Claud Butler oxford 700 hakkındaki görüşleriniz

Yasin Ayaz

Üye
Tepki
0
+1

Ben de bu model hakkındaki kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.
Bisikleti almamdaki amaç, şehir içi kullanım, babam işe gidecek-gelecek, hafta sonları sahile inecek. Hem spor yapmış olur (kilo vermesine yardımcı olacağı düşüncesiyle), hem işi görülmüş olur.

Bir de bu amaca uygun, benzer fiyatlı daha iyi seçenek bulunur mu hiç.

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Az evvel iş yerinden bir arkadaşım bu bisikleti almak konusunda fikrimi sordu. (link)
Onay verdim! Tam bir şehir bisileti. Gözüm kaldı inanın. :)

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bende bu gün sipariş verdim hepsiburada.com'dan. Teslim alıp kullanmaya başlayınca yorumlarımı paylaşırım.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Bir tane de ben sipariş verdim arkadaşım için ama bana gelecek ben toplayacağım bakalım nasıl bişi.. Bisiklete yeni başlayacak benle birlikte salına salına gideceğiz sanırım onun için yeterli olacaktır.. Ama rengi çok hoşuma gitti acaba bir tane de ben mi alsam :D

Mertztrk

Üye
Tepki
20
Merhabalar. Asıl bisikletimi almadan önce alıştırma olması için (ve gerçekten bisiklete hevesli olup olmadığımı anlamak için) almıştım. Fiyatı, görünüşüne göre gerçekten güzel. Fakat geri kaldığı çok nokta var. Onları yazayım, belki arada kalanlar için aydınlatıcı olur.

Öncelikle sağlam bir bisiklet değil. Kusursuz asfalt yollarda bile bir sorun çıkaracakmış gibi hissettiriyor. Çok hafif bozuk yolda ise korkmaya başlıyorsunuz. Tekerleklerin bu işte payı olsa da, malzemenin de etkisi büyük.
Vites geçişleri nedense sorunlu. Bazen geçmiyor bile. Kurulumunu ve ayarlarını Ankara'nın en iyi bisiklet ustalarından birine yaptırdığımı düşünüyorum ve o konuda bir tereddüdüm yok.
Hareketlere cevap veren bir bisiklet değil. Dönüşler çok hantal. Zaten bisiklet komple çelik. Ağırlığının da etkisi olsa gerek buna.
Frenlerde çok sıkıntı yok. Shimano idi sanırım. Ama arka fren bende biraz problemli. Ayrıca birinci viteste ses geliyor, pek önemsemesem de...
Vitesler şehir için yetersiz. En düşük vites dahi kendi gücünüzü kullandırıyor sadece. Bu yüzden eğimin olduğu yerlerde problem olabiliyor. O yüzden yüksek viteslere geçme gerekliliği neredeyse yok. Çünkü ortam doğmuyor.

Kısacası, fiyatı kadar bir ürün. Alabileceğiniz en ucuz şehir bisikleti zannedersem. Eğimin ve bozuk yolların olmadığı, trafiğin az olduğu yerler için uygun. Çok da ciddi değilseniz... Ama başka amaçlar için istiyorsanız bence üzerine koyacağınız paraya değen birçok bisiklet var. Uzak durun demiyorum, sizi taşıyor sonuçta. Ama +50 km kadar yapabildim, artık kullanmak istemiyorum saydığım nedenlerden ötürü. Seçim sizin.

• Beğen
Tepkiler: Aspendos2309

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
İnanılmaz ucuzlamış, %42 indirim var hepsiburada.com'da. Bisikletimi almasaydım kesinlikle alabilirdim!! :)

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Teşekkür ederim ilk paragrafta bütün anlattığınız o vites geçişleri konusunda yol tutuşu konusunda vitesten ses gelmesi vs gibi negatif noktalar konusunda verdiğiniz bilgiler bu bisikletin hepsinde aynı sorunların olacağı anlamına gelmez elbette ama bir fikir oluşturur.. Lastikler için haklısınız değiştirmek gerekir benim siparişim henüz gelmedi, arkadaşa aldığımı söylemiştim yeni başlıyor ve tıngır mıngır sürecek acemi yani.. Her neyse ikinci paragrafta anlattığınız şeye tamamen katılıyorum bisikletin fiyatı göz önüne alındığında çok fazla bir şey beklememek gerekir nitekim benim bisiklete daha fazla verecek param yok diyorsanız bir de bunu alıp devam edeceksiniz :) Bozuk yollarda birçok bisiklet konforlu gitmez ancak üzerinde kaliteli bir süspansiyon ve en aşağı 26x2.00 ebatlı bir lastik o bahsettiğimiz konforu yakalayabiliriz ama işte o zaman da bu bisiklet gitmiyor deriz :) Ama dediğim gibi üzerine para koymak istemiyorsunuz ilk defa bisiklete adım atacaksınız ve şehir bisikleti istiyorum diyorsunuz ya bu tarz bişiler alacaksınız sıfır olarak yada sahibinden'e veya burada ikinci el bölümünde düşerse buna verdiğiniz fiyatlara bir bisiklet, alıp başlayabilirsiniz.. Bu arada ilk bisikletim beldesan çelik kadrolu bir bisikletti 17 kilo :D neydi o günler..

