Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuk taşıma römork ve koltukları

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yüksel Çiftçi tarafından paylaşıldı.

1. Yüksel Çiftçi

Yüksel Çiftçi Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 2.5 yaşındaki oğlum için bir çocuk koltuğu almak istiyorum. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım almam lazım. En azından 2-3 yıl kullanmayı düşündüğüm için aşağıdaki bisikletin önüne monte olan koltuk küçük gelebilir diye düşünüyorum.

DELTA ÇOCUK KOLTUĞU UFAK TİP ÖN İÇİN

Arkaya takılan modelde ise her hangi bir güvenlik sorunu olur mu?
    Kaç yaşına kadar kullanılabilir? Bunları bilmiyorum.

DELTA KADRO MONTE ÇOCUK KOLTUĞU

Bu iki model haricinde bir de şu modeller var. Koltuk şeklinde değil de sadece oturak. Bunlar iş görür mü? Şimdiden teşekkürler.

2. Alper Üste

Alper Üste Aktif Üye

Seviye:
    Yüksel abi bence en sağlıklısı arkaya takılan model.

Çünkü öne takılanda hem ön taraf fazla ağır olur (koltuk + çocuk) gidonu çevirirken yorulursun hemde çocuğa bakmaktan önünü göremezsin.

Şu ortada olanlarda hiç güvenli gelmedi hem bu sefer gidonla aranda çocuk olacak.

En iyisi arkaya takılanı (komşumuzun bisikletinde kullanıyoruz) hem arkada çocuk kemeri falan takılı ve rahat bir şekilde oturuyor. Hemde siz rahat ediyorsunuz.

Mesela ben gezdirirken (şehir içi - yoğun trafiklerde) şerit değiştirecek veya döneceksem arkayı soruyorum gelen araç var mı diye.

Birde ufak bir yastık ile daha da konforlu hale getirilebilir.

Yüksel Çiftçi bunu beğendi.
    Yüksel Çiftçi

Yüksel Çiftçi Yeni Üye

Seviye:
    Alper teşekkür ederim.. Geçen gün ikisinide denemeye gitmiştim kalmamıştı, haftaya alırım artık..

4. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Max Torque bunu beğendi.
  5. Şafak Başlar

Şafak Başlar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  6. ilkerciftci

ilkerciftci Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bagaja monte edilenler çocuğu çok zıplatıyor, her sarsıntıyı çocuk hissediyor, bence kadroya takılan modellere bakın, kullanımı da oldukça pratik. İstediğiniz zaman söküp takabiliyorsunuz.

erdsde bunu beğendi.
  7. bkaan

bkaan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hamax almıştım decathlon dan ..son derece memnunum..

8. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  9. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Polisporttan memnunsanız ben de alabilirim. Amazondaki bazı yorumlar kafamı karıştırdı. Plastiğinin çok kalitesiz oluşu, güvenli olmayışı gibi vs.

10. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Kadroya takılan bellelli diye bir marka var. Fiyatı 140 TL Biraz pahalı geldi. Ayrıca n11 sitesi 200 TL alışverişe anında 50 TL indirim veriyor. Birkaç bisiklet aksesuarı alırsam 50 TL daha ucuza gelmiş olacak.

11. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    1 - Çocuk koltuğu kullanırken, çocuklarınız koltukta uyukalıyor mu? Başlarının boyunlarının üzerine düşüp sürekli sallanmaması için bir çözüm var mıdır? Bebek boyunluk yastıkları oluyor han süngerli gibi onlar işe yarar mı?

2 - Decathlondaki satıcı da kadrodan bağlananların yolun sarsıntısıno daha az hissettirdiğini söyledi. Ancak portbagajlı bir bisiklete kadrodan bağlı çocuk koltuğu konmaz dedi. Gittiğim bisikletçi ise kadrodan bağlı çocuk koltukları aşağı - yukarı esneyerek hareket ettiği için biz güvenlik açısından altına bir de portbagaj takıyoruz dedi. Hangisine inanayım bilemedim :)

12. Şafak Başlar

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Evet plastiği ince gibi, ama kalitesiz gibi gelmedi bana. Sonuçta bilindik bir marka. Çocuk isteyerek biniyor. Rahatsız etseydi binmek istemediğini belirtirdi mutlaka. :rolleyes:
    http://www.polisport.com/bicycles/produtos.php?ID=7487

13. Alper Ütebay

Alper Ütebay Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün bu çocuk koltuğundan 2 tane aldım. Biri benim bisikletim diğeri eşimin bisikleti için. Malum 2 çocuk olunca masraflarda *2 oluyor.
    Bence plastik kalitesi gayet iyi. Amacına uygun,çocuklar çok mutlu :)
    Sirkecide Aslı bisikletten ikisini 180 tl'ye aldım.
    http://www.velespit.com/asp/product/508/POLISPORT-BOODIE

Şafak Başlar bunu beğendi.
  14. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Hayırlı olsun. Kızım hiç inmek istemiyor. Bir gün öncesinde sabırsızlanıp bisiklet arkalığına iki çocuğumu birlikte bindirdim. Güya büyük olan benden tutacak ve küçüğü sıkıştıracaktı, bu şekilde uzun bir süre bindik; ancak maalesef çocuğun ayağı jant tellerine geldi. Zaten temkinli ve çok yavaştım, hemen frenledim. Yüksek hızda olsam Allah muhafaza jant telleri arasına giren ayak kopabilirdi. Ben cahillik ettim siz etmeyin. Neyse ki koltuk geldi ve şimdi çok rahatız. Bana demirin sabitlendiği kısım pek sağlam gelmedi. Sabitleme aparatını plastik bir bölüme geçiriyoruz ve sıkma vidasının olduğu yer de plastik. Bu bölgeler metalle desteklenmiş olsa daha güvenli olurdu. Bana açıkçası çok güven vermedi. Bulabilirsem başka bir model almayı düşünüyorum. Diğer yönlerden çok rahat bir koltuk. Yakında resimleri de atarım.

