Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok fazla patlayan tekerlekler(ve eğik tekerlek)

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Barışasd tarafından paylaşıldı.

1. Barışasd

Barışasd Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar benim 7 yaşında 26 çelik jant standark model tekerleklerim var(bisiklete bağlı olarak). kullandığım son 2 yılda 6a kere falan patlama oldu.
    Jantın içinden, camdan, bitki dikeninden, beklerken patlamaları oldu. Özellikle ön teker. Ama ön tekeri iç dış değiştirdim(jantı duruyor)
    Arka tekerin sadece içi değişti. Dışı eskisiyle duruyor. Fren papuçları eş zamanlı çalışmadığı için fren sırasında ön tekeri biraz eğiyor.
    Arka tekerde de kalıcı bir eğiklik var. Fren papucuna değiyor. Her ani fren yaptığımda bisikletin arkası sağa sapıyor.

Bulunduğum bölge genel olarak temiz ama sürdüğüm yerlerde çokça cam, diken, bazı inşaat artıkları gibi malzemeler mevcut.

Bana ne tavsiye edersiniz?

2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...be-marathon-plus-tour-26x1-75-dis-lastik.html

Şimdiye kadar üretilmiş delinmeye en dirençli MTB lastiktir.Özel kauçuktan yapılmış yüksek elastik Smart Guard tabakası patlamaya karşı çok güçlü bir yapıya sahiptir.Cam parçaları veya yabancı cisimlere karşı kalıcı direnç sağlar..Bisiklet lastikleri için mevcut en etkili koruma kuşagıdır. Esnek yapıdaki bu jel kuşak 5 mm kalın bir tabakadır ve dayanıklı koruma sağlar. Hatta raptiye bile koruyucu tabakaya nüfuz edemez

Bu tarz bir dış lastik kullanacaksın. Bu değilki hayatta patlamaz. Ama kolay patlamaz. Gittiğin yola dikkat edip ona göre sürersen daha iyi olur.

Eğiklik konusunda bir şey diyemiyorum. Bir arkadaş anlatır.

Barışasd bunu beğendi.
  3. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    akort ayarı yaptıracaksın ve frenlerin iki taraftan eşit şekilde baskı yapabilmesi için ayar yapacaksın