inan bana biraz daha biriktir bütçen 1000 tl yi aşsın tam istediğin gibi bisiklet alabilirsin... yoksa sonradan forumda yeni ve üst model bisikletleri gördükçe için yanar :)

haldun sayi bunu beğendi.
  3. Gürkan Güler

Gürkan Güler Üye

Seviye:
    Kron xc 500 bütçene göre seni tatmin edebilir fakat disk fren sistemi yok. Onun dışında fiyatına göre iyi bir bisiklettir.

4. emre evgin

emre evgin Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Bendede aynı sıkıntı var ne kadar zorlasanda en fazla 600 çıkıyor.Daha Bunun kaskı ,vs. malzemeleri var.600 tl ye güzel bir bisiklet bulmak lazım :D

5. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Madem 600 TL bütçeniz var ve kaliteli bir bisiklet arıyorsunuz; ikinci el ürünlere göz atın.Forumda arada sırada ikinci elde temiz bisikletler bulunabiliyor.Dediğiniz gibi 600 TL ye alacağınız bisiklet genelde giriş seviyesi oluyor ve bir süre sonra yetmiyor.O yüzden ikinci el tercih etmek daha mantıklı bence.
    Disk fren konusunda da bence mekanik disk frenlere bakmayın hiç.Hidrolik fren ise ne ala ama mekanik sistem ise uzak durun bence.Mekanik kullanacağınıza Baradine pabuçlu V fren kullanın, boşu boşuna bisikletinizi ağırlaştırmayın.

Ayrıca Salcano hakkında kötü yorumlar yapılsa da genel olarak servis yani müşteri memnuniyetinden ötürü.Onun haricinde bisikletleri kaliteli ve güvenilirdir.Arazide de rahatlık ile kullanılabilir.Fiyat olarak da gerçekten tatmin edici, onlara da bakabilirsin..

Selamlar (=

haldun sayi, Deniz Tansıman ve Deniz bunu beğendi.
  6. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir Salcano kullanıcısı olarak gözüm kapalı önerebilirim. Bir Trek yada Scott olmasada fiyatlarına göre çok iyi bisikletler. Kaldı ki hiçbir zaman beni yarı yolda bırakmadı.. (Bisikletim yeni olsada :D Umarım bundan sonrada bırakmaz :) )

7. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence 2.el bisikletlere bir göz atın,veya ailenizden alın parayı biriktirmeye başlayın,1tl 1tl bile olsa birikecektir o.. ama sabır gerektirir tabi bu iş,borla gibi birşey alıp daha sonradanda parçaları yükseltebilirsiniz diye düşünüyorum karar genede sizin iyi forumlar

8. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    sahibinden. com göz atın orada 600 civarında sedona 711 741 oluyor

9. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    sedona 711 düşün bence...
    yada kron xc1000 zaten bu fiyata bi bisiklet cok kısa süre tatmin eder sonra parçalarını değiştirip customlamaya devam edersin..

haldun sayi bunu beğendi.