15. Şafak Başlar

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Koltukların modelleri farklı ama mekanizmaları aynı sanırım . Benim koltuk , katlanır bisikletin bagajına tam olarak oturmadığı için vidasını oldukça fazla sıkıyorum. Hatta çok fazla sıktığım için demir vidayı diğer taraftan pense ile gevşeterek açabiliyorum. Bugüne kadar o plastik kısımda kırılma veya deformasyonla karşılaşmadım. Ama gene de tedbiri elden bırakmamak için bir de sele borusuna bağlanan bir kayış yapmışlar. Denemelerim sonucu bir terslik durumunda o kayış koltuğu yerinde tutabiliyor. Tabi siz mutlaka çocuğa da kask takın. Çok hızlı gitmeyin rahat güzergahlar seçin vs.. Bol pedallar.

16. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,

20 aylik bir oglum var. Bisiklete cok hevesleniyor ancak tabii ki daha yasi ve boyu bunun icin yeterli degil.
    Merida Scultura 903 kullaniyorum, cocuk tasima koltugu veya romork alma dusuncesindeyim.

1. sorum: Dag bisikletlerinde bu tarz aksesuarlari takabilmek icin gerekli vida yerlerinin oldugunu biliyorum. Lakin bahsettigim urunlerin yol bisikletine uyumlulugu konusunda hic bir fikrim yok. Bununla ilgili doyurucu bir bilgiye de ulasamadim. Sizlerden bu konuda fikre ihtiyacim var.

2. sorum: Istanbul'da, sahil seridinde kullanacagim dusunulurse, romork mu yoksa koltuk mu tercih edilmeli? Romork'un fiyat olarak daha pahali oldugunu biliyorum. Ancak saniyorum daha guvenilir bir tercih olur.

Bisikletinde bu tarz aksesuarlar kullananlarin fikirlerine acigim. Tesekkurler.

17. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Aynı şartlar benim için de geçerli, tabii soru da. Sadece il farklı.

18. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,

20 aylık oğlunuz kendini alıştırma bisikleti ( pedalsız bisiklet ) ile götürebilecek kadar büyüdü aslında.
    Bunu düşünmeye ve planlamaya başlayın şimdiden.

1- Bagaja takılanlarından değil, sele borusuna takılan koltuklardan alırsanız, yol bisikletine de takabilirsiniz bebek koltuğunu.
    M-WAVE KADRO BAĞLANTILI ÇOCUK TAŞIYICIS

2- Römork özellikle yabancı üretim, Uv filtreli, ön tarafı sadece plastik değil fileli, emniyet kemerli ve
    çocuğun çevreyi görmesi için yan yüzleri uygun açıdaysa candır. :)
    Elbette daha güvenli. Hatta uyuması için de kullanabilirsiniz.
    Kısa turlar ve sizinle daha fazla iletişimde kalması için ise koltuğu tercih etmelisiniz.

Biz, 2011 yılında ( Avrupa da 7 ülke 3486 km. ) ve 2012 yılında ( Hollanda - Türkiye 3660 km. ) yolculuklarımızda
    hem römork, hem bebek koltuğu. 2013, 2014 de römork ve weehoo Bicycle Trailers for Kids by Weehoo | Let the adventure begin - kids love it! kullandık.
    Bu yıl sadece weehoo kullanacağız.
    minikgezgin.com - Bisikletle Keşfediyoruz dan fotoğraflara bakabilirsiniz.

Çocuğunuz ile keyifli yolculuklar.

Kayacik, AFY, ciplakayak ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  19. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Soner Sarihan Merhaba! Verdiginiz pedalsiz bisiklet fikri icin cok tesekkurler. Biraz zor bulunan bir urun gibi. (Taytay Denge Bisikleti « Tutyakala.com | Hayata renk katan ilginç hediyeler!

Guvenlik durumunu (savrulma, ani fren gibi durumlari) goze alirsak ilk baslangic icin koltukmu yoksa yoksa romork mu onerirsiniz, ? Ikisinden biri ile baslayip 1-2 yil sonra weehoo'ya gecis yapmak cok mantikli gorunuyor.

Romork'u 1000tl civarina buldum, (Burley Honey Bee) Koltuklarda 200TL gibi. Ikisini ayri ayri almak istemem. Birinde karar kilmak daha mantikli duruyor gibi.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  20. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Weehoo'nun tanıtım videosu etkileyici.kızım henüz 7 aylık

kaçıncı aydan sonra taşıyıcıyla seyahat edebilir.?

Soner Sarihan bunu beğendi.