Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Codegen Falcon Xman HD20 Araç/Aksiyon Kamerası Hakkında Yardım.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında recep24ank tarafından paylaşıldı.

1. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
  2. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İnceleme bulamadığım için bir şey diyemiyeceğim. Yalnız üstündeki pil 300 mah. GoPro 1100 mah 1080 çekiminde 2 saat kadar çekim yapıyor. 300mah o yönden çok düşündürdü beni. Bu yüzden 5200mAH Taşınabilir Şarj Cihazı hediye diyor. NoPro (sj4000) ler 900mah olduğunu yazıyor. Üstündeki yazan değer ne kadar doğru bilemem. Cihaza yüksek mah lı bir pil bulabilirseniz güzel olur.

3. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Uzak durun,paranıza yazık.

4. erciyess

erciyess Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Kesin bilgi mi ? Yayalım mı ? :)

5. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bu kamerayi 1 senedir arka kamera olarak kullaniyorum. 35 dolara aldim aliexpressden. Ozaman 70tl civarina denk gelmisti. Bisiklet/Arac ustunde is goruyor. Ancak kask ustunde gerek mountlarin bicimsizliginden gerek sallandiginda su alti etkisi yarattigindan cok basarili degil. Gerci gopro da kask ustunde bicimsiz bir kamera ancak bu biraz daha dik ve guvensiz duruyor. Goruntu kalitesiz degil, FOV yeterince genis, sanirim 130 derece kadar genis bir aci. Toplam 100 grami gecmiyor. 300 mah pil 1.5 saat boyunca kayit yapiyor, birebir test ettim. Gece fps dusuruyor ancak fena degil. Markasi yok onu belirteyim, cinde uretilen bir board ve kasa ustune farkli markalar basilarak piyasaya dagitiliyor. Mountlar yani baglanti aparatlari pek kaliteli degil.

6. sargonnas

sargonnas Misafir

Gündüz performansı aşağıda. VGA çekim 640x480 60 FPS
    http://www.youtube.com/watch?v=M0brc6-CPRE&list=UUyYHPV6tOFSUUnPJwc1peXg

Sualtı performansı burada yine aynı VGA çekimdir.
    http://www.youtube.com/watch?v=CAQH6LqOf7U&list=UUyYHPV6tOFSUUnPJwc1peXg

Gece performansı ortada. Berbat diyebilirim. Gerçi hangi kameranın bu kadar ışıksız ortamda ne kadar çekim yapacağı meçhuldür.
    http://www.youtube.com/watch?v=dzBS6pHQRdA&index=4&list=UUyYHPV6tOFSUUnPJwc1peXg

Tüm çekimleri ben yaptım. Marka Techsmart diye geçiyor. Ama aynı üründür.

7. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Tum cekimleri VGA cozunurluk ile yapmissiniz. Ben sadece 720p kullandim bu kamerayi. Paylastiginiz videolardan cok daha kaliteli sonuclar aliyorum dogal olarak. Sadece 640x480 cozunurluk ile kamerayi yorumlamak pek dogru olmayabilir :)

8. sargonnas

sargonnas Misafir

720p 30 fps çekimlerde, çok dalgalı olduğu için 640x480 60 fps çözünürlük tercih ediyorum. Evet daha sakin çekimlerde 720p 30fps güzel sonuçlar verir. Mesela arabada. Ufak tefek çekimlerim de var bu şekilde. Sonuç olarak bu paraya alınabilecek çok aparatlı ortanın altında ama kullanılabilecek bir kamera diyebiliriz.