Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çizik giderici var mı??????????????

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında farukbas77 tarafından paylaşıldı.

1. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bugün bisikletimin lastiğindeki patlağı tamir edeyim dedim arkadaştan pompa almaya gittim rüzgar bir ara kuvvetlendi nasıl olduysa bisiklet devrildi.Arka maşa ve ön maşada bir iki çizik var fazla dikkat çekmiyor ama benim hoşuma gitmiyor.Sonra lastiği tamir etmek için bisikleti ters çevirdim gidonla selenin altına bez koydum ama ona rağmen gidonda çizildi.Şimdi sorum bu çizikleri gidermek için bir şey var mı?

2. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırım ojeyle olabilir.

3. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar başka fikri olan yok mu?

4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Siyah yerleri siyah ojeyle halledebilirsiniz ben öyle yapıyorum, ince çekeceksiniz. Çok yakından bakılmadığı sürece ojeyle tamirat yapıldığı belli olmuyor. Mavi kısım içinde belki o renkte oje bulabilirsiniz. Ayrıca internette bulabilirsiniz Oto Çizik Kalemleri var 10 TL civarı fiyatları ama pek işe yaradığını sanmıyorum :) Auto King'e falan gidin en kötü ihtimal :)

5. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
  6. yigitkirca

yigitkirca Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Reklamlarda sıklıkla çıkan ve çiziği giderdiğini iddia eden ürünle ilgili bilgi vermek istiyorum.

Kendi aracımda da 3. şahısların eğlence anlayışı sonucu oluşan yer yer derin, yer yer kompozisyon şeklini alan çizikler mevcuttu. Ben de servisimin önerdiği çizik kapatıcıyı aldım.

Ürün şeffaf ve içinde mikro yansıtıcılara sahip bir sıvı-jel kıvama sahip. Ben Fransa'dayken almıştım bunu ve yaklaşık 15 € para vermiştim.

Ürün ince ve derin olmayan çiziklerde oldukça başarılı. Fakat derin yaralarda özellikle kaporta rengi ile iç metal rendinin renk farkının yoğun olduğu yerlerde etkisiz. Hatta buralarda kötü de duruyor diyebilirim.

Aldığım ürünün üzerinde ABD/USA malı yazıyordu. Sendeki çiziklerde çok etkili olacağını sanmıyorum.

Öneri; bugün forumda karbon fiber kaplama ile ilgili birşey gördüm. Hatta yine bugün kendim de sipariş ettim. 127x100cm ölçülerinde kendinden yapışkanlı ve fön makinesi ile kolayca uygulama yapılabildiği söyleniyor ama deneme fırsatım olmadı. Gün içinde çıkan son yazılardan konuyu bulabilirsin. Konu adı "Karbon Cümbüşü" idi yanlış hatırlamıyorsam.

Kolay gelsin. Çözüm bulur ve paylaşırsanız da yararlı olur. İyi günler.

7. farukbas77

farukbas77 Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdi oje mi yoksa oto çizik kalemi mi?