Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Clarisden Sram force sisteme geçmeye değermi

Konu, 'Frenler' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sadece fren pabuçlarını değiştirmeyi düşünüyordum fren mesafesini kısaltmak için bu sram force frenleri önerdiler nasıl sizce

birde bisiklet siyah renk genelde beyaz fren bacakları bir garip durucak gibi

yada 156 euro verene kadar başka önerebileceğiniz sistem varmı claris fren ve vites sistemi en alt seviye o yuzden yavaştan yukselteyım dıyorum

SRAM FORCE YOL FREN SETİ ÖN/ARKA

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Frenleri sadece bacak olarak değil, komple sistem olarak düşünmeniz gerekir.

Fren kolları, teller, dış kablolar, fren bacakları, fren pabuçları, jantlar (fren yüzeyi öncelikle) ve lastikler.

Bu bileşenlerin en kötüsü ne kadar iyiyse, o kadar iyi bir frenleme elde edersiniz. O nedenle, sadece fren bacaklarına çok para harcayıp çok üst seviyeye çıkarmak yerine, komple seti iyileştirmek çok daha yararlı olacaktır.

Eski Sora ve Tiagra kollar frenlemede çok fazla esniyorlardı mesela. Bu durumda, fren bacakları ne kadar iyi olursa olsun, fren kolları esneyeceği için olması gereken performansı alamayacaksınız...

4. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bana da tam tersi kollar önemli değil önemli olan bacaklar dedi bisikletçi.

ve evet claris kolları tam sıkmadan frenleri tam anlamıyla kitlemiyor tam sıkana kadar da biraz elleri ileri zorlamak gerekiyor

yurtdışı fiyatı 75 euro uzerı olunca kargosu gumruğu taktırması bısıkletçide vs pek uğraşmak da istemiyorum. ultegraya baktım fıyatı aynı sevıyede ağırlıkda aynı gibi rengi de farklı değil bisiklete uyar gibi.

http://www.bikeandoutdoor.com/U2522,73,shimano-ultegra-6700-fren-takimi-ultegra-shimano-ultegra.htm burda 260 gram yazıyor sizin verdiğiniz linkte 317 gram ikiside aynı değilmi