Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cocuk icin romork / koltuk tavsiyesi ve yol bisikleti uyumlulugu hakkinda

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osmanung tarafından paylaşıldı.

1. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,

20 aylik bir oglum var. Bisiklete cok hevesleniyor ancak tabii ki daha yasi ve boyu bunun icin yeterli degil.
    Merida Scultura 903 kullaniyorum, cocuk tasima koltugu veya romork alma dusuncesindeyim.

1. sorum: Dag bisikletlerinde bu tarz aksesuarlari takabilmek icin gerekli vida yerlerinin oldugunu biliyorum. Lakin bahsettigim urunlerin yol bisikletine uyumlulugu konusunda hic bir fikrim yok. Bununla ilgili doyurucu bir bilgiye de ulasamadim. Sizlerden bu konuda fikre ihtiyacim var.

2. sorum: Istanbul'da, sahil seridinde kullanacagim dusunulurse, romork mu yoksa koltuk mu tercih edilmeli? Romork'un fiyat olarak daha pahali oldugunu biliyorum. Ancak saniyorum daha guvenilir bir tercih olur.

Bisikletinde bu tarz aksesuarlar kullananlarin fikirlerine acigim. Tesekkurler.

2. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Aynı şartlar benim için de geçerli, tabii soru da. Sadece il farklı.

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,

20 aylık oğlunuz kendini alıştırma bisikleti ( pedalsız bisiklet ) ile götürebilecek kadar büyüdü aslında.
    Bunu düşünmeye ve planlamaya başlayın şimdiden.

1- Bagaja takılanlarından değil, sele borusuna takılan koltuklardan alırsanız, yol bisikletine de takabilirsiniz bebek koltuğunu.
    M-WAVE KADRO BAĞLANTILI ÇOCUK TAŞIYICIS

2- Römork özellikle yabancı üretim, Uv filtreli, ön tarafı sadece plastik değil fileli, emniyet kemerli ve
    çocuğun çevreyi görmesi için yan yüzleri uygun açıdaysa candır. :)
    Elbette daha güvenli. Hatta uyuması için de kullanabilirsiniz.
    Kısa turlar ve sizinle daha fazla iletişimde kalması için ise koltuğu tercih etmelisiniz.

Biz, 2011 yılında ( Avrupa da 7 ülke 3486 km. ) ve 2012 yılında ( Hollanda - Türkiye 3660 km. ) yolculuklarımızda
    hem römork, hem bebek koltuğu. 2013, 2014 de römork ve weehoo Bicycle Trailers for Kids by Weehoo | Let the adventure begin - kids love it! kullandık.
    Bu yıl sadece weehoo kullanacağız.
    minikgezgin.com - Bisikletle Keşfediyoruz dan fotoğraflara bakabilirsiniz.

Çocuğunuz ile keyifli yolculuklar.

4. osmanung

osmanung Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Soner Sarihan Merhaba! Verdiginiz pedalsiz bisiklet fikri icin cok tesekkurler. Biraz zor bulunan bir urun gibi. (Taytay Denge Bisikleti « Tutyakala.com | Hayata renk katan ilginç hediyeler!

Guvenlik durumunu (savrulma, ani fren gibi durumlari) goze alirsak ilk baslangic icin koltukmu yoksa yoksa romork mu onerirsiniz, ? Ikisinden biri ile baslayip 1-2 yil sonra weehoo'ya gecis yapmak cok mantikli gorunuyor.

Romork'u 1000tl civarina buldum, (Burley Honey Bee) Koltuklarda 200TL gibi. Ikisini ayri ayri almak istemem. Birinde karar kilmak daha mantikli duruyor gibi.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  5. m/yalcin

m/yalcin Aktif Üye

Adı:
    YALÇIN
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Weehoo'nun tanıtım videosu etkileyici.kızım henüz 7 aylık

kaçıncı aydan sonra taşıyıcıyla seyahat edebilir.?

6. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @osmanung TayTay – Tahta Bisiklet Sepet - TayTay - Tahta Bisiklet orjinal sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz. bence 2 yaş hediyesi olarak tüm çocuklara hediye edilebilecek bir alet. küçükten bisikletçi nesli yetiştirmek lazım :)

Weehoo'da çocuğa pedal koymuşlar ya, süs mü o? ayağı alışsın diye mi sadece. Gerçekten video çok etkileyici ve güven verici duruyor.

7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Pedalsız bisiklet fikri elbette süper. Çünkü aslında ilk icat edilen bisiklette aynı böyleydi.
    Zincir ve pedalları yoktu. Çocuklar zaten denge duygusunu biliyorlar, unutturmamak lazım.
    Bence römork daha güvenli, ayrıca yağmur gibi durumları da dikkate almak lazım.
    Bir de dediğim gibi uyuması içinde uygun. Oğlum bebek koltuğunda da uyuyordu, ama topeak'ın açısı
    ve yan yüzlerinin açısı buna uygundu. Her model böyle değil.
    Burley, römorkta bisikleti devirseniz bile esnek bağlantı sebebi ile tekerleklerin ikisi de yerde kalmaya devam ediyor.
    Burley bu konuda öncü bir firma.

sevgiler.

Bebek koltuğu için 7-8 ay uygun. Bebeğin büyüme durumuna da bağlı elbette.
    Çünkü kafasını öne doğru ve uzun süre dik tutması gerekiyor,
    kask da ağırlık yapıyor.
    weehoo yu 4 yaşında kullanmaya başladık çok daha erken kullanılabilir.

Sevgiler

Avrupa'da her çocuğun altında var. Biz Hollanda Türkiye ( 3660 km. ) yolculuğumuzda römorkun arkasına bağlayıp, buraya kadar
    getirmiştik, her molada binerdi oğlum.

Kesinlikle süs değil. Eğer büyük birisi binerse öndeki bisikleti tek başına götürebilir bile.
    Oğlumun pedal çevirip çevirmediğini bana verdiği itkiden hissedebiliyorum ben.
    Çok eğlenceli oluyor. 2 yılda 9 ülkede weehoo ile binlerce km sürdük, bu yıl da
    Alp dağlarına tırmanıyoruz birlikte.
    Bizim belgesel çalışmamız yayınlandığında çok detaylı görüntülerine hep birlikte
    şahit olacağız. Az kaldı. :)

sevgiler.

ciplakayak, m/yalcin, Atacan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Aydıntuncer

Aydıntuncer SakalSporCyClingTeam

Adı:
    aydın Tuncer
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    @osmanung merhaba yol bisikletine hem römork hem taşıma koltuğu takılabilir canlı örneklerini dünya çevre haftasında Boğaziçi köprü geçişinde şahit oldum biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

9. ciplakayak

ciplakayak Yeni Üye

Adı:
    rıdvan gölcük
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Decathlon'un çocuk römorkunu kullanan var mı acaba? Fiyatı oldukça uygun; 450 tl. Bir de çocuklarım 5 ve 7 yaşına geldiler. Kendi bisikletleri var ancak, römork'u çok istiyorlar. Günlük seyahatler için her ikisini de taşımak için bana mantıklı gibi gözüküyor ancak kısa süre sonra da sanki artık ihtiyaç kalmayacakmis gibi bir durum olabilir sanki. Bu konuda tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim