Çocukla Çamlıhemşin-Batum-Makhinjauri - Artvin turu

Bisbid

Üye
Tepki
111
İsim
Sinem aydın
Bisiklet
Kron
istanbuldan ardeşene uzun bir otobüs yolculuğundan sonra ardeşenden başladı turumuz. çamlıhemşine çıkıp bisikletlerimizi orda bırakıp 2 gün yukarı kavrun ve elevit yaylalarında kamp yaptık. yayladan çamlıhemşine inip tekrar bisikletlerimizle yola çıktık. hopaya vardık. hopada bir pansiyonda kaldık.ertesi sabah tekrar yola çıkıp batuma ulaştık. batuma giderken tüneller biraz gerdi tünelin birinde tırla önümüze geçip dörtlüleri yakıp tünel bi,timne kadar bizi kollayan amcaya minnettarız.bisikletlerimizi aramadılar araç kuyruğuna da girmedik aldılar bizi içeri.batumdan makhinjauride kalacağımız pansiyona ulaştık. hotel nino sahipleri çok iyi insanlar mutfağı kullanıp yemeklerimizi kendimiz yaptık.

oğlum özgür pansiyonda kalan ailelerden birinin çocuğuyla saatlerce oynadı. dil, din, ırk ayrımı olmayan çocuklar gibi olabilsek keşke. aynı dili konuşmadan da anlaşabilsek. sabah tekrar yola çıkıp batumun içinde biraz gezdikten sonra hopaya gitmek üzere sınırdan ayrıldık. sağnak yağmura yakalanınca hopaya 7-8 km kala yeni açılmış bir kafeye sığındık. sahibi çok misavirperver biri. hopanın insanı gerçekten başka. geceyi kafenin bahçesinde kamp kurarak geçirdik. sabah erken saatte yola çıktık. hopaya kadar birlikte hareket ettiğimiz 2 arkadaşımız ardeşene gitmek üzere bizden ayrıldı. biz borçkaya doğru devam ettik.

emniyet şeridi olmayan yolda harika manzara eşliğinde cankurtaran dağlarına tırmandık. her virajdan sonra aşağıya bakıp burdan mı geldik gerçekten diye diye ilerledik. kamyonlar ve otobüsler biraz korkutsa da her anına değdi diyebilirim. borçkaya varmadan bir kamyoncu lokantasında durduk açlıktan mı bilmem ama kurufasülye pilav çok güzeldi. borçkada öğretmenevinde kaldık kamp atsaydık çok daha iyi olurdu bence hiç tavsiye etmiyorum. girişte bilbilan köftecisi var eşim orda köfte yedi çok beğendi.üst katındaki kafede de kahvaltı ettik gayet iyiydi. yola devam ettik artvine kadar olan yol şahaneydi borçkaya kadar yakamızı bırakmayan yağmur yerini sadece serinliğe bıraktı ve artvine vardık.

Dosyalar

Scudo

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
Tebrik ediyorum. Ailece tura çıkabilen çok nadir insanlardansınız. Umarım daha nice turlarda ağız tadıyla pedallarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Bisbid
Tepki
40
İsim
Serhat Küçüközler
Bisiklet
Peugeot
Bazen rüzgarı, bazen soğuk havayı, bazen yağmuru bahane edip "bugün bisikletle çıkılmaz" diyorum. Sonra da böyle paylaşımları görüp kendimden utanıyorum...

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Ailecek bisikletli bir aile güzel güzel güzel tura çıkmış.Bunu oğlunuzu büyüyünce okula biskletle yollayarak taçlandırın bence :D

Çok sevimli bir görüntü.Haika bir tur...

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek kelimeyle muhteşem. eş uyumu ve söz dinleyen çocuk olmasa bu gezi olamaz. Mesela benim asla yapamayacağım bir faaliyet. Gerçi kızım büyüdü, küçük olsa da hanımı böyle bir tura değil ikna etmek lafını bile edemezdim.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Rotası ayrı güzel, ailecek yapmış olmanız ayrı güzel olmuş. Özendiren bir tur :)

• Beğen

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Muhteşem ve ayrıca tebrikler.

• Beğen

Bisbid

Üye
Tepki
111
İsim
Sinem aydın
Bisiklet
Kron
@Serhat Küçüközler
@Serhat Küçüközler

Ertelemeden yola çıkmalısınız yollarda geçirilen her an çok kıymetli

@Cevat_MD önce kısa mesafelerde alıştırma turları yapın sonra uzun tur yapanları örnek gösterin o yüzden paylaşıyorum bunları belki bir parça cesaretlendirebilirim diye

@DurgunDeniz
Teşekkürler İstanbul'da biraz zor temenniniz ama herkes gibi bizde kaçmak istiyoruz istanbuldan inşallah o günleri de görürüz :)

serhat1299

Aktif Üye
Tepki
111
Tebrikler. Nereden baksanız zor bir iş. Böyle bir turu fikir olarak ortaya atmak, ailece karar almak, yola çıkmak, dağları taşları aşmak... Hepsi birbirinden zor işleri başarmışsınız. Muhteşemsiniz.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çocuğunuz çok şanslı diyorum başka bir şey demiyorum :)...

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sahsen o cocugun yerinde olmak istemedim desem cok buyuk yalan olur. Keske hanimla ayni kafada olsak da oda boyle takilsa pesime. Kizim zaten dunden razi :D Oglani da arkaya bagladin mi tamam aslinda :koptum:

mcb951

Üye
Tepki
11
Bravo hocam. Harika bi tur olmuş. Çok özendim gerçekten...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Bisbid

Üye
Tepki
111
İsim
Sinem aydın
Bisiklet
Kron
@serhat1299
çok teşekkürler. o bölgeyi bisikletle gezmek hayalimdi eşimin desteği ve oğlumun katkısıyla gerçek oldu.

@CmlCLK
eşinizle olsa keşke ama eşinizle olmasa bile çocuklarınızla yola çıkmanızı dilerim.

@C.Koc
umarım ilerde çocuğumuz da böyle düşünür :)

IMG_2781.JPG IMG_2783.JPG IMG_2777.JPG IMG_2540.JPG
Videoları yükleyemiyorum sorun oluşuyor her seferinde o yüzden sadece fotoğraf ekleyebildim. genelde kadınlar uzak duruyor uzun turlardan bisiklet tutkunu bir kadın olarak hissettiklerimi tüm kadınlar hissedecek diye birşey yok tabiki yolda olmak herkese aynı şeyi hissettirmeyebilir belki ama denemeden bilmek imkansız umarım ilham olur okuyan gören herkese güzel sözleriniz ve temennileriniz için ayrıca teşekkürler...

Bisbid

Üye
Tepki
111
İsim
Sinem aydın
Bisiklet
Kron
@DurgunDeniz forumu genelde erkekler kullanıyor ve performans daha ön planda tutuluyor geçen yıl İstanbul-Assos turumuzu paylaşmıştım benzer bir yorum olmuştu :)

• Beğen
Tepkiler: DurgunDeniz

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Bisbid bisikletleri otobüse nasıl yüklediniz, tekerlekleri vs sökmek gerekiyor mu? Yokda olduğu gibi mi bagaja koydular?