Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cocuk Bisikletleri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OZHAN ESEN tarafından paylaşıldı.

1. OZHAN ESEN

OZHAN ESEN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar merhaba;

Yegenime okul hediyesi olarak bisiklet almak istiyorum. 9 yasinda ve boyu 126. Bacak arasinin yerden yuksekligi de 58 cm. Sizce hangi boyutta bir bisiklet uygun olacaktir. Ayrica max fiyati 500 TL olabilecek sekilde marka ve model onerilenirinizi de rica ediyorum.

Simdiden sagolun, iyi gunler..

OZHAN ESEN

OZHAN ESEN Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Arkadaslar kimse cocuk bisikletleri ile ilgilenmiyor galiba :((

Itiraf etmeliyim ki ben de arastirmak icin biraz gec kaldim kabul ediyorum ama bisikletforumdaki arkadaslarin tavsiye veya yorumlarini almadan benim yegen zor bisiklet sahibi olur.

Kalin saglicakla..

3. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konum Londra yazıyor ama,tavsiyem bianchilere bir göz gezdirin derim ve çocuğun boyunu vs. söyleyin ona göre size yardımcı olurlar,iyi forumlar :)

OZHAN ESEN

OZHAN ESEN Yeni Üye

Seviye:
    Henuz dondum yurtdisindan, hatirlattiginiz iyi oldu, konum artik Izmir. Cevabiniz icin tesekkur ederim..

5. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    OZHAN ESEN bunu beğendi.
    OZHAN ESEN

OZHAN ESEN Yeni Üye

Seviye:

Alper cok tesekkur ederim tavsiyen icin. Saatlerdir arastirmaktayim ve birkac model buldum 300-400 tl araliginda. Salcano, Bianchi ve Geotech markalarinin cocuk modelleri arasindan bir turlu siyrilamiyorum.

Tum bu markalara ait modellerde cok fazla ayrintili bilgi yok bisikletin parcalari ile ilgili. Yani karsilastirmakta zorluk cekiyorum.

Bu arada forumu oldukca karistirdim ama cocuk bisikletleri ile ilgili bir baslik bulamadim. Eger becereksizlik etmediysem durum oldukca garibime gitti, ne de olsa butun cocuklara bi sekilde bisiklet aliniyor.

Hayirlisi bakalim, bi sekilde karar verip yarin alacagiz bizim iki tekeri yegene. Yardim ve tavsiyelerinizi hala bekliyorum.

Tesekkurler...

7. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yok farkediyor, kardeşimden etraflatki çocuklardan biliyorum. Sürüş zevklerini, bisiklete binme arzularını oldukça fazla etkiliyor.

Özhan bey; belirli bir fiyat aralığında bisiklet donanımları hemen hemen aynı olacaktır. Çift amortisörlülerden kaçının.

Önemli olan şu ki; bisiklet çocuğa gideceğine göre, arka attırıcısı iyi olandansa rengi ve karizması iyi olan daha güzeldir. :)

Alper Yıldırım bunu beğendi.
  8. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:

tabiki ama bianchi ile aynı donanımda bir trek tahminim 650tl civarı olması lazım, bu alıcı bakımından aslında bir hayli onemli, o yaştaki çocuk ise bisikletine xtr donanım olsa bunu fark edebilecek düzeyde ol9 yaşındamuyor. rengi önemli bunun yanında aslında performansı da önemli. örnek vermek gerekirse yanlış hatırlamıyorsam bianchi phantom die bir bir bisikletim vardı çocukken, net söylüyorum o bisikletten aldığım keyfi şu anki Giant bisikletimden alamadım.

Tavsiyem süpriz yapmak güzel fakat çocuk ile gidilmesi tavsiyem, fakat önceden modelleri belirlenmeli donanımı iyi gibi olan bir kaç bisiklet arası tercih yapması istenebilir.

zaten o yaş gurubu için tourney den öte bir donanım düşünmüyorum, rahat etsin istiyorsanız aldığınız yer ile konuşup aktarıcı sistemi acera tarzi bir donanıma terfi ettirilebilir. bunun yanında giant, scott tarzı kadroları gereksiz görüyorum. sonuçta çocuk bu bisikleti bri hayli hor kullanacak ve çizik dolacak. yaşı biraz daha ileri olsa tavsiye edebilirdim fakat 9 yaşındaki bir genç bisikletçi için güçlendirilmiş çelik kadro idealdir diye düşünüyorum.

güvenlik önceliklidir, aldığınız bisikletin fren pabuçlarını baradine pabuçla değiştirmeniz güvenliği arttıracaktır.

Umarıma aldığınız bisikleti beğenerek ve severek biner, ve ileride iyi bir bisikletçi olur :):) aldığnız bisikletin fotolarını bekliyoruz bu arada

9. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bisikleti aldıysanız hayırlı olsun