Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

CO2 Pompa ve Kartuşları

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Onder.Eren tarafından paylaşıldı.

1. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Acil durumlar için pompa basmakla boğuşmamak için CO2 pompaları inceliyorum. Buraya kadar sorun yok. Fakat bunların CO2 kartuşları fahiş fiyatlarda.
    Örneğin burada 30 TL

Bu kartuşların bir standardı yok mu? Buradaki sadece 2 TL!!

Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Bir de bu pompalarla basıldığında sanırım bir süre sonra CO2'den dolayı biraz inebiliyormuş lastikler. Tecrübeleri olanların da bu pompalar ve sonuçları konusunda potansiyel alıcıları bilgilendirmelerini rica ediyorum.

2. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Önder bey ben bu tüpleri havalı tabanca kullandığımdan biliyorum. O 30 tl lik paintball ve havalı tüfekler için olandır ve kapasitesi daha fazladır. Alttaki ise havalı tabancalarda kullanılır yani lastik şişirilmez. Ama denenebilir. Birde onların ucunda kapatma anahtarı yok delinerek kullanılıyor o da zaten silah otomatik olarak deliyor araştırırsanız bulabilirsiniz.

3. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pardon bir düzeltme yapmak istiyorum üstteki linke tıklamamışım. Böyle bir sistemin olduğunu bilmiyordum. Üstteki ürün'ün alttaki üründen farkı basıncının ve hava kapasitesinin biraz daha fazla olması. Av ürünleri satan yerlerden temin ederseniz mesela https://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=17&altkategori1=244 daha ucuza gelecektir. Veya o küçüklerden biraz daha fazla alıp tek tek doldurarak denenebilir ama basınç farkı olabilir. Denemek lazım.

4. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    CO2 tüplerinin kapasiteleri gr ile ölçülüyor. Ucuz olan tüpler 12 gram. İlk tüpten tek farkı, %25 daha az kapasitesi olması. Fiyat farkı ise tamamen "kazıkçı politika" sonucu.