Claudbutler CBR City Sport M700 Shimano

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahmetcan44

Cloud Butler'ı Salcano üretiyor Hocam. Eski bir İngiliz markası, artık Salcanonun. Konu için şunu söyleyebilirim. İki bisiklet arasındaki fiziksel özelliklerden hangisi size uyuyorsa onu alın, çünkü iki bisiklet aynı yerde üretiliyor.

Scudo
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet ancak bugun elime gecti arkadaslar. Agirligi yaklasik 13 kg. Aslinda giris seviyesi bir bisiklet belki ama eski bisikletime nazaran cok daha hafif ve hizli geldi bana. Vites gecisleri de rahat. Bugun sariyerden maslaga geldim bisikletle. Aslinda 7-8 km birsey ama heralde kondisyonum olmadigi icin bayagi bir yoruldum.Bir de bayagi bir yokus tirmandim.
Bunlar da resimler:

http://n1309.hizliresim.com/1f/h/srlh4.jpg
http://p1309.hizliresim.com/1f/j/srlhj.jpg
http://o1309.hizliresim.com/1f/j/srlj2.jpg
Bu arada bisiklet 20 inc ve boyum da 1.70. Seleyi sonuna kadar kaldiramiyorum tabi ama kadro boyunun bana uygun oldugunu dusunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: vera sungur

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O boyla o kadronun size uygun olması mümkün değil kanımca. Sıkıntılarını şimdi değil, uzun vadede görürsünüz zaten. Sadece sele meselesi değil, üst boru uzunluğu da bir hayli önemlidir. Omuzlarda ağrı, ellerde uyuşma gibi şikayetler ortaya çıkabilir uzun süreli kullanımlarda.

Neyse, güle güle kullanın diyelim. Umarım tekrar indirime girer.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
1.70 boy da ki birisine M beden 18" kadro uygun olması lazım umarım sorun yaşamazsınız... hoş bisiklet güle güle kullanın...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@hanifidemirel

şehir bisikletlerinde ne kadar farklı bilmiyorum ancak sizden uzun biri olarak 18inch mtb kullanıyorum, bana tam geliyor.
bu şehir bisikletlerinin lastikleri de daha büyük olduğuna göre kullanımda zorluk yaşatabilir...

mesela ben sık sık dururum kavşaklarda, şuan mtb'de bile kullanmam gerekenden düşük seviyede tutuyorum seleyi rahat durabilmek için...
kullanan sizseniz sizin fikriniz önemli tabiki, siz rahatsanız uzun vadede de sakarlık çıkarmazsa sorun yok. ancak büyük gibi geldi bana.

Tepki
12
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

Sıkıntı yok hocam seneye de kullanırız hem :D

Ya ellerinde en dusuk 20" vardi. mecburen bunu aldim yani. insallah o kadar agri filan yapmaz. Cok dayanilmaz olursa da satarim nabiyim. Sevdim aslinda ama.

• Beğen
Tepkiler: vera sungur
Tepki
7
Evet arkadaşlar hp tecrübem birkez daha doğru çıktı. bisiklet yine indirime girmiş benim boy da 1.70 o yüzden Kayseri'ye gidince ben de alacağım

Tepki
3
Kron xc150 ile bunun arasında kaldım :( Kron xc150 yi bulmak bir dert tam piyasa fiyatını da bilmiyorum , hem maşası kilitlenemiyor :( Bu tarz bir bisiklet alsam yoldaki çukurlarda tümseklerde sıkıntı yaratırmı ? (Denge kaybı) Amoeba hussarım vardı suntour xcm maşalı 30-35 km ile kasislere giriyordum hiç bir denge sorunu olmuyordu... Ek bir soru ise bisikleti aldıktan sonra kadroya uygun bir suntour maşa alsam taksam birde 26" mtb lastikleri taksam nasıl olur sizce ? Hem mtb hemde şehir için kullanabilirim bence. (Lastikleri 26 yerine 28" kalın yol lastiğide alabilirim.) Boyum : 1.70 bacak boyum 100

Edit: Kullandığım mtb hussar 18" di.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Bozyılan

O dediklerini yaptıktan sonra bu bisikleti aynen çöpe atabilirsin. Düz maşa ve 28" lastikler zaten bunu şehir bisikleti yapan. Hiç bulaşma, kaldırımlardan atlama zıplama meraklısıysan çift amortisörlü bir bisiklet al 200-250 liraya.

