City Sport'dan daha hafif

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Salcano City Sport bisikletim var, bisiklet konusunda teknik bilgim yok, işe gidip gelmek için kullanıyorum, hafta içi her gün 12km yol yapıyorum. Bisikletten büyük şikayetlerim yok ama bende fıtık rahatsızlığı var, bisikleti her gün bodrum kata indirip çıkarmam gerekiyor, şimdiye kadar zorlanmadım çok ağır değil ama yine de daha hafif bir bisiklet beni rahatlatacak.

Bu bisikletin ikinci el fiyatının üzerine 300-400 YTL eklersem verdiğim paraya değecek kadar hafif bir bisiklet alabilirmiyim? (marka model belirtirseniz), yoksa küçük bir fark için bu kadar masraf yapmaya değmez mi?

Tşkr.

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Elinizdeki bisikletin durumunu ve ne kadar ettiğini bilmiyorum ama 450-500 ytl ye alabilceğiniz alüminyum kadrolu güzel bisikletler var.Sanırım bisiklet sizin işinizi büyük ölçüde rahatlatıcaktır.Fakat döviz yüzünden fiyatı biraz artmış.Önerdiğim bisiklet şehiriçi kullanım için ideal bir bisiklettir.

• Beğen
Tepkiler: alierkanimrek

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alierkanimrek

pek sanmiyorum. 400YTL eden bu bisikleti 2. el olarak ortaya cikardiginizda 250YTL'den fazla edecegini dusunmuyorum +400= 650 YTL eder ki, bu fiyata alacaginiz bisiklet elinizdekinden 1kg daha hafif olacaktir. elinizdeki bisikleti agir yapan on masasidir, amortisorlu olmasindan. yoksa kadro aluminyumdur.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
Aynen katılıyorum, ki 1 kilo daha hafif kaldırmaya karşılık olarak kaldırıma çıkıp indiğinizde de amortisörün kıymetini yokluğunda anlayacaksınız. Hele benim gibi uzun yıllar sonra ilk kez amortisörlü kullanıyorsanız rahatlığını ararsınız amortisörün. Kaldırımlardan inişlerde sarsmaz sizi, aksi takdirde çok rahatsız olursunuz yollardaki tümseklerden, hatta taşlardan bile.

Ayrıca kullandığınız bisiklet yeterlidir ihtiyacınızı karşılayacak ölçüde.

• Beğen

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@alierkanimrek

bisikletinizin ağırlığı ne kadar ? eğer 13 kg civarındaysa hafifletmekten kasıt en az 2 kg haffiletmek olabilir ki 11 kg civarı city bike örn scott sub 20 1250 ytl 11.5 kg
eğer bisikletiniz benim eski bisikletim gibi 18.5 kg ise scott p6 12.8 kg 650-700 ytl ve çok şey farkettirir.

• Beğen

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Bisikleti tartmadım ama 13-15 kg. sanırım, gövde alüminyum alaşımlıymış, şimdilik birkaç kg. için +1000YTL ayıramayacağımdan bununla devam etmeye karar verdim, bugüne kadar amortisörsüz kullanmadığım için farkı bilemiyorum, deneme şansım olursa Sedona'ya bir bakarım ondert, ilgilendiğiniz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım