Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuklara Dikkat

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Hastateker tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Hastateker

Hastateker Forum Bağımlısı

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba velespitçiler!
    Daha yeni geldim akşam turumdan. Günde 20 km olmak üzere tura başladım.
    Bu gün 2.gün.
    Daha bismillah.
    Park kenarından ilerliyorum hızım 17 km.
    Sağa döneceğim yol sonunda.
    Bir grup genç bisiklet binenlerin yanından geçtim. 13 15 yaş grubu.
    Ben geçtikten sonra...
    -Geçti lan bizi
    -Kimse geçemez bizi
    - He vallah **ına koruz onun
    -Basın basın
    Çatur çutur vites sesleri derken sağa döneceğim demiştim ya hani.
    Dönmez olaydım.
    Sağ dönerken biri sağ yanağımdan öpüverdi.
    Yere düştüm onun tekeri sağ baldırıma geldi. Kendimi korudum çizik filan yok.
    Çocukların hepsi durdu.
    Çarpan önüme kırdın suç sende dedi.
    Ben de sen iyi misin çocuk dedim.
    Ben iyiyim düşen sensin dedi. Onun tekeri patlamış nasıl olduğunu bilmiyorum.
    Bisiklete bakarken bir şey olmaz ucuz bisiklet zaten önünde ortasında süspansiyonu bile yok dedi. Öderim hasarın varsa dedi. (trek fx 7.0)
    Ben de döndüm gittim bisiklette sorun yok çizik filan. Olsa zaten velisini çağırırdım.

Sonuç:
    Ülkemizde ki bisiklet kültürünü görmüş oldum.
    Can önemsiz mal önemli.
    Büyüklere saygı sıfır.
    Sıgarayı ne zamandan beri 18 yaş altına satıyorlar.
    Kask takın.
    Ölmeyin.

2. SagFan

SagFan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    "Bisiklete bakarken bir şey olmaz ucuz bisiklet zaten önünde ortasında süspansiyonu bile yok dedi. Öderim hasarın varsa dedi." Hunharca güldüm :D :D :D :bsmagryr:

3. Telkoptu

Telkoptu Yeni Üye

Adı:
    Habil A.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Hastateker geçmiş olsun. Daha dikkatli olmak lazım.

4. Tekere Fısıldayan Adam

Tekere Fısıldayan Adam Mauntın Bayk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Hastateker Hafif bir şekilde vursaydınız ona süspansiyon gibi yaylanırdı saygısız çocuk.Maalesef bu çocuklar bu dilden anlıyor.Sigarayı ne zamandır 18 yaş altına satıyorlar diye yazmışsınız.Sigara içiyorlarsa zaten bir bağırmamla şok etkisi görürler rak şuk olurlar. :D:D:D

gunes1001, BağdatlıRuhi ve Hastateker bunu beğendi.
  5. gezginhan

gezginhan Yeni Üye

Adı:
    burak palabıyık
    Seviye:
    ya bu yarışçılara acıyorum yazık ya sıfır süspansiyonlu ucuz pisiklet kullanıyorlar devlet yarışçılara artık sahip çıksın ön ve arka süspansiyonlu bisiklet versin onlara :hihi:

6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Geçmiş olsun,

Çocuk onlar, çocukça hal ve hareketlerini bisiklet kültürüne bağlamasaydık iyiydi :D

Her şeyi "aha işte bu ülkede bisiklet kültürü yok birader"e bağlıyoruz gibime geliyor :acpsnr:

arayanbulur, Arınç ve Hastateker bunu beğendi.
  7. Hastateker

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @SagFan
    Diyecektim bu bisikletle senden 50 tane satın alırım diye :D
    @Telkoptu
    Teşekkür ederim,başkalarının da bize diklat etmesi lazım artık.
    @TuzluNişasta52
    Sizin yöntemde iyiymiş :D
    ama şiddeti biz gösterirsek onlar da başkalarına gösterir.
    @gezginhan
    Hahahahahaha:D

