Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çocuk kaskı,ölçüsü

Konu, 'Giyim' kısmında Mesut Dursun tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben 12,5 yaşındayım ve bana önere bileceğiniz bir kask var mı?Bu arada kask kafaya olursamı alınıyor yoksa bir ölçüsü var mı?(Muhtemelen vardırda işte laf olsun torba dolsun:D ;))Ve bu ölçü nasıl ölçülüyor?..

2. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    baş çevreni ölçmen gerek, bunun için varsa mezura yoksa ip kullanabilirsin. İpi kaşlarının üst kısmından geçecek şekilde başına dola ve ipin birleştiği yeri işaretle. daha sonra ipin boyunu metre yardımıyla ölçersen baş çevreni hesaplamış olursun. daha sonra o ölçüyle bir bisikletçiye gidip kask alacağını söylersen sana uygun kaskı verirler.

edit : metreyle ipi ölçerken ipi gerdirerek ölçki yanlış hesap yapmayasın

kask alırkende havalandıma deliği çok olanı seç ki yaz aylarında terletmesin

3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    Gebzedesin ve bizim gruptan haberin yok :) benimle irtibaata geç mesut. msn profilimde,facebook ekle. msn arızalı.yardımcı olurum .

Mesut Dursun bunu beğendi.
  4. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:

Bu arada bu gruptan haberim var lakin,şu an elimde olan bisiklet emanet duruyor uzun bir yola giderken yahut biraz zorlanca parçik pinçik olacak bir vaziyette.Bu nedenle seneye irtibata geçmeyi planlıyordum.Ama facebook'unuzu ekliyeceğim.