Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

cocuk koltugu ve kadro...

Konu, 'Kadrolar' kısmında janissary tarafından paylaşıldı.

1. janissary

janissary Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,
    carraro daytona 435 bisikletime kızımla beraber gezebilmek icin cocuk koltugu monte ettim. Kadrodan baglantılı olup arka tekerlegin üzerinde duran modellerden. Yalnız bugun seleyi kaldırmak icin kelepceyi gevsettigimde selenin oynamadıgını gordum. Cocuk koltugu saglam dursun diye baglantı noktasını iyi sıkmıstım. bu durum kadroya zarar verir mi? alüminyum kadrolarda hic esneme payı var mıdır?

2. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Selenin kadroya sabitlenmesi zaten sele borusunun ust kisminin esnemesi sayesinde olur, yani kadronun bu bolumunde tabi ki esneme payi vardir.

Koltugun nasil bir sey oldugunu bilmesem de sele borusunun ust kismina bir kelepceyle bagli oldugunu varsayiyorum, bu durumda cocuk koltugunun baglantisi sele kelepcesiyle ayni islevi gorup sele borusunun hareketini engelleyebilir.

Tork anahtariniz varsa guvenlik icin ureticinin belirttigi tork degerlerinde sikmak yarariniza olur. Ya da sele borusunun cocuk koltugu baglanti noktasina kadar indiginden emin olun ki kadroya ic kisimdan destek olsun. Sele borulari genelde kalin kullaniliyor ama ne olur ne olmaz...

janissary bunu beğendi.
  3. janissary

janissary Yeni Üye

Seviye:
    Koltugun baglantı noktasının üst kısmı orta vites telinin kadroya(sele borusunun icinde hareket ettigi dikey bolum) bağlantısı olan bolume teget durumda. Sele borusunun kadro icinde kalan alt kısmıda muhtemelen sizin bahsettginiz gibi koltuk baglantısının oldugu bolgede kadroya icerden destek oluyor tahminimce zaten bu yuzden sele kelepcesini gevsettigim halde hareket etmiyor. Ama merak ettigim husus kadrodaki bu sıkısma kalıcı olur mu yoksa kadro esneme ozelligi oldugu icin tekrar eski seklini alır mı? Tabi bunu baglantı noktasını soktugumuzde cok daha iyi bir şekilde gorucez galiba. İnşallah kalıcı bir şekil bozukluğu olmaz:)

onur demirer bunu beğendi.
  4. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Sele borusu o noktaya kadar inikse bence hicbir sorun olmaz :)

janissary bunu beğendi.