@Serkan Mıstınoğlu
    Farklı bir bakış açısı için teşekkür ederim.
    Ama çocuk doğduğundan beri çoğu insanda bisiklet görseydi böyle olmazdı. Ayrıca çocukça hal ve davranıştan daha da fazlasını görmüş oldum.
    Ama malesefnu ülkede bisiklet kültürü yok

sccetin bunu beğendi.
  8. Tekere Fısıldayan Adam

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Hastateker Bu şiddet değil hafif bir vurma.Bu hafif vuruş çocuğun beynine geri çekilmesini bildirir.Zaten sigara içiyorlarsa sigarayı ağızlarından alıp onlara fırlatırdım.Sanırım hafif vurmak lazım derken biraz abartmışım sinirimden bu çocuklara.Bi bağırsanız acaba kaç kilometre uzaklaşıcaklar birdahakine denerseniz sevinirim.

Hastateker bunu beğendi.
  9. Hastateker

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @TuzluNişasta52
    Çocum diye bir şey yapmadım. Siz onlara ders verecek bir davranıştan bahsediyorsunuz ne güzel :)

Tekere Fısıldayan Adam bunu beğendi.
  10. Tekere Fısıldayan Adam

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu yüzden Türkiye'de arka şoklu market bisikleti diye tabir edebileceğimiz bisikletlerin satılmaması lazım. Çünkü insanların %80 ine bu bisikletler cesaret duygusu veriyor.

Gerçekten ders verici olur onlara defol git diye bağırmam.Kime bulaşıcaklarını iyi seçerler. :)

Hastateker bunu beğendi.
  11. Hastateker

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @TuzluNişasta52
    Nu bisikletleri kaldırsak hiç kimse bisiklete binmez:D bi miktar para ayırmaz:D

12. Tekere Fısıldayan Adam

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Biraz daha biriktirilip hatta bu paraya bir hardtail alınabilir.

Zaten FullSusp. sahteleri olmadığı için kimse mecburen alamaz ve daha düzgün bisikletlere yönelir.

13. Hastateker

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @TuzluNişasta52
    Doğru diyorsunuz.
    Zamanla her şey yoluna girer umarım. Daha güzel bisikletler daha güzel sürücüler :)

14. Tekere Fısıldayan Adam

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İstediğimde o zaten.Oturduğum yerde çocuklar bisiklet çeteleri kurmuş ve başka çetelere bulaşıyorlar.Sorsak çete ne diye bilemezler ama kendilerini öyle tanımlıyorlar gerçekten hiç bir şey anlamamadım.Sadece bir kaç tane düzgün süren çocuklar var zaten onları aileleri iyi yetiştirmiş.Çetelerde Sahte FS,İyi aile çocuğunda hardtail.Bu da mı tesadüf? Elbette düzgün sahte fs kullananlar vardır.Ben genel konuştum.

Hastateker bunu beğendi.
  15. Kerryn

Kerryn Üye

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Haklısınız hocam ve geçmiş olsun. Geçenlerde ben de akşam antrenmanı için sabit tempo da giderken ortalama 20 yaşlarında bir kişi ile yan yana geldim ve onun temposu düşük olduğu için onu geçtim ve 10 saniye olmadan bu akıllı beni geçmeye çalıştı. Ben de güldüm ve yol verdim. 20 yaşlarında ve gaza geliyor. Hayret ediyorum. :D

16. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çocuk falan değil onlar. Aile-okul eğitiminden geçen ve saygı, sevgi, ahlak gibi kavramları sindirmiş o kadar kaliteli çocuklarımız var ki bu arkadaşlar kesinlikle o sınıfa girmiyor. Bu kadar kesin konuşmamın sebebi mesleki tecrübeden ibarettir. Hemen her gün bu tiplerin eninde sonunda karıştığı bir olayda emniyette verdikleri ifadelere eşlik etmek durumunda kalıyorum. Size bıçak çekip vursa, emin olun 2 yıl yatıp bununla övünecek insanlardır. Ayrıca mahalle aralarında 3 liraya uyuşturucu hap satılan, okullarda ot alemi yapılan bir ülkede 18 yaş altına sigara satılmasını şahsen yadırgayamaz haldeyim. Siz siz olun bu gibi tiplerden uzak durun.