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Ise gidip-gelmek icin, duz ve asfalt yolda kullanacagim. Fiyatina gore ihtiyaclarimi karsilayacagini dusunuyorum.

Mertztrk

Üye
Tepki
20
@Salih Eroğlu

Elbette. Zaten Salcano garantisi var. Bakım kuponları da çıkıyor. Haliyle saydığım problemleri çözmek çok da zor olmasa gerek. Biraz bekleyip üzerine 500 lira koyup sportive 224 almanın çok daha fazla avantajlı olacağı görüşündeyim. Ama haftasonları sakin ve düzgün yollarda sürmek için gayet yeterli.

@Emre Tekinarslan

Yanılmıyorsam bu ürün hep o indirimli fiyatındaydı. Orijinal fiyatı olan 600 lira kesinlikle çok fazla. O yüzden o fiyata satılması mucize olur.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Mert kardeşim çok haklısın üzerine 500 de koyarsın 1000 de 10bin de daha iyileri hep olacaktır ama.. Konuyu biraz daha açıklığa kavuşturmak istiyorum naçizane; 350 TL var cebinde, daha fazla para harcamam diyorsun ve sıfır bisiklet istiyorsun, seçeneklerin çok fazla yok, hatta hiç yok gibi birşey.. İşte tam bu noktada söz konusu olan bisikleti alayım mı sorusunun cevabı, "bisikletten çok bir şey beklememek kaydı ile al" derim.. Eğer eline para geçerse lastikten memnun kalmazsan o parayı da bisiklete harcamak istersen gidip daha iyi bir çift lastik edinebilirsin.. Yani hem üç kuruş olsun, hem cam kenarı olsun olmuyor maalesef :D

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
@Salih Eroğlu

Hangi renk siparis verdiniz?

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Türbe yeşili :D tek renk vardı Mehmet başka seçenek yok.. Mavi olsa yada beyaz iyi olacaktı ancak hiç önemli değil şaka bir yana yeşil'in çok güzel dikkat çekici bir tonu arkadaş beğendi sıkıntı yok.. Dediğim gibi bunu kullanacak olan arkadaş en son orta okulda bisiklet deneyimi olmuş şimdi benden yaşı büyük ;) ben bu adama gel sana tarmac alalım desem yüzüme nasıl bir şekilde bakacağını tahmin edemiyorum şu anda :D bu sebeple ucuz bir bisiklet olduğunu görünce benden yana da okey alınca tamam dedi.. Zaten adama pahalı bir bisiklet aldıramam şu noktada.. Bu arada sahibinden.com da birisi iki katı fiyatına ikinci elini satıyor mavi reknli :)

• Beğen

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
@Salih Eroğlu

:) bende yesil siparis verdim Salih. Sezon baslangicinda salcano ithal ediyor bu bisikletleri. 100 adet kalmis. Bitince satistan kaldiriyorlar. Gecen sene oyle olmustu...

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun bakalım şimdiden.. inş memnun kalırsınız.. bu fiyata iyi bir başlangıç diyebilirim. Bir de gelince inceleriz, bir denerim ve düşüncelerimi yine yazarım buraya..

• Beğen

Mertztrk

Üye
Tepki
20
@MehmetKaraca

Ben de Salcano ihraç ediyor diye duymuştum. İhraç fazlaları hepsiburada tarafından satılıyor. Çünkü salcano bayilerinde yok yanılmıyorsam.

Claudbutler'ın sitesinde bisiklet 239 pounds. 840 lira civarı yapıyor. Ama kalite farkı var mı bilmiyorum.

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Arkadaşıma aldık geçen hafta. Salcano servisine toplatmak için götürdüğünde usta fiyatına şaşırmış. "Bu fiyata çok iyi almışsın, Salcano kalitesinde bisiklet" demiş. :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Tahir Keskin

Bir şey soracağım neden servise toplattınız kendiniz toplamadınız acaba? Garanti vs sebebiyle mi yoksa bir şey çıkarsa ihale servise kalsın hesabı mı? Çünkü gelirse biz kendimiz toplamayı yani kurmayı düşünüyoruz da..

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
@Salih Eroğlu

Eyvallah... tecrubelerini paylasirsan sevinirim. Takipteyim.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@MehmetKaraca

Alan ben değilim, arkadaşım ama ondan gelenleri aktarırım zaman içerisinde.

Aspendos2309

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
@Mertztrk

Bende ithal ediliyor diye biliyorum ama senin soyledigin daha mantikli geldi. Yanlis biliyorum demek ki...