Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çivril, 9 Eylül 2007 (Denizli bisiklet platformu)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında nikanam tarafından paylaşıldı.

1. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    denizli bisiklet platformu'nun bu haftaki planı bir ay önceden belliydi. çivril elma ve kültür festivali. bu gezi bizler için başka bir önem taşıyordu. çünkü bu bizim "denizli bisiklet platformu" olarak ilk gezimizdi. açıkçası heyecanlıydık. ayrıca çivril'de, izmir bisiklet derneği'nden gelen akadaşlarla tanışma ve tecrübelerimizi paylaşma olanağı sunacaktı bu organizasyon. sabah saat dokuzda çamlıkta buluştuk.

tişörtlerimizi büyük bir hevesle giydik. bisiklet önü levhalarımızı da astık.

mehmet ali, "usta bisikletçi 40 km hızla giderken bisiklet üstünde kahvaltısını yapar" diyenleri haklı çıkaracak gibi.

çamlıktan garaja kadar, şehrin ana caddelerinden geçerek gittik. kasklarımız, eldivenlerimiz ve gözlüklerimizle. ayrıca tişörtler ve levhalarımızla... şehrin içinde böyle arz-ı endam etmemiz, sanırım çok güzel oldu. bunların getirisini önümüzdeki günlerde göreceğimizi düşünüyoruz. otogar yakınlarında bisikletlerimizi çivril'e götürecek aracı beklemeye koyulduk.

bisikletlerimiz yola çıktıktan sonra otogardan bir çivril dolmuşuna atlayıp yola koyulduk. mesafe 100 km. hepimizin keyfi yerinde.

yolda bir mola veriyoruz. ünsal daha büyük bir aracın üstünde kendini nasıl hissediyor acaba?

biçer döverin biçen kısmında ayçiçeklerini görüyoruz. durur muyuz? yolun bundan sonrası çekirdek çitleyerek geçiyor.

çivril'e ulaşıp bisikletlerimizi komyonetten indiriyoruz. son ayarlamalar yapılıyor. birazdan festival alanına dalacağız.

festival alanına vardığımızda, bizi elmalarla karşılıyorlar. muhteşem çivril elmalarının tadı unutulacak gibi değil.

ayrıca bir sürpriz daha. mehmet amca. daha doğrusu asıl namıyla "sinirli memet". daha önce forumda yayınlamıştım. mehmet amca bugüne kadar 28 bin kilometrenin üzerinde yol yapmış, ülkeyi birkaç kez dolaşmış. üstelik bunları 60 yaşın üzerindeyken yapmış. şu anda 75 yaşında. bisikletinin tüm bakım ve tamirini kendisi yapıyor. mehmet amca anlatmakla bitmez. nev-i şahsına münhasır bir adam. mehmet amcayla ilgili bilgi için link aşağıda.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13826

mehmet amca ve çevreci bisikleti.

"bir tur atabilir miyiz" diyoruz, bizi kırmıyor. önce ben...

sonra ender.

mehmet amcayı da kendi isteği ve ünsal'ın katkılarıyla platform üyesi yapıyoruz.

bu elmalar sizi seviyor. e biz de onları seviyoruz.

işte afişimiz. küresel ısınmaya karşı bas pedala.

izmir bisiklet derneği'nden arkadaşlarımızın gelmesiyle halk turu başlıyor. kısa bir parkur. ama ilgi yoğun.

çivril, bisiklet kullanımının çok yoğun olduğu bir yer.

işte görüyorsunuz. yediden yetmişe herkes bisikletli.

2. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    halk turundan sonra izmir'den gelen dört kişilik akrobasi takımının nefes kesen gösterisi başlıyor.

gösteriden sonra, izmir'li ve denizli'li bisikletçiler birlikte, çivril'in biraz dışındaki bir mesireliğe doğru pedallıyor.

mesirelikten bir manzara.

demli çay eşliğinde koyu bir sohbet.

