Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuklu gezi için önerileriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında levent.c tarafından paylaşıldı.

?

Hangi markayı tercih ederdiniz?

1. Carraro

50,0%
  2. Sedona

20,0%
  3. Whistle

30,0%
  1. levent.c

levent.c Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.
    Ben eski bir motosiklet tutkunu olarak, İstanbul'a yerleştikten sonra motosiklete İstanbul'un trafik durumu nedeniyle son verdim.
    36 yaşımdayım ve 17 aylık bir kızım var. Kadıköy'e yakın bisiklet parkurlarına giderek hem kızımı doğada gezdirmek, hem kendim spor yapabilmek istiyorum.
    Ben 1.75 boyunda 95 kiloyum. Kızım da 10 kilo çekse... Malzemelerle birlikte 110 kilo kadar ederiz.
    Çocuk koltuğunu güvenli biçimde bağlamaya elverişli maksimum 1250 TL. (+-250) harcayarak alabileceğim bir bisikleti, tecrübeleri doğrultusunda önerebilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bugün Carraro CRX 1012'ye baktım. Fena değildi. Çocuğu ön tarafta taşıyabilecek bir aparatın bağlanabileceği bilgisini aldım.
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=5

Forumdan edindiğim bilgilere göre Whistle Miwok 1160D modeline de sıcak bakıyorum. Forumda ağırlıklı olarak 1161D modeli önerilmiş ancak donanım olarak 1160D'nin daha iyi olduğunu gördüğüm için ona yöneldim. Çocuk koltuğu için bu model hakkında bilgim yok henüz.
    http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx

Ayrıca forumda Sedona 7XX modelleri konusunda da pek çok öneriler okudum. Sedona hakkında bu kadar öneri var ise bildikleri bir şey vardır mantığıyla bu markaya da sıcak bakıyorum.

Tüm bisikletlerin donanım ve teknik aksam olarak aşağı yukarı aynı olduğunu görüyorum. Anladığım kadarıyla fiyatı değiştiren unsurların başında kullanılan malzemelerin uzun vadede dayanıklılığı baz alınıyor.

Önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhabalar , 1 yıldır kendime uygun bir bisiklet bakıyorum sonunda kararımı verip carraro cr x 1012 almaya karar verdim çok uygun bi bisiklet, whistle artık türkiyeye gelmiyor malesef ama eğer varsa alın derim çünkü vites yapısı 1012ye göre daha iyi yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

3. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kesinlikle Carraro öneririm.Whistle kadroları bana hep dayanıksız gelmiştir görüntü itibariyle.Ayrıca üretim teknolojisi olarak carraro daha iyi.Ama carraromu sedonamı diye sorarsanız bende kafamı duvarlara vururum herhalde :)

adapolat bunu beğendi.