Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Claudbutler Anteus 700 29" almak üzereyim...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
  2. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    40 kişi bakmış bir fikri olan yok mu ?

3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    alın bence forumda o bisikleti kullanan arkadaşlar vardı bir araştırın isterseniz :)

4. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    Orhan bey araştırdım fakat hani bu zamana kadar kullananlar var onlardan tecrübelerini öğrenmek amaçlı son bir adım attım :)

5. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam Cloud Butler Salcano'nun yurt dışına özel ürettiği bisiklettir. İngiltereye satıyorlar bu bisikleti. Ticari ilişkim dolayısıyla bu firmanın (Salko) sahiplerini ve çalışanların bir çoğunu yakından tanıyorum. Bu bisikleti Türkiyede piyasaya yeni yeni sürüyorlar ve belli bir yer edinmesi için olması gerekenden uygun fiyata satılıyor şimdilik. Bisiklet kullanıcısı olarak yeni olduğum için çok teknik yorum yapamıyorum ancak şunu söyleyebilirim; Kalitesine göre uygun fiyatlı bir bisiklettir. Bence çekinmeden alabilirsin.

6. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    Çok değerli yorumlarınız için sağolun.

7. i. gürle

i. gürle Hayat bisiklet sürmek gibidir.

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Claudbutler Anteus Salcano nun ürettiği bir bisiklet markası çoğu parçası salcano bisiklet modelleri de kullanılan parçalarla müdail tüm salcano yetkili servisleri montaj ve bakım işlemlerini gerçekleştirmekte başlangıç için kaçırılmayacak bir fırsat linkte belirtmiş olduğunuz bisiklet için fiyat oldukça iyi...

8. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şirket profilinin salcano ile alakası yok. En fazla satın almışlardır bu firmayı.. Salcanonun vizyonuna göre konuşursak, kendini aşmış diyebiliriz. Böyle bir hareket salcanodan beklenmezdi.

9. özgür barış uçkaç

özgür barış uçkaç Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bende bir süre forumdan takip ettim almayı düşündüm. kullanan arkadaşların yorumlarını inceledim. geneli olumlu yorumlar. fakat benim ilgim tur bisikletlerinde olduğundan vazgeçtim. yorumlar genelde alınabilir. kampanyayı kaçırmamak lazım.

10. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Salcano hakkında yanılıyorsunuz bence. Cloud Butler bisikletler bildiğiniz Arnavutköyde üretilmektedir, çatır çatır İngiltereye satılmaktadır. Şunu net olarak söyleyebilirim ki, yerli üreticiler içinde bu işe en büyük yatırımı yapan firma açık ara Salkodur. Daha kat edecek çok yolu olduğu doğrudur, ancak bu yolu en fazla kat etmiş Türk firması Salkodur. Ben yerli firmalar içinde kimin ne icraatlar ile ilgilendiğini biraz daha derinlemesine incelemenizi öneririm, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Vizyon konusuna gelince... Türkiyede bisiklet kültürünün geleceği ile ilgili Akgül ailesinin yaptıkları ve yapmayı planladıkları emsallerinin 20 yıl önündedir.

Küçük bir ekleme; Salko Amerikan ordusuna dahi bisiklet üretmektedir.

11. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletlerin Arnavutköyde üretmesi markayı Salcanonun çıkardığını veya ingilterede hazır bulunan bir markayı satın almadığını kanıtlamaz. Şirketin kurumsal profiline baktığınızda yerel bir firma olduğu kesindir. Zaten bu sebeple satın alınma ihtimalinden bahsettim.

Benim Trek Taiwan'da üretilmiş. Taiwan markası olmasın sakın? :)

12. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam ben markayı satın almış dediğinize itiraz etmiyorum. Vizyon dediniz de, firma vizyonunu pek bilmediğiniz izlenimi uyandıırdı bende. Salko hakkında garip bir önyargı var, kusura bakmayın ama Salkonun 1/10'u kadar bu sektöre hizmet etmemiş markalara karşı, bu kadar acımasız eleştirilmesi yanlış geliyor bana. Sizde olumsuz bir algsı olabilir, saygı duymak gerekir ama bu olumsuz algının tam bilgi sonucunda oluşmuş olmasını umud ederim.

13. Tuncay Üner

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Salcano sektöre nekadar hizmet etmiş afedersiniz? Ömrü hayatınızda salcano'nun ar-ge yaptığını duydunuz mu hiç?

Sağdan soldan topladığı parçaları torku şekerspor takımına vermesi mi hizmettir? Yoksa 3-5 dağ bisikleti yarışına sponsor olması mı?

Gerçi bizim ülkede mevzular böyledir, koy reklamını heryere "büyük firma" diye adın çıkar.

14. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tuncay Bey, anlaşamıyoruz konuyu saptırıcaz bu gidişle. Ben sizin son mesajınızdan inanılmaz Ar-Ge çalışmaları yapan yerli firmalar olduğunu anlıyorum. Benim savunduğum noktayı kaçırıyorsunuz. Diyorum ki, var mı daha iyi bir üretici? Bu firmanın vizyonu hangi firmaya göre sizin kriterlerinizin altında? (Ülkemin sınırlarında)

15. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    Ben de bu bisikleti kullanıyorum almayı düşünen arkadaşa öneririm kesinlikle fiyatının çok üstünde bir bisiklet

16. Ali Taşdemir

Ali Taşdemir Yeni Üye

Seviye:
    İndirimin son gününde verdim siparişi hayırlısı bakalım :)

17. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Beni boy 185 bacak 90 :D Benim mi bacak cok uzun?