Çok amaçlı çakı hakkında

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Edip Dinçer
o çıkıntıları hiç yapmasalarmış daha iyi olurmuş :D

ben şu bıçakta karar kıldım;
(link)

her türlü işimi görür. birbirine yapışık çatal+kaşık var paslanmaz metal. 12 tl. ondanda aldım mı ihtiyaç tamamdır evelallah.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@halil ibrahim duran
abi googleye direk arattım. o fiyat ne öyle :D

Dosyalar

arayanbulur

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Engin
Bisiklet
Salcano
@aeneskral
Tercih sizinde

amerikan ordusunun kullandığı bıçak denilmiş doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama
göze gayet hoş geliyor...

(link)

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@chnkrmz

acımamış 700 tl yazmışlar. hayırlısı dedim kapattım sayfayı :)

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
@chnkrmz stainless 2cr olarak arama yaptığınızda çeşitli yabancı sitelerde bir çok model bulabilirsiniz. Bana bi arkadaşım vermişti kullanmadığı için.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@arayanbulur
buda olabilirmiş bak.

.Ormancı.

Üye
Tepki
48
İsim
Ali Batuhan Bayraktar
Bisiklet
Carraro
bıçak.jpg

Sürmeneli bir bıçak ustasından aldığım güzel bir bıçak var. Dileyen kendisinin telefon numarasını verebilirim. Sitesi de hazırlanıyor.

Çatala kaşığa gerek yok. İhtiyaç duyduğunuzda çatal ve kaşık yapabilirsiniz bu bıçakla. Dün söğüt ağacından ip yapımına başlamıştım. Bugün bitiririm ipimi.

Bir bıçak yeter gerisi hayal gücünüze kalmış.

aze22

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Sedona
kargo birlikte 3 dolara şunu alabilirsin.. (link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Guzel oyuncaklar, guzel tasarimlar, yuksek fiyatlar!
Elbette almak isteyenlere hicbir lafimiz olmaz, olmamali!
Ancak olay uygun fiyata cozum ise;
Makul fiyatli iyi bir caki, kuru sogandan kasik, sivri kaziktan catal veya mangal sisi, olmadi cin usulu 2 cubuk her isimizi gormez mi? Olmadi atin cantaya 2 ser tane plastik catal ve kasik gunu kurtardin gitti :)
Kasik catalli caki setlerinde temizleme ve hijyen bir sure sonra cakinin eklemlerini sertlestiriyor. Bu sefer yagliyorsunuz yerken makine yagi bulastimi diyorsunuz...
Bir alternatifte çin çubukları (chopstick - yemek çubuğu) :)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yaklaşık 2 yıl önce n11 den bir çakı almıştım, halen işe yarıyor. 30 lira civarı bir fiyatı vardı, yanlış hatırlamıyorsam sitede alışverişi 300 liraya tamamlayınca indirim oluyordu bu sebeple almıştım. Ama aldığımdan beri her daim bisiklette.

Pense kısmı oldukça sağlam, yüzlerce defa kullandım, feneri gayet yeterli, ufak bıçağı-tornavidası ve şişe açacağını da çok defa kullandım, gayet yeterli. Sadece biraz büyük, daha önce leatherman çakı da kullanmıştım, onun kadar ufak değil ama fiyatına göre gayet iyi.

Linkteki değil, ama benzer bir şey (link)

Normal bıçak olarak da yine fiyat/performans ürünü Morakniv markasını kullanıyorum, 50 liraya almıştım benzer bir modeli.
(link)

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Pirge marka bursa malı ikili bıçak takımı var deri kılıfıyla. Büyük 30 ufak 17 cm civarı kamp yapacaksam takım olarak atıyorum çantaya. Çatal kaşık olaraksa ektekini kullanıyorum oldukça pratik ve kullanışlı. Yanımda yok unutmazsam pirgeninde fotosunu atarım.

(link)

http://img1.buyincoins.com/gallery/stainless-steel-foldable-spork-01.jpg

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Gerber opinel leatherman victorinox
İyidir

Belmont

Üye
Tepki
10
İsim
Burak Ayağ
Bisiklet
Kron
20150429_220736.jpg 20150429_220721.jpg IMG-20150407-WA0017.jpg

Öncelikle selamlar, kampta kullanmak icin Smith&Wesson'in search and rescue bicagini kullanıyorum. Teflon kaplama askeri bir bicak. Onun disinda kadikoyde ki askeri malzemeler satan pasajdan aldığım resimde gorulen catal, kaşık ve bicak setini kullanıyorum. Cok kullanisli tek parça olup katlanıyor. Açılınca da en az normal bir catal kaşık kadar da büyük oluyor. Kapali halde yer pek kaplamiyor. Onun dışında iki isvec cakim da var. Bıçak kılıfının ön gözünde bir tanesini bulunduruyorum. Onun dışında kılıfa sarılı işimi görebilecek bir ip de var. Bu arada resimlemeyi unutmuşum, yukarıda gösterdiğim kaşık ve çatal takımının içinde açılan gayet büyük ve keskin bir bıçak da var. Tirbişon ve küçük kancamsı bir bıçak ucu da mevcut. Tam bir yemek kiti, hatta en memnun olduğum ekipmanım desem abartmış olmam. En ufak yerlere, ceplere de sığıyor üstelik. Böyle birşeyi şiddetle tavsiye ederim.

terelelli

Üye
Tepki
7
İsim
Emre Çelik
Bisiklet
Trek
Benim aklımda da bıçak ve çatalın birlikte olduğu çakılardan almak vardı ama ayrı bir bıçak ve kaşıt çatal seti almak daha mantıklı sanırım.

Tepki
2
İsim
Mert K.
Ben bıçak olarak opinel no:9 kullanıyorum , bir adet ufak balta taşıyorum .Kalın işleri balta ile kolaylıkla halledebiliyorum . Bir adet isveç çakısı bir tanede pense tipi çoklu çakım var oda stainley .. işimi görüyorlar :)