Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Citybike alcam lutfen yardim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Adem Gül tarafından paylaşıldı.

1. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar 800-900 arası bütçem var. 2. el Scott Sub 40 2011 veya Trek fx 7.1 2011 modelleri arasında kaldım. Kullanan arkadaşların tecrübelerini almak istiyorum. Kullanım alanım şehir içi dolaşmak tamamen hobi yani. Daha önce mtb kullandım. Citybike ların görünüşü ve hakkında yapılan yorumlar hoşuma gitti. Kısa zamanda alcam lütfen okuyanlar cevap yazarsa sevinirim.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her iki bisiklet orjinal donanımındamı? Üzerlerinde yapılan değişiklikler varsa belirtirseniz ve fotoğrafları varsa eklerseniz daha iyi olur. Model yılları da önemli.

3. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    İkiside orjınal donanımda. trek in pedalı geliştirilmiş. Fren pabucu 3 renkli ile değiştirilmiş. 9 aylık.
    Scott ise çamurluk takılmış , boynuz takılmış ( scottların olmazsa olmazı) ve matara kafesi. Scott 2 aylık İkisinin sıfır fiyatlarıda aynı. Bir miktar daha fazla scott

4. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    selamlar... adem hoşgeldin, uzun zamandır göremiyordum forumda seni, umarım bir sıkıntı yoktur. 2011 yılının başlarıydı yanılmıyorsam, bisiklet alemindeki en gereksiz tartışma olduğunu düşündüğüm "MTB mi? Citybike mi?" başlıklı konu (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=92666) altında, bana verdiğin cevaplarla aslında çok kırmıştın beni, o zaman bir şey söylememiştim; birbirini hayatta hiç tanımayan bisikletçilerin birbirlerini kırmalarının yanlışlığını bilerek... fakat o kadar içime oturmuş ki yazdıkların, aradan yaklaşık 1 yıl geçtikten sonra, o beni kırdığın cevapların konusunda, söylediğinin tam tersini burada yazdığını gördüğümde, bir garip hissettim kendimi, 1 yıl gecikmiş bir sitem olarak kabul et bunu. Başlığı kirlettiğim için özür dilerim

5. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    O zamanlar bana çok diretmiştiniz citybike ı , farzı mial o tavsiyeleri değerlendirdim. Ve tavsiyelere kulak astım. Bu kötü birşey ise aynı konuyu aynı şekilde tekrardan açabilirim. Ayrıca evet başlığı kirletmeye hiç lüzum yoktu . İsteğimin biraz kırıldığını söyleyebilirim. Dipnot : Bahsi geçen konunun sansürsüz halinde ben cevaplara yorum yaparken bazı şahsiyetler bizzat şahsıma hatta ve hatta istisnai bir arkadaş ailemide katmak üzere yorum lar yapıyordu. Ben kullanmadığım bisiklet hakkında yorum yaparak hataya düştüm fakat diğer arkadaşlar tanımadıkları bir şahıs hakkında olumsuz yorum yaparak bir insanlık ayıbı işlediler. Hata ile ayıp arasında ahlaki farklar vardır. Ne yazıkki bu konuda amacından çıktı yönetici arkadaşlardan silinmesini talep ediyorum. Hoşçakalın

6. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya Adem yazmıyım yazmıyım dedim tutamadım kendimi. Ailene laf atıldığını söylemişsin vs. vs. Orada kullanılan cümleyi hatırlıyorum. "Allah ailesine sabır versin" Burada ailene yada sana bir hakaret göremiyorum, benim gördüğüm yaramaz çocuklar için kullanılan bir cümle :)... Ayrıca şu cümleleri kurduğunu çok iyi hatırlıyorum. "City bike kullananlar genelde kendilerine güvensiz kişilerdir." ve şu cümle " City bike'ları sucu bisikletine benzetiyorum"... Daha birçok örnek vardı o konuda çok iyi hatırlıyorum ama sadece bu ikisini yazdım. Benden sana tavsiye arkadaşım; bir cümleyi kurmadan önce bir düşün tart. İlerde işin sonu nereye varacak bir düşün. Belliki fikirlerin değişmiş. City bike alsanda MTB alsanda önemli olan biraz daha düşünerek konuşmak.

Tavsiye isteğine gelince; ben sana farklı bir alternatif sunacağım. http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...i/scott-2011-sportster-50-bisiklet-s-m-l.html Bütçene de uygun. Ha bunun 40 modeli var. Sıkı bir pazarlıkla onuda istediğin fiyatlara çekersen onun maşası kilitleniyor. Ama 2. el bir maşa ile elindekini satarak maşanı kilitlenebilir maşaya çevirebilirsin. 50-60 lira maliyeti olur senin için sanırım.

Selametle umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

ASinanB bunu beğendi.
  7. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Linkteki bisikletin 2.eli şuanda satılıyor forumda. Fakat sub 40 modeli sanki daha klasik gibi geldi bana. 11.9 kg ağırlığı .Birde sub 40 gibi modellere barendler çok yakışıyor

8. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sen bilirsin hocam. Ben sadece sana farklı bir alternatif sunmak istedim. 900 lira civarı Scott kadrolu 0 bisiklet pek bulunmuyor :) Linkini verdiğim bisikleti hem bir arkadaşıma hem de babama alacağız inş. Kağıt üzerinde donanımıda fena sayılmaz. Tur bisikleti için yıllarca sorunsuz binilecek bir donanım. En fazla fren pabuçlarını değiştirirsin yeter..

Seçim senin bisikletlerin ikiside güzel :)

9. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yardım için teşekkürler hocam :)