çivril'e geri dönüyoruz.

elmalar, izmirli'ler ve denizli'liler.

izmir bisiklet derneği ile hatıra fotoğrafı çektiriyoruz.

giderayak bu da bir sürpriz.

ender bisiklet istifleme konusunda mükemmel.

geç saatte eve dönebildik. bu gezi bizim için bir ilkti. bundan sonra da denizli bisiklet platformu olarak çevremizdeki şenlik ve festivallere katılmaya çalışacağız. birçok şey acemiliğimize geldi. ancak bunların hepsi deneyim.

bisiklet bilinci konusunda ulaşabildiğimiz kadar çok insana, özellikle de çocuklara dilimiz döndüğünce bilgilerimizi aktardık. izmir grubunun tecrübelerinden yararlandık. kazanımlarımız çok oldu.

buradan tura katılan tüm arkadaşlarıma, izmir bisiklet derneği üyelerine, başkanları mustafa bey'e, bizi yalnız bırakmayan mehmet amcaya, konukseverliğinden ve muhteşem elmalarından dolayı tüm çivril halkına teşekkürlerimi gönderiyorum.

görüşmek üzere.

3. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    abi ellerine sağlık fotoğraflar için...
    gerçekten katılmaya,görülmeye değer çok zevkli anlamlı bi organizasyondu...

4. pythia

pythia Üye

Seviye:
    Aslında sizlere söylenecek çok söz var ama ben sadece harikasınız diyorum. Gerisini siz anlarsınız. O tişörtlerden ben de bir tane istiyorum mümkünse. Burada yıkar yıkar giyerim:D Paylaşım için çoooook teşekkürler İsmail. Denizli Güzeldir! Denizli Bisiklet Platformuyla daha bir güzelleşti:)

5. bado023

bado023 Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gün geçirmişsiniz.Gelmeyi isterdim ama nasip değilmiş.Tüm herkese pedal dolu günler.Hoşça kalun.

6. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    T-shirtleriniz cok guzel :) Cok taliplisi cikacak benden soylemesi :) :)

Organizasyon hakkinda en kucuk bir puruz goremedim ben fotograflardan :) Ozellikle Denizli Bisiklet Platformu olarak astirdiginiz pankart(ve dolayisiyla verdiginiz mesaj) organizasyonun en anlamli parcasi olmus :)

Tabi en onemlisi, yuzlerinizdeki gulumseme hepsinden guzel :)

Fotograflar ve anlatiminiz icin tesekkurler :) .

Butun Denizli ekibine selamlar :)

7. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    yorum yazan herkese teşekkürler.

unutmadan şunu da belirtmem lazım.
    o gün aramızda olamamasına rağmen,
    mikail'e çok şey borçluyuz.
    afişler, tabelalar, tişörtlerin baskısı
    ve en önemlisi logomuz onun eseridir.
    emeklerin için sağol mikail.

kalkmazdüşmez, cado ve m.ali.turk bunu beğendi.
  8. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Süper bir gezi olmuş resimler ve anlatılanlardan belli.Böyle güzel organizasyonlarda aranızda olmak isterdim.İnş. organizasyonların devamı gelir.
    Bu arada ahmet senide gördüm kaçırmamışsın geziyi:)

9. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Denizli Bisiklet Platformu'ndan dostlarımızın hazırladıkları festival kapsamındaki Küresel ısınmaya karşı bas pedala etkinliği çok anlamlı ve bir o kadarda ilgi görmüş.

İsmail aylardır verdiğiniz emeklerin meyvaları olgunlaşmaya başladı.Paylaşım ve güzel emekleriniz için binlerce teşekkürler.Tüm Denizli Bisiklet Platformu üyesi arkadaşlarıma selamlar...

10. ahmetdogan

ahmetdogan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    yaa pelinciğim sen ne diyosun ya.. ben tura katılacam die binbir bahane bulup (forma tayt yedek lastık koyduğum çantama) kitap koyup ders çalışmaya gidicem ben arkadaşa diye çıkabildim..:) :D .ve o gece sağolsun ismail abide misafiri oldum...:p

çünkü bu benim için sanırım:rolleyes: sezonun son turu:)( :eek: :eek: ) ve aynı zamanda hüseyin abimle de (sniper) aynı turda bulunduğumuz organizasyon özelliğini taşıyordu...galiba bundan sonra (hem önümüz kış hemde derslerden dolayı) pek aktif olamıyacağım

11. PhysX

PhysX Aktif Üye

Seviye:
    ilk ve güzel olmuş bir gezi devamını diliyorum

12. m.ali.turk

m.ali.turk Yeni Üye

Seviye:
    Büyüleyici atmosfer altında Denizli-İzmir bisikletseverlerin kenetlenerek güçlü bir duruş sergilemesi bütün Çivril halkını etkilemiş olmalı ki oldukça fazla bir katılımla bisiklet gezisi düzenlendi.

