Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çok büyük bir kaza atlattım bugün. .

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında mertalicanakcay tarafından paylaşıldı.

1. mertalicanakcay

mertalicanakcay Üye

Adı:
    Mert Alican AKÇAY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bugün caddebostandan kadıköy oradan göztepe ve örnek mahallesinden aşağı inerek eve gitmeye çalışıyordum. Baktım trafik var ve yolun ortasından gideyim sakin sakin dedim. Tam örnek mahallesindeki yokuşu başlangıcına geldim bir tane taksi önüme atladı ve taksiye pedalım çarptı. İyiki taksinin çıkışını geç olmadan farkettim ve çok büyük kaza olmasını önledim. Bu ülkede iki tekerlekli araçları artık kurban olarak görmesinler. Bu kaçıncı kaza haberi kim bilir. Artık duyarlı olsunlar ve canımıza ve malımızıma kastetmesinler.. Bu olayların en büyük sebebi de belediyelerin veya devletin sadece bisikletler için bisiklet yolu yapmamalarıdır. Artık bu ülkede çok mecbur kalınmadıkça araba kullanılmasın ve bisiklet kullanımı artsın. Haftasonları suadiyeden kadıköye 1.5 saate gidiyor insanlar ve buna rağmen bisiklet kullanmıyorlar. Kullananlara da saygı göstermiyorlar. Bisiklet kullanımı artsa arabalar ister istemez saygı gösterecek...

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çok geçmişler olsun;bir yerde haklısın devlet yol yapsın iyide millet bizim millet olunca merak etme bilimkurgu filmlerindeki gibi havada uçsak gene biri bize ordada çarpar emin ol:))))))))))))))

3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun bisikletçiden çıktıktan sonra ben 2 tane kaza atlattım.

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pardon yazınızda "yolun ortasından gidiyordum" diyorsunuz.
    Lütfen bisikletinizi elinizden geldiğinizce kaldırımdan kullanın.
    Ülkemizde trafikte her gün onlarca insanımız canını kaybediyor ve trafik kuralları değil,direksiyon eğitimi bile doğru dürüst verilmiyorken kendinize dikkat edin.

5. Ali Nihat GÖRAL

Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun...Eğitimsizlik başa bela maalesef kardeşim.Cahiliz vesselam!Bisiklet çocuk oyuncağı sanılıyor hala :(

Ebazer bunu beğendi.
  6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Kaldırımdan kullanmak ne ya! Haklıyken haksız duruma düşmeyin. Kaldırım yayalara aittir. Bisikletler varsa bisiklet yolu, yoksa yolun en sağından gitmek zorundadır. Kaldırımda bir yayaya çarpıp yaralarsanız tüm suç sizindir.

7. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kanunun bilmem kacıncı maddesinde bisiklet bir araçtır ve araç yolunu kullanır maddesi var. Samet arkadaşımızın dediği gibi bisiklet varsa bisiklet yolundan yoksa en sağdan gitmek zorundadır. Malesef Türkiye'de bisiklete saygı yok denecek kadar az. Millet olarak zamanla bunu yeneceğimizi umuyorum. Mert Bey sizede geçmiş olsun tekrardan. Aman dikkat :)

8. mertalicanakcay

mertalicanakcay Üye

Adı:
    Mert Alican AKÇAY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kaldırımdan gittiğimiz zamanda da yayalar laf ediyor. Bu sefer onlarla uğraşıyoruz..

9. mertalicanakcay

mertalicanakcay Üye

Adı:
    Mert Alican AKÇAY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler. Ben en sağdan gideyim dedim bu sefer parketmis arabaların arkaları geçişe izin vermiyor. Bu ülkeye acilen bisiklet yolu gerekli. Sözüm ona Istanbul olimpiyat oyunlari adayı ama bisiklet yolu olmadan..

10. mertalicanakcay

mertalicanakcay Üye

Adı:
    Mert Alican AKÇAY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allahtan bisikletime bisey olmadı. O benim arabam evladım gibi seviyorum konuşuyorum onunla ya.. :)

11. Mehmet Özdemir

Mehmet Özdemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz da istanbul da bisikletle ulaşım coğrafi açıdan hiç uygun değil. sahil şeridi haricinde düz yol yok ya iniyoruz ya çıkıyoruz. bu konuda en uygun il konya. zaten orada da arabadan daha çok bisiklet ve motobisiklet var.

12. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet yoluna çöp konteynırı koyan araba parkettiren belediyelerden ne beklenir :)

13. mertalicanakcay

mertalicanakcay Üye

Adı:
    Mert Alican AKÇAY
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Adam bisiklet yoluna çekmiş arabasını tıngır mıngır yavaş yavaş gidiyor. Yanına geçip arkadaşım veya abi arabanı diğer şeritlerde kullan dediğin zaman bu sefer suçlu oluyosun. Oraya adam bisiklet yolunu gösteren tabela filan herşey koymuş ama karşındaki anlamıyor mu yoksa amaaaaann bişey olmaz diyip yoluna devam mı ediyor anlamadım gerçekten.. İnsan haklarına ve insanların birbirine bu denli saygısı olmayan başka bir ülke var mıdır bilmiyorum açıkçası..