17. leyla_p

leyla_p Aktif Üye

Adı:
    Leyla P.
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Saygısız insan her yerde vardır, onu tüm millete mal etmek bana anlamsız geliyor. Çünkü denk geldiğim o kadar güzel şoförler de var ki, dar bir caddede arkamdan sabırla gelip ufak bi korna bile çalmadan geçen insanlar mesela. Ya da İzmir'de denk gelmiştim bisiklet yolundan yürüyen bir teyze gençler sizin yolunuzdan yürüyorum kusura bakmayın, yaya yolunda çalışma var gibi bir cümle kullanmıştı. Bilinçli insanlar var, zamanla bilinçlenen insanlar da var. Gerekli yasal düzenlemeler yapılmadıkça insanlardan pat diye bize saygı duymasını bekleyemeyiz, zaman gerekiyor, bizim de saygılı olmamız, kibirli davranmamamız, hatalı insanlara(eğer ufak hatalarsa tabii ki) kibirli davranıp aşağılamamamız ve onları bisikletlilerden nefret ettirmememiz gerekiyor.

Hani diyoruz ya bu ülkede bisiklet kültürü yok, bisikletliye saygı yok diye, daha küçük şehirlerde ya da büyük şehirlerin kırsal kesimlerinde yani bisikletin ulaşım aracı olarak kullanıldığı yerlerde bisiklete/bisikletliye saygı var, bence oralara taşınmalıyız. İstanbul'da değil araç trafiği, insan trafiği bile korkunç bir derecede. Herkes arabasını satıp bisiklet kullanmaya kalksa bile eminim feci bir trafik olurdu :) En güzeli büyük şehirlerden kaçabilmek aslında, kaçabilenlere ne mutlu.

18. hashus1099

hashus1099 Deprem Dede

Adı:
    hashus1099
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    e ama yok, olmayan bir şey için varmış gibi davranamayız ki. bisiklet kültürü yok gerçekten.
    klasik örneği vereyim, şöyle başlayıp bir anda biten bisiklet yolumuz var. 20 km boğaz boyunca yoldan sürerken, 800 metrelik bu kıytırık ve hiçbir uyarısı olmayan yola bir süre için girmezsem, trafik kurallarını ihlal etmiş oluyorum. yol bisikletiyle girilecek yer değil, pedal kesmeden girmek mümkün değil vs. buraya girmeyince de ülkenin önemli bisiklet derneklerinden biri fotoğrafınızı facebook'larda paylaşıp size yükleniyor. sonra bu ülkede bisiklet kültürünün olmadığını sürekli neden söylüyorsunuz. hocam kusura bakmayın da bisiklet kültürü gerçekten yok, kendimi diğerlerinden üstün gördüğümden söylemiyorum, benim de tam olarak bu kültüre sahip olduğum söylenemez, kullananından kullanmayanına, bisikletin hakkını vermek için daha on yıllar geçirmemiz gerekiyor.
    IMG_9624.JPG

biz de çocukken bisiklet sürdük, burada bahsedilen çocukluktan farklı. bunlar büyüyünce de bu magandalıkları yapacak muhtemelen. çocukluktan ziyade eğitimsizliğe veriyorum ben. eğitim sisteminin içini iyice boşalttılar, hani eskiden de üst düzey değildi de en azından disiplin daha yüksekti. şimdi çocuğa otorite kuramayacak konuma geldi öğretmenler, bunu bilen öğrenciler de işin bokunu çıkarır oldu.

19. kuşlar gibi özgür

kuşlar gibi özgür Bisiklet tutkunu ^^

Adı:
    Barış
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ankara'da iseniz o akıllı benim :) Dayanamıyorum beni geçmelerine arkadaş :D Otobüsler ile yarışıp kazandığım oldu :D Bugün de bir arkadaş bisiklette iken bir eli gidonda, bir eli de telefonda idi. Trafikte sürüyor bir de araba fırlasa gg :D

Hastateker bunu beğendi.
  20. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Sizin yerinde olsam velisini çağırırım ki ona ders olsun diyecektim de bir düşündüm böyle yetiştirilen bir çocuğun velisi bu yaşına geldin çocuk gibi bisiklete mi biniyosun falan der iş uzardı galiba. Geçmiş olsun :)

Hastateker, Charlie ve EmirhanShn bunu beğendi.