Tepki
3
@ahmetcan44

Oha hocam ne yaptınız siz ? Çift amörtisörlü bisiklet sürülürmü allah aşkına ? Bir tane var geçen deneyeyim dedim bayırın yarısında tıkandım valla ne kadar gücü emiyor. Benim isteklerimi karşılayabilecek bir bisiklet yokmu ? Kaldırımdan atlama zıplama meraklısı değilim , sadece istanbul trafiği biraz cambazlık gerektiriyor kaldırımlara çıkarken güven vermesi lazım umarım anlatabilmişimdir . :)

Şahsınıza hakaret ettiysem şimdiden özür diliyorum cevabınızı bekliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Estağfurullah fakat koca şehir bisikletini alıp, zorla MTB'ye çevirme hevesi normal bir heves değil. :) MTB'yi şehir bisikletine benzetme merakına çokça şahit oldum ama bu garip.

XC150 düşünüyorsan, alternatifin NG650 falan olur. M700 gibi bir bisikleti alıp MTB'ye benzetmek, amiyane tabirle bisikleti mundar etmektir. Hani stoklu ürün zaten, öyle bir planın varsa bırak başkası alsın. :) NG650 alıp, iyi bir amortisör takviyesi ile hevesini giderebilirsin.

Tepki
3
@ahmetcan44

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim , forumlarda okuduğum üzere NG650 bana uzak olsun .... Size bir sorum olacak siz daha iyi anlarsınız , bu bisikleti alırsam çukur gibi yerlerde yada ne bileyim tümseklerde direksiyon yüzünden denge bozulması yaşama ihtimalim varmıdır ? Tecrübelerinizle dolu uzun bir yazı yazarsanız hem hikayelerinizi de dinlemiş olurum :)

Şimdiden teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ne tür çukurlardan bahsettiğine bağlı. Şehir bisikleti olarak da 700x23C lastikli, düz maşalı bir model kullanıyorum Carraro kadrolu. Farkında olmadan çukurlara daldığım da oldu. Jantlar çok kötüyse, akordu mahvolur en fazla. Yani çukura girdin diye yere yapışacak değilsin. Kaldı ki bu modelde lastikler daha geniş, çukurlarda, bozuk yollarda nispeten daha az rahatsız olursun. Buna karşılık düz yolda donanımın ve lastiklerin etkisiyle, çok verim alamayabilirsin. Fakat her halükarda, amortisörün senden emeceği enerjiyi, yani ziyan olan enerjiyi MTB'deki kayıp enerji ile kıyasladığında çok daha düşük kalacaktır. Düz yolda bariz fark olur, öyle diyeyim. Bozuk yolda da biraz dikkatli olursan, denge bozulması gibi bir sorun yaşamazsın. Tabi mıcırlı yollarda, çamurlu yollarda azami dikkat gerekir. Daha yeni kaza yapmış Çağkan Dur arkadaşımız mıcırlı yolda, konusunu okuduysan.

Kısacası; alıştıktan sonra MTB'ye bir daha yanaşacağına pek ihtimal vermiyorum. Fakat bunu aldıktan sonra ilk vereceğim tavsiye; en kısa zamanda ikinci elden bir Shimano R500-R501 tarzı janta geçiş yapmandır. Jant çok önemli. Maliyeti 150-200 lira olur en fazla ama bisikletin çehresi değişir, garanti veririm. Bizzat yaşadım aynısını Carraro'da.

Tepki
3
@ahmetcan44

Peki uzun süre MTB kullanmış ve bütçesi düşük olan birine Kron XC150 mi önerirsiniz yoksa bunumu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Siz MTB'a devam mı edeceksiniz? Yoksa şehir bisikletine mi geçeceksiniz? Önce buna karar verin.

XC150 MTB sınıfı, M700 şehir sınıfıdır.

Tepki
3
@Uğur SARIGÖL

Sorunda o hocam mtb tarzım fakat xc150 de maşa kilitlenemiyor yani şehir içi kötü olacak

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
@ahmetcan44
Söylediklerinize katılıyorum.bu bisiklete kalitesini ispatlamış jant ve lastik seti takılır ise güvenliği ve keyfi artacaktır.genel olarak kibar ve hoş bir bisiklet.alan arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim

Mahmut E.

Üye
Tepki
0
@ahmetcan44

erdoğan bisiklette Shimano R501 onanı 375TL + iç dış lastik değiştir + göbeği değiştir derken çok olmuyormu :) Yani bu bisiklet için değermi ?