Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuk taşıma koltuğu tavsiyesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Semih Toprak tarafından paylaşıldı.

1. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Max Torque bunu beğendi.
  2. Şafak Başlar

Şafak Başlar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  3. ilkerciftci

ilkerciftci Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bagaja monte edilenler çocuğu çok zıplatıyor, her sarsıntıyı çocuk hissediyor, bence kadroya takılan modellere bakın, kullanımı da oldukça pratik. İstediğiniz zaman söküp takabiliyorsunuz.

erdsde bunu beğendi.
  4. bkaan

bkaan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hamax almıştım decathlon dan ..son derece memnunum..

5. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Polisporttan memnunsanız ben de alabilirim. Amazondaki bazı yorumlar kafamı karıştırdı. Plastiğinin çok kalitesiz oluşu, güvenli olmayışı gibi vs.

Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Kadroya takılan bellelli diye bir marka var. Fiyatı 140 TL Biraz pahalı geldi. Ayrıca n11 sitesi 200 TL alışverişe anında 50 TL indirim veriyor. Birkaç bisiklet aksesuarı alırsam 50 TL daha ucuza gelmiş olacak.

8. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    1 - Çocuk koltuğu kullanırken, çocuklarınız koltukta uyukalıyor mu? Başlarının boyunlarının üzerine düşüp sürekli sallanmaması için bir çözüm var mıdır? Bebek boyunluk yastıkları oluyor han süngerli gibi onlar işe yarar mı?

2 - Decathlondaki satıcı da kadrodan bağlananların yolun sarsıntısıno daha az hissettirdiğini söyledi. Ancak portbagajlı bir bisiklete kadrodan bağlı çocuk koltuğu konmaz dedi. Gittiğim bisikletçi ise kadrodan bağlı çocuk koltukları aşağı - yukarı esneyerek hareket ettiği için biz güvenlik açısından altına bir de portbagaj takıyoruz dedi. Hangisine inanayım bilemedim :)

9. Şafak Başlar

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Evet plastiği ince gibi, ama kalitesiz gibi gelmedi bana. Sonuçta bilindik bir marka. Çocuk isteyerek biniyor. Rahatsız etseydi binmek istemediğini belirtirdi mutlaka. :rolleyes:
    http://www.polisport.com/bicycles/produtos.php?ID=7487

10. Alper Ütebay

Alper Ütebay Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün bu çocuk koltuğundan 2 tane aldım. Biri benim bisikletim diğeri eşimin bisikleti için. Malum 2 çocuk olunca masraflarda *2 oluyor.
    Bence plastik kalitesi gayet iyi. Amacına uygun,çocuklar çok mutlu :)
    Sirkecide Aslı bisikletten ikisini 180 tl'ye aldım.
    http://www.velespit.com/asp/product/508/POLISPORT-BOODIE

Şafak Başlar bunu beğendi.
    Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Hayırlı olsun. Kızım hiç inmek istemiyor. Bir gün öncesinde sabırsızlanıp bisiklet arkalığına iki çocuğumu birlikte bindirdim. Güya büyük olan benden tutacak ve küçüğü sıkıştıracaktı, bu şekilde uzun bir süre bindik; ancak maalesef çocuğun ayağı jant tellerine geldi. Zaten temkinli ve çok yavaştım, hemen frenledim. Yüksek hızda olsam Allah muhafaza jant telleri arasına giren ayak kopabilirdi. Ben cahillik ettim siz etmeyin. Neyse ki koltuk geldi ve şimdi çok rahatız. Bana demirin sabitlendiği kısım pek sağlam gelmedi. Sabitleme aparatını plastik bir bölüme geçiriyoruz ve sıkma vidasının olduğu yer de plastik. Bu bölgeler metalle desteklenmiş olsa daha güvenli olurdu. Bana açıkçası çok güven vermedi. Bulabilirsem başka bir model almayı düşünüyorum. Diğer yönlerden çok rahat bir koltuk. Yakında resimleri de atarım.

12. Şafak Başlar

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Koltukların modelleri farklı ama mekanizmaları aynı sanırım . Benim koltuk , katlanır bisikletin bagajına tam olarak oturmadığı için vidasını oldukça fazla sıkıyorum. Hatta çok fazla sıktığım için demir vidayı diğer taraftan pense ile gevşeterek açabiliyorum. Bugüne kadar o plastik kısımda kırılma veya deformasyonla karşılaşmadım. Ama gene de tedbiri elden bırakmamak için bir de sele borusuna bağlanan bir kayış yapmışlar. Denemelerim sonucu bir terslik durumunda o kayış koltuğu yerinde tutabiliyor. Tabi siz mutlaka çocuğa da kask takın. Çok hızlı gitmeyin rahat güzergahlar seçin vs.. Bol pedallar.

