Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok güzel bir hikaye(ödüllü)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında İslam Gölge tarafından paylaşıldı.

1. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1.Bölüm

DENİZ GÖZLERİNDE SONSUZLUK

Yalnızlığım…
    Baş başa kalmaktan korktuğum ama her seferinde de pençesine tutulduğum yalnızlık. Yaralı bir kuş gibi çırpınıp gökyüzünü göremediğim günlerim. Hep benim sandığım, ama hep başkalarının elinde oyuncak olan yüreğim. Hayatın tüm hilelerini gören, en karanlık dumanının altında buğulanan gözlerim. Hepsi hapsoldu şimdi. Hayatımın bana kattığı üzüntü ve kederimin en kırılmaz kelepçeleri vuruldu ellerime. En sağlam parmaklıkları set oldu önüme. İzin yok artık gökyüzünün maviliğine, izin yok gözlerime değen gözlere. Penceremin önündeki nergisler boynunu büktü. Ne gidebiliyor ne de kalmak için bir neden bulabiliyor dostlarım. Yüreğim ne atıyor ne de duruyor artık. Boğazıma saplanan bıçağın izini hem gözlerim hem de yüreğim kabullenemiyor. Gözlerimi susturup kapatıverince daha da daralıyor nefesim. Ben artık tek kanadı kopmuş bir kelebek, özgür kalmak için çırpınan yaralı bir kuş misaliyim. Hasret kaldığım mavilik boğulduğum derinlikte bitip tükenmiş. Çığlık çığlığa dağılmış uykularım. Nefes alamaz, canım yanar olmuş. Ağırlığımca acılar çekip özgürlüğüm neden terk etmiş beni? Dolaştığım parklarda mı küs artık bana? Attığım adımlara hiç özlem duymaz mı? Söylediğim şarkılar nasıl olur da bulamaz yolumu? Ömrüme ömür diyen çıkacak mı şimdi? Belalarım zincir olmuş sararken etrafımı özgürlüğüm nasıl bulacak beni?
    Kaynak:alıntıdır.

Biraz uzun olduğundan bölüm bölüm yayınlayacağım.İnşallah hoşunuza gider.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Güzel bir dizi, teşekkürler.

3. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    2.Bölüm

Özgürlüğüm elimde bir oyuncaktı eskiden. İstediğim zaman alır elime evirir çevirir, istediğim zaman fırlatır atardım bir köşeye. Değerini bilememiş meğerse ellerim. Meğer özgürlük benim değil, ben özgürlüğümün oyuncağıymışım. Önce oynadı benimle, sonra da sıkılıp, belki de yaşadıklarıma kızıp bir kenara koydu beni.
    Yalnızca bana ait sanardım özgürlüğümü. Başkasına vermezdim. Kendi hayallerim uğruna başkalarının hayatlarını mahvederdim. Gözlerindeki umudu görmezden gelir umursamazdım. Şimdi bir tek umuda özlem duyar, bir çift mavi göze hasret kalır oldum. İnsan elindekinin kıymetini ancak onu kaybettiğinde anlarmış. Ben kaybettim her şeyimi. Özgürüm deyip kimseye acımadan har vurup harman savururken ben şimdi özgürlüğümü de kaybettim. Sol yanımda bir kuş çırpınırken her sabah vakti, artık o çırpınan kanatları da kaybettim. Kısacası ben ömrümü ömür yapan her şeyi kaybettim. Küçümseyerek baktığım insanların özgürlüğü bile yok artık bende. Çünkü ben hiç kendi oyuncağım ile yetinmez, hep onlarınkini de alırdım ellerinden. Şimdi ise her şey tersine döndü. Bilemezdim ki hayat bana benim ona yaptıklarımı yapsın. Uğrunda bütün tabuları devirdiğim özgürlüğüm, şimdi iki taşı bile üst üste koymama izin vermiyor. Attığım her adım, yasaklarla bezenmiş defterime yazılıyor. Gözlerime perde iniyor, bakamıyor kimseye. Sessiz bir limanda yalnız balıkçıyı oynuyorum hayat tiyatrosunda. En büyük rol benim. Ama yalnızlığım öylesine büyük ki tek bir repliğim bile yok bu sessiz limanda. Suskunluğuna hapsedilmiş, bin parçaya bölünmüş bir yüreğim ben.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  4. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    3.Bölüm

Issızlığıyla irkildim hayatın kollarında. Hiç aklıma bile getirmediğim çaresizliğim çepeçevre sarmıştı beni. Aklıma, beynime işlediğim özgür tutkularım şimdi terk edip gitti bedenimi. Kanadı kırık bir kuş nasılsa, işte öyleyim bu zorlukla tutunduğum kırık dalda. Yalnızca eski günlerim kaldı elimde. Çünkü kendime göre yaşadığım tek parçam onlar. Gerisi hayatın kurallarına yenik düşmüş su damlalarım. Düşünür dururum pas tutmuş yatağımda…
    Ben on sekiz yaşında bir gençtim. Parklarda dolaşan, gözleri kapalı gökyüzünde buharlaşan, küçük çocukların elinden sapanlarını alıp camları kıran, duvarlara boydan boya yazılar yazan, insanları elinde bir oyuncak sanıp gönlünce oynatan, kukla yapıp o insanları da bir kenara atan, umursamaz, bencil bir genç. Yaşıtlarım hayata yeni yeni alışmaya çalışırken ben çoktan hayata son el dönüyordum. Yaşadıklarım, yaşayacaklarımın önünde koca bir dağ olmuştu bile. Daha fazlasını yaşamama izin vermiyordu. Hayat nereye sürüklerse oraya gittim. Rüzgâr hangi yöne savurursa oraya savruldum. Ben hayata, hayat bana tutkun sanarken meğerse hayat beni tüketmek için zaman kolluyormuş.

Safa Arslaner ve Doğukan Aksu bunu beğendi.