Bazı aksilikler olsa da güzel bir gezi olduğunu inkâr edemem :)

Basamakları çıkmaya başladık.Diğer zorlu basamak ne olacak acaba ? ...

kalkmazdüşmez, cado ve nikanam bunu beğendi.
  13. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Tahmin edebiliyorum tura katılmak için neler yaptığını.:)

ahmetdogan ve kalkmazdüşmez bunu beğendi.
  14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Yine harika bir festivale harika bir organizasyonla katılmış ve bizleri de bu güzelliklere ortak etmişsiniz...

Pedal çeviren dizlerinize sağlık, elmalar afiyet olsun..:)

15. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok güzel bir gündü çivril de bisiklet ço seviliyor ve bu kadar bisiklet binen görünce içimden Denizli yi de böyle bi yapabilsek dedim....

16. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    organizasyon çok olmuş tebrikler devamını bekliyoruz.. bir tane ile kalmasında

kalkmazdüşmez, m.ali.turk ve nikanam bunu beğendi.
  17. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    merhaba,
    öncelikle "küresel ısınmaya karşı bas pedala"sloganı ile vede paylaştıkları tecrübeleri ile bizlere katkı koyan "İzmir Bisiklet Derneği'ne "teşekkür ederiz.organizasyona katılım gerçekten çok fazla idi.hatta organizasyon tarım fuarı ve elma festivali olarak organiza edilmesine rağmen o konu ile ilgili ,ilgi çok azdı.çünkü halkın çoğu bu bisiklet organizasyonuna odaklanmıştı.bu bizler için mutlu edici idi.tabiki bu etkinliğin diğer önemi bizim "denizli bisiklet platformu"olarak hitap edilip, çivrillilerle bu isim altında tanışmamızdı.ve onların gösterdiği ilgi vede saygı bizleri bundan sonraki etkinlikler vede org.lar için cesareti beraberinde getirdi.umarım bu cesaretle güzel projelere imza atabiliriz.katılan vede destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
    Ayrıca belirtmek istedim,Çivril " su akan geçit "anlamına gelmektedir ve gerçekten adını dimdik temsil eden bir ilçedir.diğer bir özelliği de menderesin su kaynağı olmasıdır..ışıklı göl menderesi beslemek ile kalmıyor çivrilin verimli tarlalarında yetişen dünyaca ünlü güzel elmaları da besliyor.

18. redtavsan

redtavsan Yeni Üye

güzel ve bol elmalı bi gezi (festival) olmuş. denizli bisiklet platformu bomba gibi geldi vesselam...:):):) sizlerin adına sevindim. bu dostluk ve arkadaşlıklarınızı korumanız dilerim.
    gezileriniz seyre değer devam edin.
    tişortlerden bende istiyorum:)

cado, pythia, kalkmazdüşmez ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  19. agencalp

agencalp Aktif Üye

Seviye:
    Çok harika bir organizsyon olmuş. Artık Denizliye dönmek için gün sayıyorum. Özledim sizlerle turlamayı. Bu arada bende tişört istiyorum.......

20. optimist

optimist Üye

Seviye:
    Sizleri hem "Denizli Bisiklet Platformu olarak güzel bir birliktelik oluşturmanız nedeniyle hem de yaptığınız bu güzel ve anlamlı ilk organizasyon için kutluyorum...:) :)
    Bazı kardeşlerimin de belirttiği gibi tişörtleriniz gayet şık olmuş ve takım ruhu yaratmış, güle güle giyiniz diyorum.:) Ama naçizane, ukalalık saymazsanız logonuzda Denizli'nin sembolü "Denizli horozu" nu aradı gözlerim, logodaki bisikletçinin sırtında (hatta birazda esprili olur belki ama kaskında) güzel olurdu diye düşündüm hani!..;)

Kendisine sağlıklı uzun bir ömür dilerim, Mehmet ağabeyi görünce hemen Antalya'da Ender Bey'lerle buluştuğumuz zaman tanıdığımız Ünsal ağabeyi anımsadım... Bisikleti ve kendisi...

[​IMG] [​IMG]

Hepinize güzel günler dilerim...

candede, ahmetdogan, cado ve 3 kişi daha bunu beğendi.