Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CO2 sorusu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mustafa Volkan Koca tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar duyduğum kadarıyla lastiklerin içine co2 basılıyormuş ne işe yarar artıları nelerdir eksisi varmıdır sizlere danışayım dedim cevaplarınızı bekliyorum.

2. dodeve

dodeve Aktif Üye

Seviye:
    Piyasada Co2 kartuslari var sanirim onlardan bahsediyorsunuz. Bence el pompasi varken cokta gerekli bir urun degil, amerikalilarin pazarlama (tembelliklerinden) kaynaklanan bir urun :) . Artisina, eksisine gelince kullanmadigimdan fazla bilmiyorum, bi fark olacagini sanmam. Su linkte soru cevap seklinde paylasilmis. Gozume carpan cabuk indigi ve elbette kartus bitince lastik sisirmenin mumkun olmayacagi.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Tubeless lastikleri tamamen inince veya patlayınca ufak pompayla şişiremediğiniz için hızlı gaz çıkışı veren CO2 tüpleri kullanılıyor. Mesela benzincilerdeki havalarda da dibine kadar inmiş lastik resmi olan bir düğme vardır ve bastığınız zaman direkt hava basmaya başlar. Aynı hesap ikisi de...

Niye CO2 dersek: Üretimi ucuz, sıvılaştırılarak depolanması kolay ve diğer gazlara göre daha yaygın bulunuyor (tesislerde falan yan ürün olarak çok çıkıyor).

BULUT ÇELİK bunu beğendi.