13. Ahmetek

Ahmetek Yeni Üye

Adı:
    Ahmet EK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Decathlondan polisport koalah mi ne 110 tl ondan aldım. Bagaj bölmem vardı zaten taktim oldu gayet güzel. Çocuk 3 yaşında 15 kilo tam oldu gezdik dolaştık fazla ayrıntıya gerek yok bence is gördü.

14. ismailk

ismailk Yeni Üye

Adı:
    ismailk
    Bisiklet:
    Kron
    merhaba biz çok aradık eşimle ve sonunda hem bizim için hemde bebeğimiz için weeride ön bisiklet çocuk koltuğunu bulduk. Nacizane tavsiyem kesinlikle weeride almanızı öneririm. hem çocuğunuz uyumak istediğinde uyuyabiliyor hem önünü görerek daha eğlenceli hal alıyor bunun yanında güvenlik olarakda puset gibi çocuğunuzu 3 yollu sarabiliyorsunuz fiyatıda diğer ön koltuklara göre gayet iyiydi biz bu siteden almıştık.

WeeRide – Bisiklet Ön Çocuk Koltuğu – Pufy Baby | Bebek ve Çocuk Trendleri

Tuzlu_Fıstık bunu beğendi.
  15. Ismaildmr

Ismaildmr Kıdemli Üye

Adı:
    Ismail demir
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ismailk fiyati tuzlu ama gule gule kullanin.

16. erdsde

erdsde Aktif Üye

Adı:
    Yücel
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Ahmetek Sizin aldığınız ürün bagaja sabitlenmesi nedeniyle çok sarsıntı yaptığı için tercih edilmiyor. Ben Hamax aldım tavsiye ederim.

Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk Koltuğu - SMILEY ÇOCUK KOLTUĞU Ben siesta modelini almıştım bu modelde koltuk arkaya yatırılabiliyor ve havayla doldurulan kılıfı var. Ancak şu an stoklarda yok. Eğer para sorun değilse thule de öneririm

bayramtok ve Ahmetek bunu beğendi.
  17. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    @ismailk

Şimdiye kadar gördüğüm en mantıklı tasarlanmış bebek koltuğu bu oldu, arkaya takılanlara göre daha güvenli ve dengeli olacağını düşünüyorum fiyatına rağmen tercih edebilirim.

18. Ahmetek

Ahmetek Yeni Üye

Adı:
    Ahmet EK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Neredeyse 2 yildir kullaniyorum, polisportun bagaja sabitlenen urununu, kullanimi kolay, kurlum basit, ama iyi bir bisikletci degilseniz tavsiye etmem, cunku agirlik arkaya bindigi icin siz bisikletten indiginizde cocugun agirligi ile bisikletin onu kalkabikiyor, suratli gitmeye kalktiginizda saga sola savrulmalar sizin dengenizi bozabiliyor, ben bunlardan dolayi buyuk bir sorun yasamadim ama tedbiri biraksaydim yasardim kesin, o yuzden ortadan bagli urunler daha mantikli, ama onlarda biraz kucuk, birde benim tarz yaris ve fitnis bisikletleri icin biraz egilme sikintisi olusturabilir... Benim aldigim epey buyuk cocuk 4 yasini gecti ama hala kullanabiliyoruz.

19. mhtozel

mhtozel Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben de geçen hafta hamax kiss aldım malzeme kalitesi yönünden diğerlerinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Arkaya bağlandığı için denge olayı malum ama sürerken bir problem yaşamadım. Dururken bisikletten daha fazla bir ağırlığın arka tekerin hizasında olması tabiki biraz riskli oluyor. Arkada olduğu için etrafı öndeki kadar iyi izleyemiyor, ama rüzgarı da direk almıyor ve kadroya bir ara parçayla sabitlendiğinden darbeleri direk almıyor.

20. Emrggl

Emrggl Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1,5 yıldır Hamax Smiley modelini kullanıyorum. Kadroya sabitlenen bir aparata takıp çıkarmak suretiyle kullanılıyor. Söküp takması bir klik kadar kolay. Dışardan bakıldığında koltuğu tutan çubuklar kırılıverecekmiş gibi güvensiz görünmekte ama kesinlikle öyle değil. Hatta sarsıntıları en aza indirgiyor ve amortisör görevi yapıyor. Portbagaja takılanlara göre çok daha sarsıntısız olduğunu düşünüyorum. Kızım da ben de çok memnunuz. Malzeme kalitesi yüksek, güven veriyor. Büyükada'da bile kullandık, Belgrad Ormanında sürdük, çok şükür bugüne kadar sıkıntı yaşamadık. Denge problemi çocuğun hareketlerine bağlı. Çok hareketli olur, önünü görmek için sağa sola sarkmaya çalışırsa veya ani hareketlerde bulunursa, dengesizlikler oluyor. Fakat bu tolere edilebilecek bir sallantı. Tereddüt ediyorsanız seleyi normal pozisyonundan biraz daha aşağıda kullanmanızı tavsiye ederim. Bu arada çocuk için kaskı da unutmayalım.