Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

City Sport'dan daha hafif

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alierkanimrek tarafından paylaşıldı.

1. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Salcano City Sport bisikletim var, bisiklet konusunda teknik bilgim yok, işe gidip gelmek için kullanıyorum, hafta içi her gün 12km yol yapıyorum. Bisikletten büyük şikayetlerim yok ama bende fıtık rahatsızlığı var, bisikleti her gün bodrum kata indirip çıkarmam gerekiyor, şimdiye kadar zorlanmadım çok ağır değil ama yine de daha hafif bir bisiklet beni rahatlatacak.

Bu bisikletin ikinci el fiyatının üzerine 300-400 YTL eklersem verdiğim paraya değecek kadar hafif bir bisiklet alabilirmiyim? (marka model belirtirseniz), yoksa küçük bir fark için bu kadar masraf yapmaya değmez mi?

Tşkr.

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Elinizdeki bisikletin durumunu ve ne kadar ettiğini bilmiyorum ama 450-500 ytl ye alabilceğiniz alüminyum kadrolu güzel bisikletler var.Sanırım BU bisiklet sizin işinizi büyük ölçüde rahatlatıcaktır.Fakat döviz yüzünden fiyatı biraz artmış.Önerdiğim bisiklet şehiriçi kullanım için ideal bir bisiklettir.

alierkanimrek bunu beğendi.
  3. el turco

el turco Kıdemli Üye

Seviye:
    pek sanmiyorum. 400YTL eden bu bisikleti 2. el olarak ortaya cikardiginizda 250YTL'den fazla edecegini dusunmuyorum +400= 650 YTL eder ki, bu fiyata alacaginiz bisiklet elinizdekinden 1kg daha hafif olacaktir. elinizdeki bisikleti agir yapan on masasidir, amortisorlu olmasindan. yoksa kadro aluminyumdur.

alierkanimrek ve celil.mayaoglu bunu beğendi.
  4. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynen katılıyorum, ki 1 kilo daha hafif kaldırmaya karşılık olarak kaldırıma çıkıp indiğinizde de amortisörün kıymetini yokluğunda anlayacaksınız. Hele benim gibi uzun yıllar sonra ilk kez amortisörlü kullanıyorsanız rahatlığını ararsınız amortisörün. Kaldırımlardan inişlerde sarsmaz sizi, aksi takdirde çok rahatsız olursunuz yollardaki tümseklerden, hatta taşlardan bile.

Ayrıca kullandığınız bisiklet yeterlidir ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde.

5. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisikletinizin ağırlığı ne kadar ? eğer 13 kg civarındaysa hafifletmekten kasıt en az 2 kg haffiletmek olabilir ki 11 kg civarı city bike örn scott sub 20 1250 ytl 11.5 kg
    eğer bisikletiniz benim eski bisikletim gibi 18.5 kg ise scott p6 12.8 kg 650-700 ytl ve çok şey farkettirir.

6. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikleti tartmadım ama 13-15 kg. sanırım, gövde alüminyum alaşımlıymış, şimdilik birkaç kg. için +1000YTL ayıramayacağımdan bununla devam etmeye karar verdim, bugüne kadar amortisörsüz kullanmadığım için farkı bilemiyorum, deneme şansım olursa Sedona'ya bir bakarım ondert, ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Önder Tarım bunu beğendi.