İnceleme ClaudButler City Sport M700 bol fotoğraflı

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar merhaba. Hepsiburadada 400 liraya satılan malum bisikleti 21.09.2013/Cumartesi gecesi satın aldım. Şehirdışında olmam sebebiyle bu sabah (25.09.2013) kargo şubesinden teslim aldım. Kutu gayet sağlam ve büyük (20 inç kadrolu) Kargo şubesinin hemen yanı Salcano servisiydi ve sabah saatleri olduğundan sorunsuzca ücretsiz kurulumu yaptık. Hemen biraz turladım ve eve geldim. Bisiklet gayet hafif olduğundan sürmesi zevkli. Evin önünden. Fren kolları aliminyum, dandik görünen elcikler bence yeterli ve kullanımları rahat. Kadro sade ve şık. Fakat en büyük problem, suluk kafesleri veya pompa için vida delikleri yok?

http://u1309.hizliresim.com/1f/u/t0t6v.jpg

Fren sistemi sorunsuz çalışsa da, kullanılan malzemenin gayet dandik olduğu görülüyor. Göbekler Quando ve QR yok. Yolda sokakta sökmek zor, hem biz kullanıcılar, hem de hırsızlar için. Pedallar aliminyum görünümlü plastik. Gittiği yere kadar kullanılabilecek düzeyde, sonra daha hafif ve şık bir pedalla değişilir... 20" kadro boyu ile 1.79 boyuma uygun hali... Elimde mevcut bulunan tur bagajını taktıktan sonra...

http://r1309.hizliresim.com/1f/u/t0t7b.jpg

Suluk ve popma montajını, kadroyu delmek zorunda kalmadan hallettim. Zefalin plastik bi kelepçe seti var 15 liraya. Sıktıkça gerginleşiyo ve size iki vida deliği oluşturuyor kendi üzerinde. Kadro da orjinal bir şekilde kalmış oluyor. Bagaj üstü malzeme çantam, kadro koruyucu, suluk kafesi ve pompa, km sayacı, ön far, arka stop ve çok hafif plastik çamurluk montajından sonraki hali...

Sonuç olarak 400 lira bandında bu ürünün muadili yok. Bir MTB sever olarak deneme amaçlı aldım diyebilirim. Shimano'nun en en alt vites grubunu kullanması dışında memnun kaldım da diyebilirim. Tok bir sürüşü ve güzel akışı var aletin. Ayrıca hafifliği çok güzel. 30 km kadar sürdüm bugün ve MTB'ye alışan vücudumda en ufak yorgunluk yok. Vites grubundaki ufak tefek çıtırtıları da halledersem, günübirlik turlar için gayet yeterli.

Fakat 600 lira bütçe ayırabilecek arkadaşlara, yine Hepsiburada sitesinde indirimli olarak satılan Salcano City Sport 24 vs modelini tavsiye ederim. Shimano göbekler, Continental lastikler, ayarlanabilir gidon boğazı, Acera 24 vites gibi artıları ile 200 lira fark çok az. Üstelik 500 lirayı geçen alışverişlerde verilen 75 lira world puan da cabası.

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
Teşekkürler inceleme için merak ediyordum. benim gibi bütçe sıkıntısı olanlar için bence ilaç. lastikler aşınana kadar epey zaman geçer ve yerine güzel lastikler alınabilir sıkıntı yok..
ben resimleri merak ediyordum. birde suluk montajı için gereken aparatı nereden aldınız??

birde "[20" kadro boyu ile 1.79 boyuma uygun hali...]" dediğiniz fotoda bel durumu nedir. bende 175 falanım duruş olarak ağrı yapmaz değilmi?

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun. Pedal, göbek, fren ve lastikte sıradan parçalar kullanılmış. Diğer aksam salcano city sport ile aynı. Bana 24vs'nin fiyatı daha cazip geldi, sadece üzerindeki continental lastiklerin fiyatı 200 TL'ye yakın diye biliyorum. Ama deneme amaçlı bu bisiklette alınabilir tabi. Ben de MTB kullanıyorum, bir de şehir bisikletini denemek istiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Harika bir inceleme. :) Merak edilen soruların hepsi cevaplanmış. Teşekkür ediyorum.

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Fiyat olarak hakikaten çok uygun bisiklet , inceleme için teşekürler.

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
ki ben de city sport 24 vs aldım.. bu arada ekipman kurulunca üstüne bildiğin scott olmuş :)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@taner yazar

aldığınız bisiklet nasıl dpstum memnunmusunuz?
bende sanırım ona yöneldim, maşa durumu nasıldır?

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Hayırlı olsun,

Kazasız belasız sürüşler dilerim..

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
ben çok memnun kaldım. bonus kampanyasıyla 550 tlye aldım. maşa özellikle yurdumun yollarında çok işe yarıyor kitleyip denedim sarsıntı çok rahatsız edici... maşa başarılı bir şekilde bu sarsıntıyı kesiyor. acera shimano da sınıfına göre bir vites gurubunu gösteriyor. daha önce de yazdım tabiki çok daha iyileri var ancak fiyat performans olarak son derece başarılı bir bisiklet....

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Alet Hepsiburadada yine satılmaya başlandı, fiyat 500 olmuş. İlgilenenler bi göz atsın. iyi forumlar :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçenlerde birisinde gördüm, 350 liraya vintage modelini almış. Gerçekten de çok güzel bir bisiklet; bisiklet için düşük bütçe ayıranlar bu markayı alabilirler.