Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çok düşük tempo - çok kötü performans

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Emre Gürses tarafından paylaşıldı.

1. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    Herkeze selamlar arkadaslar
    Ben bisikleti aklıma koyalı bisiklet aşkı başlayalı yaklaşık 1 hafta oluyor sürekli bisikletimle beraber olmak istiyorum ama malesef kondisyonum müsade etmiyor . Çabuk yoruluyorum kavşaklarda hızlıca geçmem gereken yerlerde hızlandığımda bacaklarımın ağrıdığını hissediyorum . Yorulmamdan dolayı çok düşük bir tempoda gidiyorum 17 yaşındayım ama 2 saat 2 dakikada 12-13 km yapacak kadar kötü bir performansım var ve yokuşları bisiklet elimde çıkıyorum . Anlıyacanız çok kötü durumdayım . Mutlaka kendimi geliştirmem lazım zaman konusunda hiç sıkıntım yok her gün antrenman yapabilirim forumda antrenmanla ilgili birkaç konu okudum onları uygulamaya çalışıyorum kondisyonumu geliştirmek tempomu artırmak için benimle tecrübelerini paylaşacak yardımcı olacak bir nevi antrenörlük yapacak bir abim varsa seve seve kabul ederim çok azimliyim bisiklet konusunda sonuna kadar ilerlemek istiyorum bıkmadan usanmadan her gün saatlerce antrenman yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum sağlıcakla kalın arkadaslar

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Boy, kilo, spor geçmişi, sigara, içki gibi bilgileri vererek başlayabilirsin :)

Emre Gürses bunu beğendi.
  3. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    boy : 1.73
    kilo : 65
    sigara yok içki ayda yılda bir :)
    spor geçmişim yok evden okula okuldan eve çok hareketsiz bir yaşantım var

4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletin ağır ve bakımsız ise.Kadro boyu , sele yüksekliği vs.vs. sana göre değil ise zorlanman çok doğal..Uzun mesafeleri hızlı almak istiyorsan çok iyi olmasada bakımlı ve sana uygun bir bisiklet şart..Önce bisikleti sana uygun hale getirmelisin..Daha sonra kendini zorlamadan uzun turlara çık zamanla kondüsyonun artar.Hemen çabucak çıkayım dersen bir yokuşu tıkanırsın..Yavaş yavaş sakin sakin çıkmayı dene :) iyi forumcuklar :)

Doğu Biçer ve Emre Gürses bunu beğendi.
  5. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    evet dediğiniz gibi bisikletim ağır ve bakımsız uygun bir bisiklet düşünüyorum malesef düşündüğümle kalıyor ekonomik sıkıntı :) tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkate alıcam

Doğu Biçer bunu beğendi.
  6. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Daha önce spor geçmişinin olmaması ve bisiklete yeni başlaman aslında en büyük etken, hareketsiz yaşamdan kurtulduktan sonra pes etme sabır et, zamanla vücudun sana ayak uyduracaktır, ilerlemeyi zamanla hissediceksindir. Soner arkadaşımızın dediği konuda diğer bir etken, bisikletin ergonomik ayarlarından öte bisikletin çelik kadroya sahipse ağırsa seni daha çok yoracaktır.

Doğu Biçer ve Emre Gürses bunu beğendi.
  7. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    her gün düzenli şekilde bisiklete binerek yavaş yavaş toparlanacam gayet sabırlıyım dediğiniz gibi bisiklet oldukça ağır çelik kadroya sahip hareketsizlikten sonra buda önemli bir etken değiştirmem lazım tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

8. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de kendime kötü diyordum.90 kg'ım ama 32 dakikada 12 km gidebiliyorum.

9. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    benden iyisin haline şükret kardesim :)

Harun Salcı bunu beğendi.
  10. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    insan vücudu çalışarak gelişen ve güçlenen bir yapıya sahiptir. bu da zaman ister. amatör kullanım için 1-2 kğ lık fazla ağır bisilet önemli değildir. vitesli bisiklet kullanıyorsan o ağırlığın pek önemi yoktur. bisikleti devamlı kullanarak önce kısa mesafelerle sonra mesafeyi artırarak 1 ay içerisinde kondüsyonunundaki artışa inanamayacaksın. fazla yorulduğunda bisikletten inip yürümek te bir dinlenme biçimidir. tekrar bindiğinde fark edersin..

Barış Kılınç ve Emre Gürses bunu beğendi.
  11. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    1 haftadır sürekli sürüyorum hastalığım nedeniyle 2 gün ara verdim sürekli sürmeye devam edicem performansımı yavas yavas arttırıyorum teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)

12. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Antremanlarla ilgili yazıları okumuşsun. Tekrar dikkat çekmek isterim işin aslı süre ve kadans. Eğer vitessiz bir bisikletse kadans konusunda diyecek birşey yok ama vitesliyse mümkün oldukça seri/hızlı şekilde ama kendini bitirmeden, sürüş süreni biraz biraz artırarak çalışırsan zamanla kondisyon kazanırsın. Acele etmene gerek yok, sabır ve azim yeterli! En azından bunca okuduğumdan bunları çıkardım ben ;) İyi pedallar.

13. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    evet bu gunden itibaren kadans olayını dikkate alarak çalışmaya başladım önceki günlerde kaslarım normal yaşantımdan fazla çalıştığından ağrı vardi pek süremedim ama artık bu şekil sürmeye dikkat edicem gayet azimliyim teşekkür ederim :)

14. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Yüksek viteste kullanmamaya dikkat et. Daha seri pedal çevir. Yani bacaklarını fazla zorlama. Düşük viteste seri pedal çevirmek daha çok yorar gibi gelir ama yüksek vites çok zarar verebilir bacaklarına.

15. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    evet bu gunden itibaren böyle çalışmaya başladım sağlığa dikkat etmek lazım teşekkür ederim tavsiyeniz için

16. Emirhan Kaya

Emirhan Kaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende şikayetçiydim bundan ama 1-2 ay içinde çok şey farkediyor gerçekten :) Biraz zaman :) Bende 17 yaşındayım ve kilom 80 boyum 184 falan 1. aydan sonra çok şey değişiyor gerçekten :)

17. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    sabırla bekliyorum performansımın artmasını düzenli olarak çalışıyorum inşallah 4-5 hafta sonra adam akıllı toparlanırım :)

18. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    İlk bisikletçiliğe başladığımda 2*4 ölü gibi geliyordu.Şimdi 3*4-5-6-7 rahat çeviriyorum.Zamanla olur merak etme.

19. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    boy kilo herşeyimiz aynı. benim de 9 ay önce başşladı bisiklet sevdam.ben de böyleydim ilk.20 km de yoruluyordum. mesafeyi hergün arttırarak sürdüm. bacak kasları inanılmaz hacim ve şekil kazandı. artık 100 km üstü turları çok rahat alıyorum. yalnız şu aralar aşırı kullanmadan ve zorlamadan ayaklar pert. ödem çıktı. 2 ay bisiklet ve spor yasak. sen sen ol birden pedala yüklenme. 15-20 dk yokuş çıkma düz yolda yavaşça pedal çevir.ayak biraz kıvama gelsin.

20. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    sağolasın kardesim çalışıyorum beklemedeyim zamanla bende aşıcam bunları :)

Harun Salcı bunu beğendi.