City Sport 50//hem tanışayım hem tavsiye alayım.

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
Öncelikle merhabalar. Bisiklet hakkında böyle geniş ve aktif bir forumun olmasına çok sevindim. 21 yaşındayım, Ankara'da okuyorum yazın Niğde'de oluyorum. Geçen yaz aldığım Salcano city sport 50 bisikletimle aranıza katılıyorum. Çocukluğumdan beri kullandığım beş para etmez bir bisikletten sonra ilk defa bisiklete biniyormuş gibi hissediyorum. Vakitsizlikten dolayı çok fazla kullanamasam da pişman değilim :)
Şuan üzerinde hiçbir ekstra yok ama yavaştan başlıycam inşallah. Online olarak satın aldıktan sonra nolur nolmaz diye yetkili servisine toplatmaya gittiğimde biraz hayal kırıklığına uğrasam da ( benim yapacağımdan farklı yada doğru bişey yapmadı :) vites ayarına dokunmadı 2. viteste sıkıntı vardı ben ayarladım falan.. ) Yaklaşık 150 km yol yaptım. şuan tek sıkıntım arka frenimin çabuk kilitlemesi ( inşallah fren teli ayarından sonra düzelir, çünkü v frene abs uygulaması bile düşündüm, makina müh. okuyor olunca kafa gidiyor tabi böyle şeylere :) ) ve ayrıca kaymak olarak nitelendirdiğimiz asfalt dışında hafif mıcırlı yolda kullanınca gidonda hafif boşluk oluşuyor ( ama çok kafaya takılacak bişey değil). bi fotosunu atayım bu arada;
http://i58.tinypic.com/2lk7fvn.jpg
ilk adımlar olarak;
güvenilir bir kilit
pompa
ayna
sayaç
aydınlatma ekipmanları
suluk kafesi almayı istiyorum.
her biri için az çok araştırma yaptım ama yine de tavsiyelerinizi bekliyorum. bunlar dışında da önerilere her zaman açığım :)

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen
Scudo

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
Kaskınız yoksa önerilere onuda ekleyin bence onun dışında
Bisiklet gözlüğü : Ben siyah renk aldım ama gece takamıyorum renk seçerken dikkat edin yada gece için ayrı gözlük alın.
Sele altı çanta : İçin telefon,anahtar vbleri koyup cepleri boş olarak sürmek çok daha rahat oluyor bence.
Hayırlı olsun,kazasız pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk KARABULUT

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
hayırlı olsun ;)
kask ve eldiven önemli şeyler kısa zamanda edinin :)

ayrıca sele biraz ufak geldi gözüme boyunuz 175ten kısaysa sorun olmaz da uzunsa biraz yükseltmenizde fayda var :)

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
yorumlar için teşekkürler. cahilliğimden midir nedir kask, eldiven ve gözlüğe çok önem vermedim şimdiye kadar :) çanta da araştırıyorum sürerken telefon anahtar vs yanıma almıyorum bi kaç kez sıkıntı yaşadım bu yüzden mecburi ihtiyaç oldu. sele konusunda da boyum 1.73 falan ama forum sayesinde kişisel ayarlar konusunda biraz bilgi sahibi oldum bu ayarıyla belki uygundur sele ama en kısa zamanda ayarını yapıcam. ki bisikleti de ölçüleri falan gözetmeksizin alarak hata yaptım ama şimdilik yapacak bişey yok.

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
Hocam gidon boğazında boşluk sorununun bende yaşiyorum. Evde sıkıyorum 30 km sürüyorum bi bakiyorum gidon hafif oynama yapiyor. Cok sinir ediyor beni

Tepki
1
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Ne güzel yazmissin ya :) hayirli surusler :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ayarlı gidon boğazlarında genelde boşluk olabiliyor sağ sol ve alt tarafındaki alyanları sıkarak düzeltebilirsiniz.
Çok fazla sıkarsanız gidon zor dönecektir

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
herkese yorumları için teşekkürler. gidon boğazındaki boşluğu sıkarak hallediyorum ama tekrar oluyor benzer zeminde, o yüzden ilerlemediği sürece sıkmam heralde artık :)

bir güncel çekeyim, üye olduğumdan beri sık sık forumu takip ediyorum ama yeni konu açmama izin vermedi forum bende burdan yazıyım dedim :)

3-4 arkadaş 1 haftalık falan kamplı bi tur düşünüyoruz, temel ekipmanlarım hazırdı zaten ama aklıma takılan şeyler var onlar için size danışayım dedim; aklımızdaki güzergah asfalt ve toprak hafif arazi şartlarından oluşuyor diyebiliriz

1) (forumda okuduklarımdan yola çıkarak) jantın örüm şeklinden dolayı pek güven olmayacağından dolayı 60lt lik bir çantanın dolu olması durumunda benim de 100kg olmam vesilesiyle yolda bırakacak kadar zayıf mıdır? tecrübe eden var mı? açıkcası asfalttan korkmuyorum ama o ağırlıkla hafif arazide başıma neler gelir?

2) bisikleti amacı dışında kullanmak gibi olacak benimkisi ama hem lastik fiyatının yüksek olması hemde şimdiye kadar ve bu turdan sonra da asfalttan çok fazla çıkacağımı düşünmememden kaynaklı olarak ilk soruda bahsettiğim şartlarda halihazırda bisiklette takılı olan 622-37 continental country plus patlak korumalı lastik beni yarı yolda bırakır mı? şimdiye kadar hiç patlamadı patlama durumundan çekinmiyorum ama yarılma falan durumu olur mu ? bendeki janta uyacak ölçülerde dişli arazi lastiklerinin teki 80 tl den ucuza bulamadım? hatta continental 124 tl...