Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuk taşıma koltuğu tavsiyesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Semih Toprak tarafından paylaşıldı.

1. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Max Torque bunu beğendi.
  2. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
  3. ilkerciftci

ilkerciftci Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bagaja monte edilenler çocuğu çok zıplatıyor, her sarsıntıyı çocuk hissediyor, bence kadroya takılan modellere bakın, kullanımı da oldukça pratik. İstediğiniz zaman söküp takabiliyorsunuz.

4. bkaan

bkaan Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hamax almıştım decathlon dan ..son derece memnunum..

5. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  6. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Polisporttan memnunsanız ben de alabilirim. Amazondaki bazı yorumlar kafamı karıştırdı. Plastiğinin çok kalitesiz oluşu, güvenli olmayışı gibi vs.

7. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Kadroya takılan bellelli diye bir marka var. Fiyatı 140 TL Biraz pahalı geldi. Ayrıca n11 sitesi 200 TL alışverişe anında 50 TL indirim veriyor. Birkaç bisiklet aksesuarı alırsam 50 TL daha ucuza gelmiş olacak.

8. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    1 - Çocuk koltuğu kullanırken, çocuklarınız koltukta uyukalıyor mu? Başlarının boyunlarının üzerine düşüp sürekli sallanmaması için bir çözüm var mıdır? Bebek boyunluk yastıkları oluyor han süngerli gibi onlar işe yarar mı?

2 - Decathlondaki satıcı da kadrodan bağlananların yolun sarsıntısıno daha az hissettirdiğini söyledi. Ancak portbagajlı bir bisiklete kadrodan bağlı çocuk koltuğu konmaz dedi. Gittiğim bisikletçi ise kadrodan bağlı çocuk koltukları aşağı - yukarı esneyerek hareket ettiği için biz güvenlik açısından altına bir de portbagaj takıyoruz dedi. Hangisine inanayım bilemedim :)

9. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Evet plastiği ince gibi, ama kalitesiz gibi gelmedi bana. Sonuçta bilindik bir marka. Çocuk isteyerek biniyor. Rahatsız etseydi binmek istemediğini belirtirdi mutlaka. :rolleyes:
    http://www.polisport.com/bicycles/produtos.php?ID=7487

10. Alper Ütebay

Alper Ütebay Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün bu çocuk koltuğundan 2 tane aldım. Biri benim bisikletim diğeri eşimin bisikleti için. Malum 2 çocuk olunca masraflarda *2 oluyor.
    Bence plastik kalitesi gayet iyi. Amacına uygun,çocuklar çok mutlu :)
    Sirkecide Aslı bisikletten ikisini 180 tl'ye aldım.
    http://www.velespit.com/asp/product/508/POLISPORT-BOODIE

Şafak Başlar bunu beğendi.
  11. Semih Toprak

Semih Toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Hayırlı olsun. Kızım hiç inmek istemiyor. Bir gün öncesinde sabırsızlanıp bisiklet arkalığına iki çocuğumu birlikte bindirdim. Güya büyük olan benden tutacak ve küçüğü sıkıştıracaktı, bu şekilde uzun bir süre bindik; ancak maalesef çocuğun ayağı jant tellerine geldi. Zaten temkinli ve çok yavaştım, hemen frenledim. Yüksek hızda olsam Allah muhafaza jant telleri arasına giren ayak kopabilirdi. Ben cahillik ettim siz etmeyin. Neyse ki koltuk geldi ve şimdi çok rahatız. Bana demirin sabitlendiği kısım pek sağlam gelmedi. Sabitleme aparatını plastik bir bölüme geçiriyoruz ve sıkma vidasının olduğu yer de plastik. Bu bölgeler metalle desteklenmiş olsa daha güvenli olurdu. Bana açıkçası çok güven vermedi. Bulabilirsem başka bir model almayı düşünüyorum. Diğer yönlerden çok rahat bir koltuk. Yakında resimleri de atarım.

12. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Koltukların modelleri farklı ama mekanizmaları aynı sanırım . Benim koltuk , katlanır bisikletin bagajına tam olarak oturmadığı için vidasını oldukça fazla sıkıyorum. Hatta çok fazla sıktığım için demir vidayı diğer taraftan pense ile gevşeterek açabiliyorum. Bugüne kadar o plastik kısımda kırılma veya deformasyonla karşılaşmadım. Ama gene de tedbiri elden bırakmamak için bir de sele borusuna bağlanan bir kayış yapmışlar. Denemelerim sonucu bir terslik durumunda o kayış koltuğu yerinde tutabiliyor. Tabi siz mutlaka çocuğa da kask takın. Çok hızlı gitmeyin rahat güzergahlar seçin vs.. Bol pedallar.

13. Ahmetek

Ahmetek Yeni Üye

Adı:
    Ahmet EK
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Decathlondan polisport koalah mi ne 110 tl ondan aldım. Bagaj bölmem vardı zaten taktim oldu gayet güzel. Çocuk 3 yaşında 15 kilo tam oldu gezdik dolaştık fazla ayrıntıya gerek yok bence is gördü.